مهاجرت به کشور شیلی

قوانین شیلی

قوانین شیلی

افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور شیلی را دارند باید به پیش از انجام اقدامات لازم اطلاعاتی در رابطه با قوانین شیلی به دست آورند. قانون اساسی شیلی در سال 1980 میلادی در زمان دیکتاتوری پینوشه وضع شد، اما از آن زمان تاکنون چندین بار اصلاح شده است. در زمان دولت دموکراتیک (در سال 2005 میلادی) رئیس جمهور ریکاردو لاگوس اسکوبار در قوانین شیلی تجدید نظر اساسی صورت گرفت. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعات بیشتری در رابطه با قوانین شیلی در اختیار متقاضیان قرار دهیم، اگر شما هم علاقه دارید اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید تا پایان نوشتار که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است ما را همراهی کنید.

 • محدودیت های قانونی مهاجرت به شیلی چیست؟
 • آیا می توان در شیلی اعلام پناهندگی کرد؟
 • شرایط زندگی شهروندان خارجی در کشور شیلی چیست؟
 • مزایای مهاجرت به شیلی چیست؟
 • چگونه می توان با قوانین مهاجرتی کشور شیلی آشنا شد؟

درباره کشور شیلی

حدودا 10000 سال پیش مهاجران بومی ساکن قاره آمریکا در ساحل و دره حاصل خیزی اقامت گزیدند که امروزه با نام شیلی شناخته می شود. این کشور امروزه با نام جمهوری شیلی شناخته می شود و دارای مرزهای مشترک با کشور پرو (از شمال)، کشور بولیوی (از شمال شرقی) و کشور آرژانتین (از شرق) است. شیلی دارای مساحتی بالغ بر 756950 کیلومتر مربع می باشد، این کشور در میان رشته کوه های آند و اقیانوس آرام جای گرفته است. این کشور دارای 17574003 نفر جمعیت است مردم این کشور به زبان اسپانیایی به مکالمه می پردازند درک و فهم گویش شهروندان این کشور برای مهاجران سخت و دشوار است، همچنین مردم این کشور نسبت به نسبت به سایر اسپانیایی زبان ها سریعتر صحبت می کنند. با توجه به این مسائل گویش این کشور از نظر مهاجران سخت و دشوار است. واحد پول در این کشور پسو شیلی (CLP) است.

معرفی قوانین کلی در کشور شیلی

قوانین این کشور در شرایط غیر معمول وضع شد، قوانین وضع شده در سال 1981 م. جنبه اجرایی گرفت. در سال 1988 م. و با برگزاری همه پرسی و شکست پینوشه مفادی به قانون اساسی وضع شده کشور شیلی افزوده شد تا روند تغییرات احتمالی در قانون اساسی تسهیل گردد. ریکاردو لاگوس رئیس جمهوری وقت شیلی در سال 2005 میلادی مصوبه های کنگره شیلی را به قوانین اساسی این کشور افزود که بر اساس این تغییرات اعمال شده حق انتخاب سناتورهای مادام العمر لغو شد. همچنین بر اساس این قوانین زمامداری رئیس جمهوران شیلی از 6 سال به 4 سال کاهش یافت و حق کنار گذاشتن فرمانده نیرو مسلح به رئیس جمهور این کشور واگذار شد. بر اساس قوانین شیلی رئیس جمهور این کشور نمی تواند در چند سال پیاپی در انتخابات شرکت کند. این کشور دارای کنگره 2 مجلسی متشکل از 38 نماینده و 120 عضوء است.

دوره نمایندگی سناتورها در کشور شیلی 8 ساله و حضور اعضاء مجلس نماینده ها 4 سال است. در مجلس نمایندگان شیلی حزب حاکم دارای 20 نمایند می باشد و از اکثریت برخوردار می باشد. تعداد نمایندگان حزب ائتلاف چپ در مجلس نمایندگان 63 کرسی و تعداد نمایندگان حزب ائتلاف راست 57 کرسی می باشد. در کشور شیلی قوه قضاییه به صورت مستقل عمل می کند که این قوه از دادگاه استنیاف، دادگاه عالی، دادگاه قانون اساسی و دادگاه نظامی تشکیل شده است.

معرفی قوانین کلی در کشور شیلی

قوانین مهاجرتی در کشور شیلی

پس از بررسی قوانین شیلی سعی داریم به بررسی قوانین مهاجرت در این کشور بپردازیم. بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده در طول 4 سال گذشته تعداد اتباع بیگانه در کشور شیلی به 1.1 میلیون نفر افزایش یافته است. مهاجرت به کشور شیلی از طرق مختلفی امکان پذیر است، که عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور شیلی
 • مهاجرت کاری به کشور شیلی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور شیلی
 • ازدواج با فردی با تابعیت کشور شیلی
 • تولد در کشور شیلی
 • پناهندگی در شیلی

رایج ترین روش برای مهاجرت به جمهوری شیلی تحصیل در دانشگاه های این کشور است که با مطالعه مقاله تحصیل در شیلی می توانید اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید. قوانین مهاجرت در کشور شیلی به این صورت می باشد که متقاضیان خارجی و بین المللی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارند. ویزای شیلی در انواع مختلف و با توجه به شرایط فرد صادر می شود. در رابطه با اخذ اقامت دائم در این کشور می توان گفت که متقاضیان با اقامت مستمر در این کشور، پرداخت مالیات و رعایت قوانین می توانند از طریق کار، سرمایه گذاری، ازدواج اقامت دائم شیلی و سپس تابعیت این کشور را به دست آورند.

مزایای مهاجرت به شیلی

متقاضیانی که کشور شیلی را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کرده اند باید بدانند که با مهاجرت به این کشور از مزایای زیر بهره مند خواهند شد.

 • امکان اخذ تابعیت و پاسپورت کشور شیلی برای متقاضیان خارجی و بین المللی وجود دارد
 • هزینه های زندگی ارزان و مقرون به صرفه
 • امکان اخذ ویزای همراه
 • امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر با هزینه های ارزان
 • با دریافت پاسپورت شیلی متقاضی می تواند بدون دریافت ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کند
 • مکانی مناسبی برای یادگیری زیان اسپانیایی
 • وجود فرصت های شغلی مناسب برای متقاضیان

در این مقاله سعی داشتیم به بررسی قوانین شیلی بپردازیم، به متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت دارند پیشنهاد می شود برای شناخت کشورهای مهاجرت پذیر در دنیا مقاله بهترین کشور برای مهاجرت را مطالعه کنند. همچنین شما می توانید طی تماس با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کامل و جامعتری را در رابطه با این کشورها به دست آورید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *