مهاجرت

قوانین بلغارستان

قوانین بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره امکان پذیر بوده اما باید بر اساس قوانین بلغارستان انجام شود. برای هر یک از روش های مهاجرت به این کشور قوانین و شرایطی وضع شده است که متقاضیان باید از این قوانین مطلع باشند و از آن ها پیروی کنند تا در طول انجام اقدامات برای مهاجرت با مشکل مواجه نشوند. متقاضیان خارجی و بین المللی برای ورود به کشور بلغارستان به ویزا نیاز دارند، ویزا این کشور در انواع مختلف و با توجه به شرایط فرد صادر می شود. مقاله ای که مطالعه می کنید توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت آشنایی با قوانین بلغارستان به نگارش در آمده است.

  • محدودیت های قانونی مهاجرت به بلغارستان چیست؟
  • آیا شهروندان خارجی برای ورود به بلغارستان با محدودیت سنی مواجه هستند؟
  • قوانین درآمدی در کشور بلغارستان چگونه است؟
  • شرایط تحصیل در کشور بلغارستان از نظر قانونی چیست؟
  • قوانین ازدواج در بلغارستان چیست؟

حقایق جالب درباره بلغارستان

تمامی اتباع کشورهای خارجی که قصد سفر یا مهاجرت به بلغارستان را دارند، باید قبل از ورود به این کشور، حقایق کلیدی و تامل برانگیر درباره بلغارستان را به خوبی بررسی کنند. در غیر این صورت با چالش های متعددی در طول اقامت در بلغارستان مواجه خواهند شد. یکی از مهمترین حقایقی که اتباع کشورهای خارجی باید قبل از ورود به این کشور با آن مواجه شوند، روند درخواست ویزای این کشور می باشد. زیرا تمامی اتباع کشورهای جهان به غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برای ورود به این کشور به ویزای بلغارستان نیاز دارند.


برای آشنایی بیشتر با دیگر حقایق کلیدی درباره بلغارستان به تصویر زیر توجه فرمایید:

حقایق کلیدی درباره بلغارستان

اطلاعات عمومی درباره کشور بلغارستان

جمهوری بلغارستان کشوری محصور شده در جزیره بالکان است که دارای تمدنی بی نظیر می باشد. این کشور از دسته کشورهای بالکان بوده و دارای کوه ها و منظره زیبا و خیره کننده ای می باشد. مساحت کشور بلغارستان 110912 کیلومتر مربع بوده و در جنوب شرقی قاره اروپا جای گرفته است و به عنوان چهاردهمین کشور بزرگ در قاره اروپا محسوب می شود. کشور بلغارستان دارای 28 شهر است، شهر صوفیه یکی از مهم ترین شهرهای مهم این کشور بوده که به عنوان پایتخت جمهوری بلغارستان نیز شناخته می شود. کشور بلغارستان دارای مرزهای مشترکی با جمهوری رومانی (از شمال با مرز مشترک 608 کیلومتر مربع)، کشور یونان (از جنوب با مرز مشترک 498 کیلومتر مربع)، ترکیه (از جنوب با مرز مشترک 240 کیلومتر مربع)، دریای سیاه (از شرق)، یوگسلاوی (از غرب با مرز مشترک 318 کیلومتر مربع) و مقدونیه (از غرب با مرز مشترک 148 کیلومتر مربع) است.

شهر صوفیه در جمع بهترین شهرهای بلغارستان

از مهمترین شهرهای کشور بلغارستان می توان به شهر صوفیه اشاره کرد. این شهر از سال 1879 میلادی به عنوان پایتخت جمهوری بلغارستان انتخاب شد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است. در سطح شهر شاهد رستوران ها و کافه های توریستی زیادی خواهید بود. هزینه ها در این شهر در مقایسه با سایر پایتخت های اروپا ارزان و مقرون به صرفه می باشد. برخی از جاذبه های گردشگری در شهر صوفیه عبارتند از: یادبود اعدام قهرمان ملی بلغاری، ساختمان های تاریخی صوفیه، نشان قدرت و آزادی، موزه ملی تاریخ بلغارستان و بنای سرباز گمنام. باید به این نکته اشاره کرد که این شهر دارای سیستم حمل و نقل بسیار خوبی بوده و افراد می توانند به راحتی در سطح شهر در رفت و آمد باشند.

شهر پلودیو در بلغارستان

یکی دیگر از شهرهای مهم بلغارستان که به عنوان دومین شهر مهم این کشور نیز شناخته می شود شهر پلودیو است. شهر پلودیو به عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا انتخاب شده است. در این شهر معماری و سبک طراحی خاصی وجود دارد به طوری که گردشگران می توانند زندگی اشراف بلغارستان را در دهه 19 و 20 میلادی ببینند و از آن لذت ببرند. قدمت پلودیو به 9 هزار سال پیش باز می گردد. مهمترین مرکز تمدن جهان باستان در اروپا محسوب می شود. برخی از جاذبه های گردشگری شهر پلودیو عبارتند از: آمفی تئاتر تاریخی، استادیوم رومی، شهر قدیم، مسجد جمعه، موزه باستان شناسی، بام پلودیو و مسجد ژومایا.

قوانین کشور بلغارستان در زمینه کار

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد کار در کشور بلغارستان را دارند باید دعوت نامه شغلی و ویزای کار بلغارستان را دریافت کنند. با توجه به این موضوع که کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است از قوانین وضع شده این اتحادیه برای استخدام نیروهای خارجی استفاده می کند. به این صورت که آگهی شغلی باید به مدت 6 ماه در کشور بلغارستان و کشورهای عضوء اتحادیه اروپا (3 ماه در بلغارستان و 3 ماه در کشورهای اتحادیه اروپا) منتشر شود. اگر پس از گذشت این مدت شخص واجد شرایط برای شغل مورد نظر استخدام نشد کارفرما می تواند نیروی کار خارجی واجد شرایط را استخدام کند. سطح درآمد در بلغارستان به شرح نمودار ذیل است:

متوسط درآمد ماهیانه زنان و مردان در بلغارستان

رابطه اشتغال یک رابطه حقوقی بین کارفرما و کارمند است که حقوق و توافقات طرفین را تنظیم می کند. از طرفی کارمند باید کار محول شده به او را به درستی انجام دهد و از قوانین انضباطی تعیین شده پیروی کند و از طرف دیگر کارفرما باید شرایط کار را برای کارکنان فراهم کند و پاداش مناسبی متناسب با کار کارکنان به آن ها پرداخت کند. طبق قوانین کار وضع شده در جمهوری بلغارستان کارکنان موظف هستند 5 روز در هفته و به مدت 8 ساعت مشغول به کار باشند، در صورت نیاز کارفرما کارکنان باید در ساعات بیشتر مشغول به کار باشند و بابت آن اضافه کاری دریافت کنند. کارکنان می توانند از 20 روز مرخصی با حقوق در طول سال استفاده کنند.

قوانین کشور بلغارستان در زمینه تحصیل

از رایج ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کشور بلغارستان مهاجرت تحصیلی به این کشور است. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد دارند تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بلغارستان را تجربه کنند باید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورند همچنین لازم است فرد ویزای تحصیلی کشور بلغارستان را از سفارتخانه این کشور دریافت کند. آموزش و پرورش در بلغارستان توسط وزارت آموزش و علوم توسط دولت پشتیبانی می شود. در این کشور 51 موسسه آموزش عالی وجود دارد که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مدرک ارائه می دهند. سال تحصیلی در این کشور تا 30 هفته را پوشش می دهد. زبان آموز در دانشگاه های بلغارستان زبان بلغاری و زبان انگلیسی است، همچنین در برخی از دانشگاه های این کشور دروس به زبان آلمانی و زبان فرانسوی تدریس می شود.

قوانین کشور بلغارستان در زمینه تحصیل

قوانین بلغارستان در خصوص قرارداد

تمامی اتباع کشورهای خارجی که قصد ادامه زندگی در بلغارستان را با اهداف گوناگون دارند، باید قوانین بلغارستان را به ویژه در بخش قرارداد ها به خوبی مورد بررسی قرار دهند. زیرا هر فعالیت قانونی در بلغارستان با انعقاد یک قرارداد قانونی و معتبر صورت می گیرد. به طور کلی تمامی اصول کار و سرمایه گذاری یا فعالیت های آموزشی در بلغارستان با انعقاد یک قرارداد معتبر آغاز می شود. به طور کلی یکی از اولین و مهم ترین قوانین در زمینه حقوق مدنی قانون قراداد ها در بلغارستان است. که با تصویب آن امکان حاکمیت روابط قراردادی بر اساس انصاف و اصول پذیرفته شده و در قانون این کشور فراهم می شود.

علاوه بر این سیستم و قوانین کشورهایی مانند بلغارستان قانون تعهدات و قرارداد ها حاوی قواعدی می باشد، که بر تجارت بین طرفین حاکم می باشد. که این امر باعث توسعه روابط اقتصادی بین افراد جامعه ای می شود که به دنبال رشد و توسعه اقتصادی در تمامی حوزه ها می باشند. البته ایجاد قرارداد در بلغارستان تحت تاثیر قانون مدنی ایتالیا در سال 1864 شکل گرفته است، که تا کنون در این کشور در حال اجرا می باشد. علاوه بر این، بخش اول و اساسی در قانون بلغارستان، به ویژه در بخش قرارداد ها حاوی منابعی بریا منابع تعهدات است. که این قانون بیشترین توجهات را قرارداد ها، انواع تعهدات، روش های انجام تعهدات و غیره می دهد.

اما بخش دوم در فنون قراردادها در بلغارستان شامل موارد زیر می باشد:

فنون قراردادها در بلغارستان

قوانین کشور بلغارستان در زمینه سرمایه گذاری

جمهوری بلغارستان از طریق سرمایه گذاری 1 میلیون BGN (لف) در اوراق دولتی اقامت دائم این کشور را به سرمایه گذاران خارجی و بین المللی اعطا می کند. متقاضیان دقت داشته باشند که این مبلغ باید به مدت 5 سال سرمایه گذاری شود و در این مدت اجازه برداشت از آن را ندارند، پس از گذشت این مدت کل مبلغ به سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد. برای سرمایه گذاری در این کشور حضور متقاضی لازم نیست اما برای دریافت اقامت دائم کشور بلغارستان و انجام کارهای لازم متقاضی باید حداقل در 2 نوبت به صورت قانونی به کشور بلغارستان سفر کند.

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند نباید شهروند کشورهای اتحادیه اروپا باشند همچنین فرد نباید دارای سوابق کیفیری باشد. یکی از مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان این است که متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان (سن کمتر از 18 سال) نیز مجوز اقامت در کشور بلغارستان را نیز دریافت کند. برای سرمایه گذاری در بلغارستان راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که شما می توانید با مطالعه مقاله سرمایه گذاری در بلغارستان از آن ها مطلع شوید.

قانون ازدواج و تولد فرزند در بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج با فردی با تابعیت این کشور امکان پذیر است، اما دقت داشته باشید که برای ازدواج در این کشور شرایط و قوانینی وضع شده است. این کشور از قانون تک همسری پیروی می کند پس متقاضیان باید در زمان ازدواج مجرد باشند، اگر فردی قبلا متاهل بوده باید گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر پیشین خود را ارائه کند. برای آنکه فرد بتواند از طریق ازدواج اقامت دائم این کشور را به دست آورد باید ازدواج آن ها به صورت رسمی در کلیساهای بلغارستان به ثبت برسد. همچنین لازم است زوجین مدارکی از اثبات واقعی بودن ازدواج خود ارائه دهند تا مشخص شود ازدواج آن ها صرفا در جهت اخذ اقامت کشور صربستان نمی باشد.

اما در رابطه با مهاجرت از طریق تولد فرزند باید گفت کشور بلغارستان بر اساس سیستم خون به افراد تابعیت اعطا می کند. یعنی در زمان تولد فرزند حداقل یکی از والدین باید دارای تابعیت کشور بلغارستان باشد تا تابعیت این کشور به فرزند تعلق بگیرد در غیر این صورت طفل جزو تبعه این کشور محسوب نخواهد شد. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص قوانین بلغارستان کسب کردید، متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین مهاجرتی به کشور بلغارستان یا سایر کشورهای اروپایی با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

سوالات تخصصی در خصوص قوانین کشور بلغارستان

در این بخش به مهم ترین سوالات شما پاسخ داده می شود:

  • قوانین کشور بلغارستان در زمینه تحصیل به چه صورت است؟ از رایج ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کشور بلغارستان مهاجرت تحصیلی به این کشور است. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد دارند تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بلغارستان را تجربه کنند باید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورند همچنین لازم است فرد ویزای تحصیلی کشور بلغارستان را از سفارتخانه این کشور دریافت کند. آموزش و پرورش در بلغارستان توسط وزارت آموزش و علوم توسط دولت پشتیبانی می شود. در این کشور 51 موسسه آموزش عالی وجود دارد که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مدرک ارائه می دهند. سال تحصیلی در این کشور تا 30 هفته را پوشش می دهد.
  • قانون ازدواج و تولد فرزند در بلغارستان چگونه است؟ مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج با فردی با تابعیت این کشور امکان پذیر است، اما دقت داشته باشید که برای ازدواج در این کشور شرایط و قوانینی وضع شده است. این کشور از قانون تک همسری پیروی می کند پس متقاضیان باید در زمان ازدواج مجرد باشند، اگر فردی قبلا متاهل بوده باید گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر پیشین خود را ارائه کند. برای آنکه فرد بتواند از طریق ازدواج اقامت دائم این کشور را به دست آورد باید ازدواج آن ها به صورت رسمی در کلیساهای بلغارستان به ثبت برسد. همچنین لازم است زوجین مدارکی از اثبات واقعی بودن ازدواج خود ارائه دهند تا مشخص شود ازدواج آن ها صرفا در جهت اخذ اقامت کشور صربستان نمی باشد. اما در رابطه با مهاجرت از طریق تولد فرزند باید گفت کشور بلغارستان بر اساس سیستم خون به افراد تابعیت اعطا می کند.
3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *