مهاجرت به کشور آمریکا

لاتاری آمریکا

قوانین لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا هر ساله متقاضیان خاص خود را داراست که همان قرعه کشی برای دریافت گرین کارت این کشور و مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. دولت آمریکا هر ساله لاتاری گرین کارت برگزار می کند که توسط آن تعداد 55000 نفر از مردم دنیا موفق به اخذ گرین کارت می شوند. برای آشنایی بیشتر با مفهوم لاتاری ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید. لیست افرادی که مجاز به دریافت گرین کارت از طریق لاتاری هستند، از سوی کشورهای مختلف به آمریکا اعلام می گردد. اما به دلیل اهمیت موضوع لاتاری آمریکا ما در اینجا به صورت تخصصی و با اطلاعات به روز به سوالات شما پاسخ خواهیم داد:

 1. آیا اتباع ایرانی هم صلاحیت شرکت در لاتاری آمریکا را دارند؟

 2. شرایط شرکت ایرانی ها در لاتاری ایالات متحده آمریکا چیست؟

 3. زمان و هزینه شرکت در لاتاری کشور آمریکا به چه صورتی است؟

 4. نحوه ثبت نام و تکمیل فرم لاتاری چگونه می باشد؟

کشور ایران نیز در فهرست این کشورها قرار دارد. از این طریق موازنه میان نژادهای مختلف و جمعیت مهاجران ایجاد می گردد. این که اتباع کدام کشور مجاز به شرکت در لاتاری می باشد یا خیر به تعداد افراد مهاجر آن کشور در آمریکا و ایالات متحده بستگی دارد. برای دستیابی به سایر اطلاعات لازم در این مورد، مقاله نگارش شده از سوی محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه بفرمایید تا به شرایط و نحوه ثبت نام در لاتاری آمریکا کاملا آگاه شوید.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

متقاضیان گرین کارت آمریکا که قصد شرکت در لاتاری را دارند، بایستی یکی از 3 شرط ذیل را دارا باشند:

شرایط شرکت در لاتاری آمریکا (2019)
شرط اول دارا بودن مدرک دیپلم (12 ساله دبیرستان) یا بالاتر
شرط دول در صورت عدم وجود مدرک دیپلم داشتن 2 سال سابقه کاری الزامی است
شرط سوم اثبات تمکن مالی برای زندگی در آمریکا

نحوه قرعه کشی لاتاری آمریکا بدین گونه است که وزارت امور خارجه آمریکا اسامی برندگان از طریق برنامه های کامپیوتری و هوشمند، به شکل رندوم یا تصادفی انتخاب می نماید. هر سال کشورهای مجاز به شرکت در لاتاری از سوی دولت آمریکا اعلام می گردند. هر یک از کشورها تعداد 3500 ویزا که در واقع 7% از مجموع ویزاهای صادره می باشد را اخذ می نماید.

زمان و هزینه ثبت نام لاتاری آمریکا 2021

بازه زمانی ثبت نام جهت لاتاری آمریکا از اوایل مهرماه شروع می گردد و تا اواسط آبان ماه پایان می یابد. افراد متقاضی می توانند در سایت رسمی www.dvlottery.state.gov نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. وب سایت مذکور به زبان انگلیسی می باشد و هر سال تنها به مدت یک ماه برای متقاضیان و ثبت نام باز خواهد بود. مطابق هر سال، این گونه انتظار می رود که زمان ثبت نام لاتاری آمریکا برای سال 2021 میلادی در تاریخ 4 اکتبر 2019 باشد. این پروسه 34 روز طول خواهد کشید.

ثبت نام در لاتاری برای کلیه افرادی که واجد شرایط هستند، به صورت رایگان انجام می گردد. در واقع دولت آمریکا از لحظه ثبت نام تا زندگی و اقامت در آمریکا از فرد برنده هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی کند. چراکه ویزا و اقامت به صورت قرعه کشی انجام گردیده و فرد برنده نیازی به پرداخت هزینه نخواهد داشت.

قوانین تکمیل فرم لاتاری آمریکا

قوانینی که برای تکمیل فرم لاتاری می بایست مورد توجه قرار گرفته و رعایت گردد به شرح ذیل می باشد:

 • هر فرد به عنوان متقاضی اصلی، تنها می تواند یک فرم را تکمیل و ثبت نماید.
 • مهلت ثبت نام صرفا در تاریخ های ذکر شده انجام می شود و تمدید نمی گردد.
 • فرم ها قابلیت ذخیره سازی را نداشته و فقط به صورت آنلاین تکمیل می شوند.
 • بهتر است ثبت نام در روزهای پایانی صورت نگیرد. چراکه ممکن است ترافیک وب سایت از ثبت نام به موقع شما ممانعت به عمل آورد. در نتیجه شانس ثبت نام را از دست بدهید.
 • برای تکمیل فرم لاتاری صرفا 60 دقیقه (معادل یک ساعت) زمان دارید.

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت ‌نام لاتاری

اطلاعاتی که در ثبت نام برای لاتاری آمریکا مورد نیاز شامل موارد ذیل می باشد که می بایست کاملا دقیق و صادقانه در فرم مربوطه تکمیل گردد:

 • نام و نام خانوادگی متقاضی اصلی
 • جنسیت
 • تاریخ دقیق تولد مطابق پاسپورت یا شناسنامه
 • شهر و کشور محل تولد
 • آدرس دقیق و کامل محل سکونت
 • اطلاعات تماس و آدرس ایمیل
 • میزان تحصیلات
 • شرایط تاهل
 • اطلاعات همسر و فرزندان (فرزند اصلی و فرزند خوانده کمتر از 21 سال و مجرد و در قید حیات) در صورت لزوم
 • چنانچه دارای فرزند شما دارای 21 سال به بالا است، بایستی به تنهایی برای لاتاری آمریکا ثبت نام نماید و زیر مجموعه و همراه شما محسوب نمی گردد.
 • در صورتی که فرزند متقاضی دارای گرین کارت آمریکا یا از اتباع آمریکایی است، ذکر اطلاعات وی نوشته نشود.
 • همراه داشتن یک قطعه عکس برای کلیه اعضای خانواده حتی نوزادان چند روزه الزامی است.

برای اطلاع از سایر اطلاعات در این خصوص با مشاورین حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

مزایای اخذ گرین کارت آمریکا

فرد به‌ راحتی و بدون هیچ محدودیتی قادر خواهد بود در کشور آمریکا زندگی کند و از سوی دولت آمریکا تحت حمایت باشد. فرد می‌ تواند بدون هیچگونه محدودیتی به کسب و کار و تجارت در آمریکا به‌صورت خصوصی یا دولتی بپردازد، مشروط بر این که مجوز کاری لازم را اخذ نماید. شخصی که گرین کارت آمریکا را دارد مجاز به آوردن همسر و فرزندان کمتر از 21سال خود به این کشور خواهد بود. افرادی که گرین‌کارت آمریکا را دارا هستند، این امکان را دارند که برای سایر افراد نقش اسپانسر را داشته باشند.

کسانی که گرین‌گارت آمریکا را دارند پس ازگذشت 5سال زندگی و اقامت در این کشور مجاز هستند نسبت به شهروندی و دریافت پاسپورت آمریکایی اقدام نمایند. دارندگان گرین‌ کارت آمریکا این حق را خواهند داشت که برای تحصیل در این کشور هزینه‌ های کمتری را بپردازند و از کمک هزینه‌ ها و بورسیه‌ تحصیلی آمریکا بهره‌مند گردند. برای فرد دارنده گرین کارت، شماره ملی صادر می‌ گردد. بازنشستگان در صورتی که حداقل 10 سال سابقه کار در آمریکا داشته باشند (قبل از بازنشستگی) می‌ توانند از مزایای بازنشستگی نیز برخوردار شوند.

تاییدیه ثبت‌نام لاتاری

پس از این که پروسه ثبت نام لاتاری آمریکا در سایت انجام گردید، تاییدیه ثبت نام Digital signature و Confirmation No برای فرد ارسال می گردد. نکته مهم این است که دریافت این کد تاییدیه، دال بر صحیح بودن ثبت نام نمی باشد. در واقع ثبت نام به هر ترتیبی که انجام گیرد (درست یا نادرست) این تاییدیه برای فرد ارسال می گردد بنابراین توجه داشته باشید که پروسه ثبت نام را به درستی، دقیق و کاملا صادقانه انجام دهید.

در صورتی که علاوه بر مطالعه این مقاله، نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت به آمریکا و شرایط ثبت نام در لاتاری دارید، این امکان را خواهید داشت که به صورت تلفنی یا مراجعه حضوری با وکلای با تجربه و کارشناسان متخصصی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و کلیه ابهامات در این خصوص را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *