ویزای کاری

لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

بررسی لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی به متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند کمک می کند تا برنامه ریزی دقیقی برای آینده شغلی خود داشته باشند. مهاجرت کاری به کشور اسلوونی به عنوان یکی از کشورهای عض اتحادیه اروپا و منطقه یورو مورد توجه بسیاری از هموطنان است، به توجه به سوالات مطرح شده توسط متقاضیان در رابطه با مهاجرت کاری به اسلوونی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تصمیم دارند به سوالات زیر پاسخ دهند.

 • معرفی لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی
 • شرایط کار در کشور اسلوونی برای متقاضیان خارجی و بین المللی چگونه است؟
 • کاریابی در کشور اسلوونی از چه طریقی امکان پذیر است؟
 • بهترین مشاغل در اسلوونی کدامند؟
 • موسسات کاریابی در اسلوونی کدامند؟
 • نحوه اخذ ویزای کار و ویزای همراهان اسلوونی چگونه است؟

معرفی لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تخصصی شدن امور لازم است هر فردی در حیطه کاری مربوط به رشته تحصیلی و یا تخصص و مهارت خود فعالیت داشته باشد، بنابراین این افراد باید به لیستی دسترسی داشته باشند تا از مشاغل مورد نیاز کارفرمایان در کشور اسلوونی مطلع باشند. در این کشور موسسات و شرکت های معتبری وجود دارند که می توان به Markit، Appen، Sandoz International، Zemanta، Pfizer، Sanofi، IKEA، Novartis، PwC و Wolt اشاره کرد. در ادامه سعی داریم به معرفی مشاغل مورد نیاز در کشور اسلوونی در سال 2020 اشاره کنیم.

 • برنامه ریز تاکتیکی
 • هماهنگ کننده اطلاعات پزشکی
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • دستیار شخصی
 • تحلیلگر مدیریت پروژه
 • مهندس کنترل کیفیت
 • نماینده فروش
 • مدیر تجارت الکترونیک
 • تحلیلگر داده
 • مدیر فروش
 • مهندس نرم افزار
 • مدیر برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل مالی

شرایط محیط کار در لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

همانطور که گفته شد کشور اسلوونی عضوء اتحادیه اروپا است، این کشور از قوانین کار وضع شده توسط اتحادیه پیروی می کند به این منظور برای استخدام نیروی کار خارجی کارفرمایان باید مراحلی را پشت سر بگذرانند. کارفرمایان باید در اولین مرحله آگهی شغلی را در کشور اسلوونی به مدت 3 ماه منتشر کنند پس از گذشت این مدت و استخدام نشدن فرد مورد نظر آگهی استخدام باید به مدت 3 ماه دیگر در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر شود اگر همچنان فردی برای موقعیت شغلی در نظر گرفته شده انتخاب نشد کارفرما می تواند طی کسب مجوز از اداره کار درخواست متقاضیان خارجی و بین المللی را بررسی کند.

متقاضیانی که قصد کار در کشور اسلوونی را دارند باید به زبان اسلوونیایی تسلط داشته باشند برای کار در برخی از مشاغل لازم است به زبان انگلیسی نیز مسلط باشید به خصوص اگر قصد داشته باشید در شرکت ها و موسسات بین المللی مشغول به کار شوید. علاوه بر این فرد باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط یا سوابق کاری و تخصص در حوزه کاری مربوطه باشد. از فرصت های شغلی در کشور اسلوونی می توان به تدریس زبان انگلیسی اشاره کنیم، افرادی که دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی هستند می توانند به تدریس زبان بپردازند و یا در کشورهای بین المللی مشغول به کار شوند.

شرایط محیط کار در لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

کاریابی در کشور اسلوونی

برای آنکه بتوانید شغلی مناسب با رشته تحصیلی و یا تخصص و مهارت خود پیدا کنید راه های مختلفی وجود دارد که می توان به وب سایت های کاریابی، موسسات معتبر کاریابی و آگهی شغلی منتشر شده اشاره کنیم. دانشجویان خارجی که در این کشور تحصیل می کنند و قصد دارند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اسلوونی وارد بازار کسب و کار این کشور شوند می توانند از طریق راه های نامبرده شده و درخواست اساتید مشغول به کار شوند. در ادامه به معرفی برخی از موسسات کاریابی معتبر در کشور اسلوونی می پردازیم.

موسسات معتبر کاریابی مربوط به زبان انگلیسیمعرفی موسسات کاریابی معتبر اسلوونی
ESL EmploymentESS
Total ESLMojedelo
ESL CaféMojazaposlitev
TesallCareer Jet
Learn4Good

ویزای کاری برای لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

همانطور که می دانید متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت به ویزا احتیاج دارند، برای ورود به بازار کسب و کار کشور اسلوونی علاوه بر دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرمایی معتبر در این کشور به ویزای کار اسلوونی نیاز دارید. برای دریافت ویزای کار اسلوونی باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور اعلام کنید پس از بررسی اولیه درخواست زمان مصاحبه حضوری برای شما تعیین می شود. در زمان مصاحبه حضوری فرد باید مدارک تعیین شده را برای بررسی درخواست ارائه کند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

یکی از دغدغه های مهم متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور اسلوونی را دارند در رابطه با ویزای همراه است، در این روش مهاجرتی پر مخاطب و پر متقاضی فرد می تواند برای همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال ویزای همراه دریافت کند، اما شرط اعطاء ویزای همراه این است که فرد باید حداقل به مدت 12 ماه در کشور اسلوونی اقامت داشته باشد و پس از تایید توانایی مالی در پرداخت هزینه های زندگی خود همسر ویزای همراهان را دریافت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به مقاله شرایط ویزای همراه اسلوونی رجوع کنید.

مشاغل مورد نیاز اسلوونی

مشاغل مورد نیاز در اسلوونی بسیار زیاد است. فشارسنج حرفه ای مطالعه ای است که عرضه و تقاضای پیش بینی شده در بازار کار را پیش بینی می کند. در سال 2024، در 108 حرفه کمبود نیروی کار وجود دارد. در مقایسه با تحلیل سال گذشته، امسال 14 حرفه بیشتر به دلیل کمبود نیرو وجود دارد. همچنین کمبود مشاور و مربی در مهدکودک ها وجود خواهد داشت. جالب است بدانید که نیاز به وکلای حرفه ای نیز وجود دارد. به دلیل عدم وجود داوطلب برای این حرفه، کمبود متخصص، متخصص، پرستار و گفتار درمانگر وجود دارد. همچنین کمبود نظافتچی، پیشخدمت، حسابدار وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ویزا کار اسلوونی

برای دریافت ویزای کاری کشور اسلوونی افراد به مدارک زیر اشاره کرد:

 • ارائه گواهی دعوت به کار اخذ شده از کارفرمایی معتبر در کشور اسلوونی
 • گذرنامه معتبر و مدارک شناسایی
 • مدرک معتبر زبان
 • رزومه و سوابق کاری دقیق و کامل
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • مدارک تحصیلی
 • تکمیل فرم ارائه شده توسط سفارتخانه
 • پرداخت هزینه های تعیین شده توسط سفارتخانه و ارائه رسید آن
 • گواهی تمکن مالی
 • برای دریافت ویزای همراهان باید فرم در نظر گرفته شده تکمیل شود و مدارکی مثل: گواهی تمکن مالی، مدارک شناسایی، گذرنامه تمامی اعضاء، گواهی تولد فرزندان و سند ازدواج ارائه شود

امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط کار و لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی کسب کرده باشید، متقاضیان می توانند برای اطلاع از حقوق و دستمزد ارائه شده در این کشور مقاله حقوق ماهیانه کار در اسلوونی را با دقت مطالعه کنید. هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ورود به بازار کار کشور اسلوونی و یا سایر کشورهای مورد نظر با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

6 دیدگاه برای “لیست مشاغل مورد نیاز در اسلوونی

 1. امیررضا موسوی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده کارشناس معماری هستم ، در رشته خودم تجریه کار ندارم
  اما کافه دارم ، میتونم مدرک بین المللی آشپزی هم بگیرم
  بنده قصد راه اندازی یک کافه دارم آیا این کار در اسلوونی برای بنده به همراه خانواده امکان پذیر هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید 50000 یورو حداقل سرمایه داشته باشید.
   باید از این طریق یک کافه رو راه اندازی کنید. شروط مختلفی از جمله گردش حساب 10هزار یورویی برای 6 ماه نخست و استخدام نیروی کار بومی هم برای شما وجود داره.

 2. مجید گفت:

  سلام برای دریافت ویزای کار، کارفرما رو هم شما پیدا می کنید؟ یعنی مثلا من که رشتم مهندسی صنایع هستش و تو زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه کار میکنم میشم تو دسته مهندسی برنامه ریزی اونوقت شما آگهی اشتخدام خارج از اتحادیه اروپا برای این شغل ها دارید یعنی؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   باید اول رزومه شما مورد بررسی قرار بگیره و در صورتی که مورد تایید بود اقدام خواهد شد.
   با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنند

 3. امیر گفت:

  درخواست ویزا کار

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید یک پیشنهاد کار در این کشور داشته باشید تا بتونید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *