مهاجرت کاری آمریکا

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

افراد زیادی در آرزوی کار در آمریکا هستند و اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا می تواند شانس افراد برای یافتن پیشنهاد کاری را افزایش دهد. در واقع کار در اقتصاد اول دنیا فرصت خوبی است که به افراد شانس شرایط کار و زندگی فراتر از استانداردهای جهانی را اعطاء می کند. از امتیازات کار در آمریکا برای شما و خانواده می توان به برخورداری از بالاترین درآمد و شرایط کاری ایده آل، برخورداری از بیمه سلامت، برخورداری از بیمه دندانپزشکی و چشم پزشکی، بیمه عمر، بیمه مراقبتی بلند مدت، برنامه حساب های هزینه ای انعطاف پذیر و غیره اشاره نمود.

 • چه مشاغلی در بازار کار آمریکا دارای کمبود نیرو است؟
 • ویزای کار مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار در آمریکا چیست؟
 • چگونه می توان در آمریکا پیشنهاد کاری یافت؟
 • چه مدارک و شرایطی برای اخذ ویزای کاری آمریکا لازم است؟

اما متقاضیان کار در آمریکا باید در جریان چند نکته اساسی قرار گیرند. اولا لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا لیستی متعلق به دسته متخصصان دانشگاهی و کارگران ماهر می باشد. ثانیا ویزای کار مخصوص متخصصان و کارگران ماهر نیز از نوع ویزای غیر مهاجر آمریکا موسوم به ویزای کار H1-B می باشد. ثالثا شرط اصلی اخذ ویزای کار H1B نیز داشتن پیشنهاد کاری از سوی اسپانسر (کارفرمای) آمریکایی است. کلیه شرایط فوق مخصوصا پیرامون ویزای کار آمریکا در چارچوب این مقاله به صورت کامل و جامعی توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تشریح می شود.

امتیازات کار در آمریکا چیست؟

آمریکا سرزمین فرصت های ناب برای جویندگان کار از سراسر دنیا محسوب می شود. در واقع افراد با کار در آمریکا می توانند به 2 دسته امتیاز مجزا دست یابند. امتیاز اول مربوط به شرایط کار در ایالات متحده می باشد. اما دسته دوم امتیازات مربوط به شرایط زندگی می شود. در حقیقت امتیازات کار در آمریکا به نوع کار و سازمان شما برمی گردد. در همین راستا، شما و خانواده خود می توانید تحت پوشش برنامه مزایای سلامت کارگر فدرال (FEHB)، طرح بیمه دندانپزشکی و چشم پزشکی کارگر فدرال (FEDVIP)، برنامه بیمه عمر گروه کارگران فدرال (FEGLI) و یا برنامه بیمه مراقبت بلند مدت فدرال (FLTCIP) قرار گیرید. مضافا اینکه با اقامت متوالی 5 ساله در آمریکا شما و اعضای خانواده خود می توانید نسبت به اخذ تابعیت آمریکا و بهره مندی از امتیازات آن نیز اقدام نمائید.

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

 

بررسی لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در 2021

آمریکا مقصد مهاجرت کاری مهمی در سراسر دنیا محسوب می شود و همه ساله هزاران نفر از سراسر دنیا برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند و به همین مقدار نیز از رفتن به آمریکا باز می مانند. در واقع کار در آمریکا تابع شرایط و مقررات خاص خود می باشد. مثلا برای کار در آمریکا به عنوان متقاضی خارجی شما نیازمند اخذ ویزای کار آمریکا می باشید که شرط آن نیز یافتن پیشنهاد کاری در آمریکا است. اما قبل از جستجوی پیشنهاد کاری در آمریکا اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا می تواند راهنمای خوبی برای موفقیت شما در بازار کار رقابتی آمریکا باشد.

در حقیقت یکی از مزایای مهم و اصلی اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا این است که شانس افراد برای کاریابی و نیز اخذ ویزای کار آمریکا از این طریق افزایش می یابد. بعلاوه اینکه متقاضیان به راحتی می توانند با شرایط و الزامات شغل مورد نظر آشنا شده و به سرعت با این شرایط تطبیق یابند. بدین ترتیب، لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2021 از قرار ذیل می باشد:

رتبه اولویت شغل میانگین درآمد سالیانه در سال 2021 به دلار آمریکا درصد رشد استخدامی پیش بینی شده تا سال 2024
1 پرستار خانگی $22600 %38
2 فیزیوتراپیست $84020 %35
3 پرستار مجوزدار (RN) $68450 %16
4 مهندس نرم افزار $98270 %19
5 آنالیزور امنیت اطلاعات $90282 %19
6 درمانگر شغلی $81910 %27
7 توسعه گر وب $66130 %24
8 دانشمند علوم داده $111267 %16
9 مدیر عملیات $97730 %7
10 متخصص سونوگرافی پزشکی تشخیصی $64280 %36

ویزای متقاضیان لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

بنا به قانون آمریکا، کلیه کارگران و کارمندان آمریکایی شامل شهروندان و مقیم های دائمی آمریکا نیازی به تایید صلاحیت آن ها جهت کار در ایالات متحده ندارند. در واقع شهروندان خارجی که قصد کار در آمریکا را دارند می بایستی قبل از مسافرت به آمریکا به فکر دریافت پیشنهاد کاری باشند. پس این دسته از متقاضیان جهت کسب صلاحیت کار درآمریکا نیازمند اخذ مجوز کار بعلاوه ویزای کار مناسب هستند. مجوز کار یا استخدام (EAD) مدرکی است دال بر اینکه شما قانونا مجاز به کار در ایالات متحده می باشید. بر اساس اعلام اداره مهاجرت آمریکا (USCIS)، اصولا شما برای کار در آمریکا نیازمند اخذ یکی از موارد ذیل می باشید:

 • کارت اقامت دائم موسوم به گرین کارت (Green card)
 • مجوز کار یا EAD ویزای کاری که به شما اجازه کار برای کارفرمای خاص را بدهد

ویزاهای کاری مختلفی در آمریکا برای طیف وسیعی از متقاضیان وجود دارد. اما ویزای مخصوص متخصصان دانشگاهی و کارگران ماهر خارجی که قصد کار در مشاغل تخصصی موجود در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا را دارند، ویزای غیرمهاجر H1-B می باشد. این ویزا به کارگران خارجی اجازه کار موقتی با یک کارفرمای خاص در ایالات متحده را می دهد. نحوه اخذ این ویزا از طریق تکمیل فرم های مربوطه در وب سایت اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) و در ادامه تحویل مدارک لازم به سفارت و حضور در مصاحبه می باشد.

ویزای متقاضیان لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

مدارک و شرایط اخذ ویزای کار آمریکا

جهت درخواست ویزای کار H1-B آمریکا، شما می بایست دارای رابطه کارگر- کارفرما بوده، در یک شغل تخصصی مورد نیاز آمریکا باشید و درآمدی بالاتر از درآمد مربوط به آن شغل را دریافت کنید. جالب است بدانید که همه ساله در حدود 65000 ویزای کاری آمریکا فقط از نوع H1-B صادر می شود که در نوع خود یکی از پر متقاضی ترین ویزاهای کاری ایالات متحده می باشد. اما بنا بر اعلام اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) شرایط و مدارک لازم جهت درخواست ویزای H1-B آمریکا از قرار زیر می باشد:

 • تکمیل و ارسال فرم درخواست Form I-129 از طریق وب سایت اداره مهاجرت آمریکا به نشانی gov/forms
 • ارسال تاییدیه درخواست وضعیت کار (LCA) صادره از اداره کار ایالات متحده یا همان ETA 9035
 • قرارداد کاری معتبر با کارفرمای آمریکایی
 • ارسال رسید پرداخت هزینه ویزا
 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • مدارک شناسائی متقاضی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی مدارک دانشگاهی

نحوه یافتن مشاغل مورد نیاز دولت آمریکا

همانطور که می دانید اولین چیز لازم برای هر فرد متقاضی ویزای کار آمریکا، یافتن کار می باشد. بنابراین لازمه اخذ ویزای کاری آمریکا داشتن پیشنهاد کار از سوی اسپانسر (کارفرمای) آمریکایی است. اما در مسیر یافتن شغل در آمریکا باید بدانید که 90% شکست های مربوط به کاریابی حاصل از یک اشتباه است. این بدان معنا است که در واقع شما بدون هدف درخواست می کنید. پس ابتداء باید شغل خود را در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا یافته و سپس به فکر تنظیم یک رزومه (CV) قوی باشید. روش های مختلفی برای کاریابی در آمریکا وجود دارد که وب سایت های جستجوی کار جزء بهترین روش ها می باشد:

 • Indeed.com
 • Monster.com
 • Thebalancecareers.com
 • Linkedin.com
 • Glassdoor.com
 • CareerBuilder.com

البته افراد برای بالا بردن شانس استخدام خود در آمریکا با تحصیل در دانشگاه های این کشور هم مهارت های تئوری و عملی خود را ارتقا می دهند هم در دید کارفرمایان به عنوان فرد شایسته تری ظاهر می شوند. از جمله بهترین دانشگاه های آمریکا می توان به هاروارد، استنفورد، ماساچوست، کلمبیا، کالیفورنیا و غیره اشاره نمود. پس از 5 سال اقامت دائم در آمریکا که مدت 2.5 سال آن را فرد در خاک این کشور حضور داشته باشد، می تواند در نهایت درخواست دهد و به عنوان شهروند آمریکا شناخته شود و بدون نیاز به ترک تابعیت قبلی خود پاسپورت آمریکایی بگیرد.

کار در آمریکا فقط یکی از راه های مهاجرت به آمریکا است و روش های دیگری نیز برای مهاجرت به ایالات متحده وجود دارد. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات تکمیلی در زمینه راه های تضمینی مهاجرت به آمریکا مثل تحصیل در آمریکا، عزیزان می توانند از مشاوره های تلفنی یا حضوری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.