مهاجرت به کشور عمان

کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان کشورهایی هستند که ویزایی جهت ورود نمی خواهند و برای دارندگان این پاسپورت مجوز سفر الکترونیک صادر میکنند. این کشورها حدود 80 کشور بوده و در سه دسته کشورهای لغو روادید کامل با پاسپورت عمان، کشورهای صادرکننده ویزا هنگام ورود اتباع عمان و کشورهای صادرکننده eTA برای شهروندان عمان قرار می گیرند. شما عزیزان می توانید از طرق مختلفی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط گرفته و در جریان شرایط و هزینه اقامت در عمان 2021 قرار گیرید.

 • آیا پاسپورت عمان جزء پاسپورت های برتر جهان می باشد؟
 • آیا امکان اخذ شهروندی دوم از عمان وجود دارد؟
 • شرایط اخذ تابعیت عمانی چیست؟
 • انواع روش های اخذ پاسپورت عمانی کدامند؟
 • آسانترین روش برای دریافت پاسپورت عمان چیست؟

مشخصات پاسپورت عمان

پاسپورت عمان Oman passport (یا جواز السفر العمانی) صادره برای شهروندان عمانی به منظور انجام راحت مسافرت های بین المللی می باشد. جالب است بدانید که این پاسپورت معمولا توسط پلیس پادشاهی عمان و یا سفارتخانه های این کشور در خارج صادر می شود. پاسپورت عمان با جلدی زرشکی بوده و در وسط جلد آرم ملی عمان و کلمات سلطنت عمان و پاسپورت به دو زبان انگلیسی و عربی نوشته شده است. نکته مهم دیگر درباب پاسپورت عمانی این است که این پاسپورت در انواع مختلف زیر برای متقاضیان صادر می شود:

 • پاسپورت معمولی عمان (جلد قرمز)
 • پاسپورت دیپلماتیک (جلد سیاه)
 • پاسپورت خاص (جلد زرشکی)
 • پاسپورت خدماتی (جلد آبی)
 • Laissez-passer

دسته بندی کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

انواع روش های اخذ پاسپورت عمان چیست؟

برای اخذ پاسپورت عمان می بایست با قانون تابعیت عمانی آشنا شد. در واقع قانون مذکور تعیین کننده این موضوع است که چه کسی صلاحیت اخذ شهروندی عمان را داشته و چه کسی صلاحیت این کار را ندارد. با توجه به شرایط و مقررات پیچیده موجود، اتباع خارجی به ندرت می توانند به پاسپورت عمان دست یابند. اما طبق قانون مذکور 4 روش برای دریافت پاسپورت عمان در سال 2021 وجود دارد:

 • اخذ شهروندی عمان از طریق تولد: کودکان متولد از والدین نامعلوم در خاک عمان به عنوان شهروند عمانی محسوب می شوند.
 • اخذ تابعیت عمانی از طریق والدین: طبق این قانون کودکان متولد از پدر عمانی یا مادر عمانی بدون در نظر گرفتن محل تولد می توانند به شهروندی کشور عمان دست یابند.
 • اخذ سیتی زن عمان از طریق اقامت قانونی: این روش مستلزم آن است که فرد متقاضی اولا دارای کارت اقامت عمان باشد، دوما حدود 20 سالی در عمان زندگی بکند و در صورت ازدواج با تبعه عمان از ازدواج و زندگی آنها حدود 15 سالی بگذرد. سوما از هیچ گونه سوء پیشینه ای برخوردار نباشد.
 • اخذ تابعیت عمان از طریق ازدواج: افراد به شرطی می توانند از این طریق اقدام بکنند که اولا حدود 10 سالی را در عمان زندگی بکنند. دوما دانش زبان عربی داشته باشند و سوما هیچ گونه سوء سابقه ای نداشته باشند.

دسته بندی کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

پاسپورت عمان در سال 2021 در رده 65 جهانی قرار داشته و اتباع این کشور با ارائه این پاسپورت می توانند معاف از اخذ روادید به حدود 80 کشور جهان دسترسی داشته باشند. این کشورها به منظور ورود قانونی اتباع عمانی دارای شرایط متفاوتی هستند. برخی از این کشورها در دسته کشورهای لغو روادید کامل با پاسپورت عمان قرار گرفته و برخی نیز در دسته های کشورهای صادرکننده ویزا هنگام ورود اتباع عمان و کشورهای صادرکننده eTA برای شهروندان عمان قرار می گیرند. در نمودار زیر تعداد این کشورها به تفکیک هر دسته را می توان مشاهده کرد:

نمودار کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

دسته اول کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

پاسپورت عمان در رتبه 65 جهانی قرار داشته و شهروندان عمانی به حدود 80 کشور جهان دسترسی آزادی دارند. دسته اول از این کشورها شامل کشورهای لغو روادید کامل با پاسپورت عمان بوده و از قرار ذیل می باشد:

دسته بندی کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان فهرست کشورها
کشورهای لغو روادید کامل با پاسپورت عمان اقیانوسیه (جزایر کوک، میکرونزیا، نیئو و وانوتو)
خاورمیانه (بحرین، اردن، کویت، قطر، گرجستان، امارات، عربستان، لبنان و سوریه)
اروپا (بلاروس، کوزوو، اوکراین، صربستان و بوسنی و هرزگوین)
کارائیب (دومینیکا، جزیره سایمان، هائیتی، باربادوس، باهاماس، جزیره تورکز و کایکوس و سنت وینستن)
آسیا (برونئی، سنگاپور، هنگ کنگ، قزاقستان، مالزی، اندونزی، فیلیپین، کره جنوبی و تایلند)
آمریکای لاتین (اکوادور)
آفریقا (مصر، بوتساوانا، تونس، سنگال و مراکش)

دسته دوم و سوم کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان

این دسته از کشورها برای سیتی زن های عمان ویزا (visa) صادر می کنند. برخی از کشورها برای اتباع عمانی ویزا هنگام سفر صادر کرده و در دسته کشورهای صادرکننده ویزا هنگام ورود اتباع عمان و تعدادی از کشورها نیز برای اتباع عمانی مجوز سفر الکترونیکی صادر کرده و در دسته کشورهای صادرکننده eTA برای شهروندان عمان قرار می گیرند:

دسته بندی کشورهای لغو روادید با پاسپورت عمان فهرست کشورها
 کشورهای صادرکننده ویزا هنگام ورود اتباع عمان اقیانوسیه (توولو، ساموآ و جزایر پالائو)
خاورمیانه (ارمنستان، آذربایجان، ایران، عراق و یمن)
آسیا (لائوس، تاجیکستان، قرقیزستان، تیمور، ماکائو، نپال، کامبوج، مالدیو و بنگلادش)
آمریکای لاتین (بولیوی، پاراگوئه و نیکاراگوئه)
آفریقا (گابون، کنیا، گینه بیسائو، موریتانی، سومالی، تانزانیا، جزایر کیپ ورده، جزایر کومور، اوگاندا، سشیل، توگو، سیرالئون، موزامبیک و ماداگاسکار)
کشورهای صادرکننده eTA برای شهروندان عمان سریلانکا و نیوزلند

مهاجرت به عمان به خاطر رفاه عمومی بالا و نیز ارزش پولی بیشتر مورد توجه اغلب متقاضیان کار در خارج از کشور قرار دارد. بنابراین شما عزیزان برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط اخذ ویزای کار عمان در سال 2021 می توانید با گروه کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.