مهاجرت به کشور اندونزی

قوانین اندونزی

قوانین اندونزی

آشنایی با قوانین اندونزی پیش از شروع اقامت بلند مدت یا حتی کوتاه مدت در این کشور اهمیت زیادی دارد. مجلس اندونزیایی قدرت تصویب قوانین در این کشور را دارد و قوانین و مقرراتی که در حال حاضر در این کشور وجود دارد نتیجه تاییدیه مشترک مجلس و رییس جمهور می باشد. البته اگر لایحه ای که در مجلس اندونزی به تصویب رسیده است 30 روز پس از این که تقدیم ریاست جمهوری شد توسط ایشان به تصویب نرسد، خود به خود تبدیل به قانون می شود. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است در خصوص قوانین در اندونزی طی سال 2022 اطلاعات مختصری ارائه گردیده است.

 • محدودیت های مهاجرتی به اندونزی چیست؟
 • قوانین سختگیرانه در اندونزی برای زندگی کدامند؟
 • فرایند مهاجرت به اندونزی برای شهروندان خارجی چگونه است؟
 • کدام جرائم ساده در اندونزی منجر به زندان یا اخراج از کشور می شود؟
 • بهترین شهرهای اندونزی برای زندگی کدامند؟
 • محدودیت های زندگی در اندونزی چیست؟

مواد مخدر در قوانین اندونزی

یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام ورود به اندونزی باید مدنظر قرار داد این است که قوانین مواد مخدر در اندونزی بسیار سختگیرانه تصویب شده اند. به عنوان مثال قانون شماره 35 اندونزی که در سال 2009 تصویب شده است مجازات های سنگینی برای کسانی که مواد مخدر گروه 1 مثل ماریجوانا، هروئین و کوکائین را مصرف می کنند، در نظر گرفته است. کسی که در اندونزی با مواد مخدر دستگیر شود به مجازات زندان محکوم می گردد و حتی در صورتی که مشخص شود پخش کننده یا قاچاقچی مواد مخدر است، مجازات اعدام در انتظارش خواهد بود. باید توجه داشت که برخی مسکن های قوی مثل مورفین و کدئین یا حتی بعضی از قرص های خواب، توسط قوانین اندونزی ممنوع شناخته شده اند.

یادآوری این نکته ضروری است که اندونزی به داشتن زندان های مخوفی که محیط های فوق العاده غیر بهداشتی ای دارند معروف است. زندان های اندونزی همچنین محیط بسیار متراکمی دارند و زندانیان زیادی در سلول های کوچک قرار داده شده اند و از حقوق کمی برخوردارند پس بهتر است هر فردی توجه لازم را داشته باشد تا وارد این زندان ها نشود. حتی پلیس های زیادی در نقش فروشنده مواد مخدر ظاهر می شوند و به توریست ها مواد مخدر پیشنهاد می کنند، پس باید توجه داشت در صورت مواجهه با این مسئله باید سریعا دور شد. علاوه بر مواد مخدر طبق قوانین اندونزی که در سال 2011 به تصویب رسیده حتی استعمال دخانیات نیز در اماکن عمومی ممنوع است. به عبارت دیگر در اکثریت اماکن عمومی از جمله رستوران ها، هتل ها و سایر جاذبه های توریستی، استعمال دخانیات منع شده است و کسی اجازه ندارد سیگار بکشد.

نوع پوشش در قوانین اندونزی

اندونزی کشوری مسلمان است که یک سری موارد مثل نوشیدن مشروبات الکی و ورق بازی را در صورتی که در منظر عموم باشد، ممنوع اعلام کرده است. یکی دیگر از مواردی که هنگام سفر به اندونزی علی الخصوص زمان ورود به آثار تاریخی مختلف مثل معابد باید مدنظر قرار داد، نوع پوشش است. کسانی که می خواهند وارد معابد اندونزی شوند باید شانه ها و بالای آرنج خود را بپوشانند و سلندانگ و کاین کامبن را که پوشش مخصوص معابد است، به دور کمر و پاهای خود بپیچانند.

نوع پوشش در قوانین اندونزی

روابط زوجین در قوانین اندونزی

یکی از نکات مهم پیش از ورود به اندونزی این است که طبق قوانین این کشور ممکن است زوج هایی که ازدواج نکرده اند به دلیل برقراری رابطه جنسی در اندونزی زندانی شوند. دولت اندونزی قانونی به تصویب رسانده است که بر اساس آن زوج هایی که ازدواج نکرده اند اجازه ندارند در یک اتاق هتل با هم اقامت داشته باشند و اگر این کار را کنند مرتکب جرم شده اند و زندانی می شوند. البته چنین جرایمی مجازات اعدام ندارند، به عبارت دیگر مجازات اعدام در قوانین اندونزی وجود دارد اما تنها در جرایم سنگینی مثل قتل، خرید و فروش مواد مخدر و غیره اعمال می شوند.

سایر ممنوعات در قانون اندونزی

بررسی تمامی قوانین و ممنوعات در اندونزی از حوصله مقاله خارج است اما سعی شده است تا برخی از مهم ترین نکات حتما ذکر گردد. علاوه بر ممنوعات قانونی که در بالا ذکر شد، فرهنگ اندونزی نیز یک سری اقدامات را ناپسند قلمداد می کند. کسانی که برای گردشگری، تحصیل یا کار به اندونزی آمده اند، نباید کارهای ذیل را مرتکب شوند:

 • لمس سر و موی افراد چه بزرگسال و چه کودک
 • دادن چیزی (غذا، شیء و غیره) با دست چپ به شهروندان اندونزی
 • نوشیدن آب لوله کشی (حتی شست و شوی صورت، مسواک زندن و غیره نیز با آب لوله کشی اندونزی ممکن است منجر به بیماری شود)
 • پوشیدن لباس های غیرپوشیده در معابد
 • بوسیدن در منظر عمومی
 • قماربازی

هزینه زندگی در اندونزی

چه کسانی که به عنوان توریست به اندونزی می روند چه دانشجویان و کارمندان باید از قبل پیش بینی های لازم را در خصوص هزینه زندگی در اندونزی داشته باشند. زندگی تک نفره در اندونزی طی سال 2022 ماهیانه در حدود 650$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت و یکی از مهم ترین مواردی که بخش عظیمی از این هزینه را به خود اختصاص داده است، اجاره مسکن می باشد که در نمودار ذیل به آن پرداخته شده است:

مقایسه هزینه اجاره بها در اندونزی

نکته ای که ذکر آن در این بخش ضروری به نظر می رسد این که است که طبق قوانین اندونزی خرید ملک توسط خارجی ها غیر قانونی است. در واقع کسانی که پاسپورت اندونزی را نداشته باشند اجازه ندارند در این کشور ملک غیرمنقول خریداری نمایند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به قوانین اندونزی در سال 2022 اطلاعاتی ارائه گردید. کسانی که قصد مهاجرت به اندونزی را دارند باید پیش از تصمیم نهایی خود به خوبی به مسائل ذکر شده فکر کنند. زیرا انتخاب کشورهایی مثل آلمان، مجارستان و غیره علاوه بر این که بعضا کم هزینه تر از اندونزی است، نه تنها با سطح بسیار بالاتری از رفاه اجتماعی همراه خواهد بود بلکه ساده تر است. مثلا ویزای کار اندونزی نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی است ولی بدون انعقاد قرارداد کاری می توان ویزای جستجوی کار آلمان را به دست آورد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :