مهاجرت کاری اسکاتلند

لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند علاوه بر کسانی که می خواهند مستقیما ویزای کاری بگیرند برای دانشجویان نیز سودمند است. چرا که با اخذ پذیرش از این قبیل رشته ها دانشجویان می توانند آینده شغلی خود در اسکاتلند را به نوعی تضمین نمایند. البته با توجه به این که نرخ بیکاری در اسکاتلند پایین است و این کشور بازار کار خوبی برای تمامی مشاغل دارد، فارغ التحصیلان سایر رشته ها نیز نگرانی زیادی بابت پیدا کردن شغل در این کشور نخواهند داشت. کمااینکه طبق قوانین اسکاتلند اجازه خواهند داشت به مدت 2 سال پس از فارغ التحصیلی خود نیز در اسکاتلند بمانند تا شغل مناسبی پیدا نمایند و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنند. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده راجع به مشاغل مورد نیاز در اسکاتلند طی سال 2022 اطلاعاتی ارائه شده است.

  • آیا اسکاتلند کشور مناسبی برای کار است؟
  • شرایط کار در اسکاتلند چیست؟
  • آیا می توان در اسکاتلند به درآمد بالا رسید؟
  • موسسات معتبر کاریابی در اسکاتلند چه مزایایی به همراه دارد؟

اخذ ویزای کاری اسکاتلند

بر خلاف ویزای کاری آلمان که به دلیل وجود ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار در نهایت راحت تر به دست می آید، برای کار در اسکاتلند باید از همان ابتدا پیشنهاد شغلی داشت. در حقیقت کار در آلمان به این صورت است که افرادی که دارای حداقل هایی باشند می توانند ویزایی 6 ماهه به دست آورند و به این ترتیب با حضور در خاک آلمان شانس خود برای پیدا کردن کار را چند برابر کنند.

برای کار در اسکاتلند ولی متقاضیان باید ابتدائا به کمک موسسات کاریابی مختلف کارفرمایی پیدا کنند که نیاز به مهارت های آن ها داشته باشد و در عین حال مجوز استخدام خارجی ها را نیز اخذ نموده باشد. این کارفرما سپس باید فرصت شغلی مربوطه در اسکاتنلد را در کل حوزه اقتصادی اروپا (EEA) آگهی کند و در شرایطی که کسی با ویژگی های مورد نظر او پیدا نشد، فرد خارجی را استخدام نماید. البته کارفرمایانی که در مشاغل مورد نیاز اسکاتلند نیاز به استخدام نیرو دارند طبق قوانین از آگهی فرصت شغلی معافند. در نهایت نیز فرد باید در آزمون Tier 2 point-based test شرکت کنند و حداقل 75 امتیاز به دست آورند؛ شایان ذکر است داشتن پیشنهاد شغلی خود به تنهایی 30 امتیاز به همراه خواهد داشت.

آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

همان طور که گفته شد کسانی که تخصص آن ها در حیطه یکی از مشاغل مورد نیاز اسکاتلند است نیازی نیست منتظر باشند کارفرما ابتدائا فرصت شغلی را آگهی نماید. در نتیجه این گروه علاوه بر این که روند اخذ ویزای آن ها سریع تر طی می شود، شانس بالاتری نیز دارند چراکه دیگر با افرادی که در کشورهای حوزه اقتصادی اروپا (EEA) هستند رقابت نمی کنند. برخی از مشاغل مورد نیاز اسکاتلند در سال 2022 عبارت هستند از:

برخی از مشاغل مورد نیاز اسکاتلندمیزان درآمد سالیانه
پرستار خانگی21920$ (دلار آمریکا)
درمانگر جسمانی81615$ (دلار آمریکا)
دستیار پزشک93090$ (دلار آمریکا)
پرستار63070$ (دلار آمریکا)
تحلیل گر امنیتی اطلاعات82467$ (دلار آمریکا)
مهندس نرم افزار95195$ (دلار آمریکا)
توسعه دهنده وب69373$ (دلار آمریکا)
تحلیل گر تحقیقات79200$ (دلار آمریکا)
مشاور مالی57614$ (دلار آمریکا)
راننده کامیون62902$ (دلار آمریکا)
محقق و جمع آوری کننده آمار و اطلاعات80500$ (دلار آمریکا)
مشاور ژنتیک69550$ (دلار آمریکا)
پزشک گوش و حلق و بینی77906$ (دلار آمریکا)
چشم پزشک116706$ (دلار آمریکا)
متخصص شنوایی درمانی53000$ (دلار آمریکا)

آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

نقش موسسات کاریابی در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

موسسات کاریابی معتبر در اسکاتلند اگرچه می توانند کمک بزرگی برای دانشجویان جویای کار و سایر افرادی که در اسکاتلند زندگی می کنند باشند، برای خارجی هایی که حتی اقامت این کشور را ندارند غالبا کاری از پیش نخواهند برد. چراکه کم پیش می آید شرکتی بخواهد مدت زمان و هزینه ای صرف آگهی کردن کار کند برای کسی که تا به حال از نزدیک مصاحبه حضوری نداشته و امکان دارد در نهایت نتواند ویزای کاری اسکاتلند را اخذ نماید. هرچند بدون کمک گرفتن از موسسات کاریابی در اسکاتلند عملا همین شانس کم موفقیت نیز وجود نخواهد داشت؛ برخی از این موسسات عبارت هستند از:

  • Cruinn Jobs
  • Black Appointments
  • Adecco UK
  • Totaljobs
  • Indeed

در کل پیشنهاد می شود متقاضیان مهاجرت به دنبال اخذ اقامت کشورهای مهاجرپذیرتری مثل آلمان، اتریش، کانادا، هلند، استرالیا، مجارستان، فرانسه و غیره باشند. علاوه بر ایرانی ها در میان سایر مردم دنیا نیز مهاجرت به اسکاتلند طرفداران چندانی ندارد و به جز دشوار بودن قوانین راجع به اخذ اقامت آن، بالا بودن هزینه های زندگی در اسکاتلند نیز در این مسئله تاثیر به سزایی داشته است. به عبارت دقیق تر از میان 488 شهر دنیا ادینبورگ پایتخت اسکاتلند به لحاظ هزینه های زندگی رتبه 107 را کسب کرده است یعنی جزو شهرهای نسبتا گران قیمت دنیا به حساب می آید.

وضعیت بازار کار لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

بازار کار در اسکاتلند به طور کلی تقریبا برای صاحبان تمامی مشاغل ایده آل است و خارجی هایی که در این کشور تحصیل کرده اند از آن جایی که یکی از زبان های رسمی اسکاتلند زبان انگلیسی است برای پیدا کردن کار نیازی به یادگیری زبان سوم ندارند. هرچند در خصوص مشاغل مورد نیاز اسکاتلند در سال 2022 فرصت های شغلی بهتر و با درآمد بالاتری وجود دارد. در نمودار ذیل نرخ بیکاری در اسکاتلند بررسی شده است:

نمودار نرخ بیکاری در اسکاتلند

در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه گردیده است راجع به لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند، نرخ بیکاری، موسسات کاریابی و نقش آن ها در تسهیل فرآیند استخدامی و غیره اطلاعاتی ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. اگرچه اسکاتلند کشور مهاجرپذیری به حساب نمی آید اما پس از 5 سال برای ملل کشورهای اتحادیه اروپا و پس از 10 سال برای سایرین پاسپورت صادر می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *