مهاجرت به کشور گرجستان

قوانین تولد در گرجستان

قوانین تولد در گرجستان

قوانین تولد در گرجستان همانند سایر کشورهای جهان از شرایط مختص به خود برخوردار است و اشخاص متقاضی باید قوانین تولد در گرحستان را مطالعه نمایند. از اصلی ترین سوالی که در باب تولد در گرجستان برای والدین ایجاد می گردد اخذ اقامت و تابیعت برای والدین می باشد. قوانین تولد در گرجستان، اخذ اقامت از طریق تولد در گرجستان و اقامت والدین از طریق تولد فرزند از جمله مشغله های فکری محسوب می گردد. موسسه سفیران سروش سعادت مفتخر به ارائه مقاله فوق می باشد.

بررسی قوانین تولد در گرجستان

گواهی تولد ممکن است به دلایلی از قبیل هویت فرد، ثبت نام در مدرسه و درخواست مجوز رانندگی استفاده شود. در دفتر امور خارجه، پرونده های تولد از ژانویه سال 1919 تاکنون موجود است. تولد فرزند و دریافت اقامت در یک کشور، یکی از راه های مهاجرت شناخته می شود. خانواده هایی که به دنبال دریافت اقامت در کشور مورد نظر خود هستند باید قبل از هر اقدامی قوانین آن کشور را در خصوص مهاجرت از طریق تولد بررسی نمایند. به صورت کلی قوانین کشورها در خصوص دریافت اقامت از طریق تولد به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 • دسته اول قانون خاک
 • دسته دوم قانون خون

تعداد محدودی از کشورها وجود دارند که به فرزندان از همان بدو تولد تابعیت می دهند و به عبارتی قانون تولد در این کشور بر پایه قانون خاک تصویب شده است. یکی از این کشورها، کشور کانادا می باشد. این کشور به اشخاص این امکان را می دهد که از همان بدو تولد فرزند تابعیت فرزند را دریافت نمائید.

مبنای تولد در گرجستان

قوانین تولد در گرجستان بر پایه خون تعریف شده است. این قانون به این معنی است که فرزند تازه متولد شده در گرجستان نمی تواند از اقامت از طریق تولد در سوئیس بهره مند گردد. والدینی که تمایل به اخذ اقامت و تابعیت فرزندان از طریق تولد را دارند، می بایست از سایر طرق دیگر نسبت به مهاجرت به گرجستان اقدام نمایند. برای دریافت اقامت از طرق گوناگون در کشور گرجستان با مشاوران حاضر در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید. هزینه زندگی در گرجستان از جمله موارد قابل ذکر در خصوص مهاجرت و اقامت و تابعیت است که نباید از آن چشم پوشی کرد.

یکی از نکته های حائز اهمیت در باب قوانین تولد در گرجستان این است که یکی از والدین فرزندان متولد شده در این کشور تابعیت کشور گرجستان را داشته باشد و شهروند قانونی این کشور شناخته شود، می تواند تضمین دریافت تابعیت فرزند را از دولت آن کشور دریافت نماید. یکی دیگر از قوانین کشور گرجستان در باب تولد فرزند که این نکته را اعلام می فرماید که اگر پدر و مادر گرجی فرزند خود را در خارج از این کشور به دنیا بیاورند و در صورتی که دارای تابعیت این کشور داشته باشند، می توانند بعد از بازگشت به این کشور تابعیت فرزند خود را دریافت نمایند. کشور گرجستان علاوه بر وضع قانون خون و شرایط حاکم برای دریافت تابعیت فرزند، قوانینی را جهت اخذ شناسنامه و مدارک هویتی و ثبت فرزند در این کشور وضع نموده است.

اخذ گواهی در قوانین تولد در گرجستان

اخذ گواهی در قوانین تولد در گرجستان

از جمله سوالی که در این باب مطرح می گردد در خصوص درخواست گواهی تولد و اقدامات لازم است. گواهی تولد فقط به متقاضیانی که دارای منافع مستقیم و ملموس هستند و اعضای اصلی خانواده و فامیل محسوب می شوند و یا به نمایندگان قانونی خانواده ها اعطا می گردد. قوانین گرجستان و مقررات عمومی بهداشت، نیاز دارند که تمام درخواست های پرونده های حیاتی شامل امضای والدین یا نماینده خانواده و شناسه تصویر درخواست کننده و به همراه هزینه مناسب باشد.

والدین پس از تولد فرزند خود می توانند بعد از دو هفته یا در بعضی مواقع یک هفته بعد از تولد فرزند گواهی تولد را دریافت نمایند. کپی گواهی تولد ممکن است از اداره دولتی پرونده های حیاتی یا هر اداره ثبت اسناد رسمی شهرستان دریافت شود. اداره امور خارجه و تمامی ادارات شهرستان دارای خدمات عمومی هستند. با این حال، برخی از ادارات شهرستان ممکن است روزهای خاصی از هفته و یا برخی در طول روز بسته شود. اداره دولتی در گرجستان از ساعت 8:00 صبح تا 4:30 مشغول به کار هستند و از روز بعد از ظهر دوشنبه تا جمعه یا به عبارتی در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات کلی، تعطیل هستند.

مدارک لازم در پروسه تولد در گرجستان

به طور معمول، شخص درخواست دهنده می بایست یک کپی گواهی شده از پرونده تولد فرزند را ارائه دهد و به همراه کپی گواهی تولد باید موارد زیر را نیز ارائه دهد:

 • پاسپورت
 • مبلغ اعمال شده
 • فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده
 • کارت دانشجویی که توسط دانشگاه و یا کالج صادر شده است
 • کپی مدارک شناسایی که شامل مجوز رانندگی گرجستان که به مدت بیش از یک سال به پایان نرسیده یا منقضی نشده باشد. کارت شناسایی ایالتی گرجستان برای مدت بیش از یک سال از تاریخ انقضا یا پایان نیست

هزینه دریافت گواهی در قوانین تولد در گرجستان

پس از ارائه خدمات از جانب دولت گرجستان، هزینه ها غیرقابل برگشت می باشند. هزینه درخواست گواهی تولد 25$ (دلار) می باشد. در این مقاله تمام سعی خود را بر این مبنا قرار دادیم که شما را با قوانین تولد در گرجستان آشنا سازیم. همانطور که در این مقاله مطالعه فرمودید قوانین تولد در گرجستان بر پایه قانون خون تصویب شده است. تولد فرزند در کشور گرجستان یکی از راه های مهاجرت به این کشور محسوب می شود و البته دریافت تابعیت از این طریق زمانی امکان پذیر است که تابعیت کشور گرجستان را اخذ نموده باشید و یا حداقل یکی از والدین دارای تابعیت کشور گرجستان باشد.

راه های متفاوتی برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان و یا خرید ملک، مهاجرت از طریق دریافت کار و یا پیشنهاد شغلی از این کشور و مهاجرت تحصیلی به گرجستان و دریافت ویزای دانشجویی نیز از جمله راه های مهاجرت به این کشور شناخته شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا، مفتخر است شما را در تمام مراحل و جهت انتخاب بهترین مسیر مهاجرت راهنمائی نماید. پیشنهاد ما این است قبل از اقدام هرگونه فعالیتی در خصوص مهاجرت و صرف هزینه با مشاوران خبره ما در این زمینه تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند گردید.

2 دیدگاه برای “قوانین تولد در گرجستان

 1. عمویی گفت:

  با سلام ، اگر فرزندی با تابعیت دو طرف ایرانی در کرجستان بدنیا بیاد چه اتفاقی میافته و در آینده میتونه اقامت و پاسپورت بگیره یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   خیر متاسفانه چون گرجستان تابع قانون خاک نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *