مهاجرت به کشور اکوادور

قوانین اکوادور

قوانین اکوادور

به متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور اکوادور را دارند پیشنهاد می شود پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت با قوانین اکوادور آشنا شوند. برای مهاجرت به این کشور راه های مختلفی مثل: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، تولد فرزند، ازدواج با تبعه اکوادور و پناهندگی وجود دارد که برای مهاجرت و اقامت از هر روش قوانین و مقرراتی وجود دارد که در ادامه به طور مختصر به آن ها اشاره می کنیم. جمهوری اکوادور با مساحت 272045 کیلومتر در شمال غربی آمریکای لاتین جای گرفته است که دارای مرزهای زمینی مشترک با کشور کلمبیا و کشور پرو و مرز آبی با اقیانوس آرام است. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی قوانین اکوادور بپردازند و اطلاعات مختصری در اختیار علاقه مندان و متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند قرار دهند.

قوانین تحصیلی اکوادور

مهاجرت تحصیلی به کشور اکوادور یکی از راه های رایج برای مهاجرت و اقامت در این کشور است اما متقاضیان باید دقت داشته باشند که طبق قوانین اکوادور از این طریق نمی توانند به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشند. برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور اکوادور و ویزای دانشجویی این کشور نیاز دارید.

دانشجویان بین المللی باید در اولین قدم طی مراجعه به وب سایت دانشگاه های معتبر اکوادور بهترین دانشگاه را با توجه به شرایط تحصیلی و بودجه تحصیلی خود انتخاب کنند و پس از آن با آپلود مدارکی مثل: مدارک تحصیلی پیشین، ریز نمرات اخذ شده در طول دوران تحصیل، اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی، گواهی تمکن مالی، مدرک معتبر زبان، تکمیل فرم در نظر گرفته شده و ترجمه رسمی و تایید شده تمامی مدارک در وب سایت دانشگاه پذیرش دانشگاه را کسب کنند.

با دریافت گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور اکوادور انجام دهید که به این منظور باید به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور مراجعه کنید. دانشجویانی که قصد دارند اقامت پس از تحصیل در کشور اکوادور را تجربه کنند باید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد بازار کسب و کار این کشور شوند و یا در صورت داشتن سرمایه لازم سرمایه گذاری در اکوادور را تجربه کنند.

قوانین کار در اکوادور

یکی دیگر از راه های رایج برای مهاجرت و اقامت به کشور اکوادور مهاجرت کاری به این کشور است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نیز می شود. متقاضیان خارجی و بین المللی برای ورود به بازار کار کشور اکوادور به دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرما یا موسسه ای معتبر در این کشور نیاز دارند علاوه بر این فرد باید ویزای کار کشور اکوادور را نیز دریافت کند تا بتواند در این کشور مشغول به کار شود. در رابطه با قوانین کار در کشور اکوادور می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • تمامی کارکنان باید در طول هفته به مدت پنج روز مشغول به کار باشند، ساعت کاری در روز 8 ساعت تعیین شده است بنابراین در مجموع فرد به مدت 40 ساعت در طول یک هفته کار می کند.
  • قانون کار تصریح می کند حداکثر زمان کار موثر در فعالیت های زیر زمینی 6 ساعت در طول روز است.
  • طبق قوانین کار وضع شده در کشور اکوادور کارکنان به ازای هر ساعت اضافه کاری باید 100% حقوق دریافت کنند، ساعت اضافه کاری بر اساس نیاز کارفرما و طی توافق با کارکنان تعیین می شود.
  • اضافه کاری نباید بیشتر از 4 ساعت در روز و بیشتر از 12 ساعت در طول هفته باشد.
  • پس از گذشت 4 ساعت از شروع کار تمامی کارکنان می توانند به مدت 2 ساعت از ساعت در نظر گرفته شده برای استراحت استفاده کنند.
  • کارمندان می توانند در طول هر سال از 15 روز مرخصی در نظر گرفته شده استفاده کنند.

قوانین کار در اکوادور

شرایط سرمایه گذاری در کشور اکوادور

در این کشور فرصت های زیاد و متنوعی برای سرمایه گذاری وجود دارد، در طول سال های اخیر سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه بسیاری از متقاضیان در سراسر دنیا قرار گرفته است به همین جهت ضمن فراهم سازی بستری مناسب برای سرمایه گذاران خارجی مزیت هایی نیز برای این افراد در نظر گرفته است. سرمایه گذاران خارجی و بین المللی می توانند در زمینه های گوناگونی در کشور اکوادور سرمایه گذاری کنند اما بهترین بخش ها برای سرمایه گذاری عبارتند از: گردشگری، املاک و مستغلات، کشاورزی و جنگلداری و ماهی گیری و پرورش آبزیان.

لازم به ذکر است متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند با خرید ملک در کشور اکوادور سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اکوادور یک روش اقامتی مناسب و ایده آل برای افرادی است که شرایط مالی مناسب یا نسبتا خوب هستند. سرمایه گذاران پس از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری موفق در کشور اکوادور می توانند تقاضای خود را برای دریافت پاسپورت برای خود و اعضای خانواده اعلام کنند.

قوانین تولد فرزند اکوادور

تابعیت بر اساس اصل خاک یا اصل خون به افراد اعطاء می شود، بیشتر کشورهای آمریکای جنوبی تابعیت را بر اساس اصل خاک به فرزندان متولد شده اعطاء می کنند کشور اکوادور نیز جزء همین کشورها می باشد. فرزندی که در خاک کشور اکوادور متولد می شود بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین جزء اتباع کشور اکوادور محسوب می شود و می تواند از حقوق شهروندی این کشور بهره مند شود. لازم به ذکر است تابعیت مضاعف در این کشور قانونی نیست اما استثنایی که وجود دارد این است که طی توافق با دولت اسپانیا اتباع کشور اسپانیا و اکوادور می توانند تابعیت دو کشور را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تولد در این کشور می توانید به مقاله تولد در اکوادور رجوع کنید.

ازدواج در اکوادور

طبق قوانین وضع شده در کشور اکوادور افراد خارجی و بین المللی می توانند طی ازدواج واقعی و رسمی با فردی با تابعیت این کشور پس از گذشت مدت زمان بین 3 تا 5 سال اقامت و تابعیت این کشور را کسب کنند. برای ازدواج در این کشور باید درخواست شما به طور رسمی و قانونی در دفاتر رسمی داخل و خارج کشور اکوادور ثبت شود پس از آن فرد باید از طریق سفارتخانه کشور اکوادور اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای ازدواج اکوادور انجام دهد پس از ارائه مدارکی مثل: گذرنامه، کارت شناسایی، گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر و مشخص بودن محل زندگی در کشور اکوادور ویزا با اعتبار 12 ماهه برای شما صادر می شود. برای اطلاع از چگونگی دریافت پاسپورت این کشور مقاله اخذ پاسپورت اکوادور را با دقت مطالعه کنید.

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد یکی از راه های مهاجرت به کشور اکوادور اعلام پناهندگی در این کشور است، پناهندگی در اکوادور و سایر کشورهای دنیا روشی غیر قانونی و غیر مجاز برای مهاجرت محسوب می شود که با خطرات جانی و مالی زیادی همراه است. به متقاضیانی که قصد مهاجرت به اکوادور و سایر کشورهای مورد نظر را دارند پیشنهاد می شود پس از بررسی طرق ممکن برای مهاجرت به کشور مورد نظر بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود و خانواده برای مهاجرت و اقامت انتخاب کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره های تخصصی می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *