مهاجرت کاری آلمان

قوانین جدید کار در آلمان

قوانین جدید کار در آلمان

اگر قصد کار در آلمان را دارید باید بدانید برای کار در این کشور قوانینی وجود دارد و در سال های جدید قوانین جدید کار در آلمان وضع شده است که بهتر است متقاضیان پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان اطلاعات دقیق در این رابطه را به دست بیاورند. متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در کشور آلمان باید ویزای کاری دریافت نمایند. ویزا کاری در کشور آلمان در انواع مختلفی ارائه می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. با توجه به افزایش درخواست متقاضیان جهت مهاجرت کاری به کشور آلمان، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی موضوع قوانین جدید کار در آلمان بپردازند.

 • شرایط کار در آلمان چیست؟
 • چه کسانی می توانند ویزای کاری آلمان را دریافت کنند؟
 • قوانین محدود کننده کار در آلمان چیست؟
 • شهروندان ایرانی می توانند در آلمان ویزای جستجوی کار دریافت کنند؟
 • مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به کشور آلمان در 2022

با توجه به اقتصاد پایدار و با ثبات کشور آلمان و وجود فرصت های شغلی زیاد هر ساله افراد زیادی مهاجرت کاری به آلمان را تجربه می کنند. برای کار در این کشور روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال فرد می تواند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان وارد این کشور شود و پس از فارغ التحصیلی با تغییر ویزا دانشجویی به ویزا کاری مشغول به کار شود.

دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی در کشور آلمان یکی دیگر از راه های مهاجرت کاری به این کشور می باشد. هر چند باید به این نکته اشاره کرد که دریافت دعوت نامه شغلی کار آسانی نیست، زیرا برای ارائه دعوت نامه به افراد خارجی و بین المللی کارفرما باید ابتدا آگهی استخدام را به مدت 3 ماه در کشور آلمان منتشر کند و اگر در طول این مدت فردی برای شغل مورد نظر استخدام نشد کارفرما باید به مدت 3 ماه دیگر آگهی را در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر نماید.

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

چگونگی قوانین جدید کار در آلمان

در سال 2022 تغییراتی در چندین زمینه از قانون کار آلمان ایجاد شده، علاوه بر تغییر در حق فسخ، تغییراتی در زمینه قوانین کاری و مدت زمان قراردادها و همچنین تغییر در قوانین حاکم بر کار موقت پاره وقت و فرصت های آموزشی، افزایش حداقل حقوق و از تصویب قانون جدید مهاجرت در شرکت ها انتظار می رود.

اگر فردی برای کار مورد نظر انتخاب نشد، کارفرما می تواند متقاضیان خارجی که دارای شرایط لازم هستند را استخدام نماید. همچنین متقاضیان می توانند از طریق دریافت ویزا جستجوی کار وارد خاک آلمان شده و در طول مدت 6 ماه در جستجوی کار مورد نظر باشند. اگر متقاضی در شغلی مشغول به کار شود ویزا او به مدت 6 ماه دیگر تمدید می شود و پس از گذشت این مدت می تواند Blue Card را دریافت نماید. البته در صورتی که فردی که ویزای جستجوی کار دارد، قراردادی به مدت یک سال یا بیشتر منعقد نماید، ویزای کاری وی به همان مدت تمدید می شود. لازم به ذکر است مطابق یکی از قوانین جدید کار در آلمان به حقوق همه حدود 5% اضافه می شود تا در نتیجه تورم قدرت خرید مردم کم نشود.

قوانین جدید قرارداد کار در آلمان

یکی از مواردی که در رابطه با قوانین جدید کار در آلمان باید بررسی شود، قوانین قرارداد کار در کشور آلمان می باشد. در قراردادهای کاری باید تمام شرایط توافق شده ذکر شود و قرار داد توسط متقاضی و کارفرما یا کارفرمایان امضاء شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام موارد ذکر شده در قرارداد کاری بر اساس قوانین نمی باشد و توسط قوانین وضع شده تصویب نشده است. به طور کلی می توان گفت متقاضی برای امضاء قرارداد که شرایط کار در آن ذکر شده باشد و آن شرایط توسط قانون تصویب نشده باشد قدرت کمی دارد. اگر شرایطی که در قرارداد کاری شما ذکر شده مطابق با قوانین تصویب شده نیست آن قرارداد دارای اعتبار نمی باشد. پس لازم است برای امضاء قرارداد و بررسی شرایط ذکر شده در آن از وکلاء مربوطه درخواست کمک کنید.

قوانین جدید قرارداد کار در آلمان

قوانین جدید تمدید قرارداد کار در آلمان

جهت عقد قرارداد متقاضیان می توانند یک قرارداد با اعتبار 2 سال یا 4 قرار داد ثابت که اعتبار هر یک از آن ها 6 ماه می باشد درخواست نمایند. همچنین متقاضی می تواند درخواست خود را جهت عقد قرارداد دائم به کارفرما ارائه نماید. زمانی که اعتبار قرارداد ثابت تمام شود و متقاضی قصد ادامه کار داشته باشد همچنین کارفرما با کار فرد مشکلی نداشته باشد قراردادی به صورت نامحدود برای فرد صادر خواهد شد. باید به این نکته اشاره کرد که برای عقد قرارداد ثابت کارفرما باید شرایط فرد را بررسی نماید، در صورت داشتن تمامی شرایط و رعایت قوانین قرارداد برای وی صادر خواهد شد.

برخی قوانین جدید کار در کشور آلمان در 2022

در جهت بررسی قوانین جدید کار در آلمان در سال 2022 در ادامه سعی داریم به برخی از قوانین کار در این کشور اشاره نماییم.

 • اگر کارفرمایی قصد داشته باشد درصد بالایی از کارمندان را در طی دوره ای یک ماهه اخراج نماید باید از دفتر استخدام تاییدیه ای دریافت نماید.
 • دلایل فسخ قرار داد عبارتند از ترک کار طولانی مدت کارمند یا کارگر به دلیل بیماری، انجام سرقت یا تقلب که به ضرر کارفرما یا شرکت بوده باشد و تصمیم کارفرما در جهت تغییر تجارت خود که به موجب آن نیاز به تعداد کمتری کارمند یا کارگر دارد.
 • اگر کارفرما قصد فسخ قرار داد کارمند را دارد باید در جهت اعلام آن نامه ای به صورت کتبی به فرد ارائه نماید. دقت نمایید که اگر نامه به صورت شفاهی، ایمیل یا فکس باشد نامعتبر است. همچنین فرد باید نامه فسخ قرار داد خود را امضاء نماید تا نامه دارای اعتبار باشد.
 • اگر در شرکتی بیشتر از 5 کارمند حضور داشته باشد، کارمندان می توانند شورای کار تشکیل دهند و فردی را برای به عنوان نماینده انتخاب نمایند تا مشکلات کارمندان از طریق او با کارفرما در میان گذاشته شود.
 • تمامی کارمندان (اعم از زن و مرد) به ازای هر فرزند خود به مدت 3 سال مشمول ترک کار می باشند. در طول این مدت کارفرما نمی تواند فرد را اخراج نماید اما می تواند حقوقی به او پرداخت نکند.

اگر برای مهاجرت به کشور آلمان مهاجرت کاری را انتخاب کردید پیشنهاد می شود طی مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله 10 مشاغل پر در آمد در آلمان را مطالعه نمایید و اطلاعات کامل تری در این رابطه به دست بیاورید.

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “قوانین جدید کار در آلمان

 1. سید علی حسینی گفت:

  باسلام از خدمت شما دوستان گرامی
  من در زمینه رنگ کاری چوب ۵سال که
  مشغول به کار هستم افغان هستم الان
  در ایران مشغول به کار هستم
  میخواهم که به آلمان ماجرات کنم میشه
  که راهنمای کنید با تشکر سید علی حسینی

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به آلمان بهتره که مدرک دیپلم و مدرک فنی هم در این زمینه داشته باشید
   در این خصوص مقاله کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ایر ومطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.