مهاجرت تحصیلی آلمان

مدارس ایرانی در آلمان

مدارس ایرانی آلمان

مدارس ایرانی آلمان در طول سال های گذشته رفته رفته محدودتر شده اند و این مسئله تمایل به مدارس بین المللی را نشان می دهد. آمارهای جمعیتی در آلمان نشان از آن دارد که جمعیت ایرانی های این کشور سال به سال بیشتر می شود ولی توجه آن ها به مدارس ایرانی کمتر شده است. یکی از مهم ترین مسائلی که در این رابطه وجود دارد آن است که ایرانیان تمایل دارند تا در این کشور اقامت بلند مدت داشته باشند و به همین دلیل از مدارس دولتی آلمان استفاده می کنند تا فرزند آن ها بتواند با تمرکز بر روی سیستم آموزشی در آلمان، شرایط بهتری را برای آینده خود به ویژه هنگام ورود به دانشگاه به ثبت رساند.

تعداد مدارس ایرانی در آلمان در طول دهه گذشته به کمتر از انگشتان یک دست رسیده است و همین مسئله به خوبی نشان می دهد که تمایل برای تحصیل در این مدارس برای فارسی زبانان به حداقل رسیده است. برخی از این مدارس برای حفظ بقای خود در آلمان، شروع به آموزش دوره های زبان فارسی کرده اند و به همین دلیل توانسته اند مخاطبین خارجی را نیز به خود جذب کنند. در حال حاضر مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به بررسی شرایط مدارس ایرانی در این کشور خواهند پرداخت.

  • آیا می توان در مدارس ایرانی آلمان به ادامه تحصیل پرداخت؟
  • شرایط ورود به مدارس ایرانی آلمان چیست؟
  • آیا کیفیت آموزش در مدارس ایرانی این کشور مناسب است؟
  • مهم ترین مدارس ایرانی آلمان کدامند؟

تحصیل در مدارس بین المللی یا ایرانی در آلمان

یکی از چالش هایی که خانواده های مهاجرت با آن در خارج از کشور روبرو می شوند، تحصیل فرزندان در این کشور است. بسیاری از دانش آموزان در مسیر مهاجرت خانواده های خود با افت تحصیلی روبرو می شوند و به همین دلیل است که خانواده تلاش می کنند شرایط تحصیل در مدارس بومی خود را برای آن ها ایجاد کنند.

مدارس ایرانی در آلمان بسیار محدود هستند و در تمامی شهرهای آلمان نمی توان به آن ها دسترسی پیدا کرد ولی مدارس بین المللی را به راحتی می توان در تمامی شهرهای این کشور دید. البته باید به این نکته اشاره داشت که تحصیل در مدارس ایرانی می تواند به دانشجویان کمک کند که در اولین روزهای حضور خود در یک کشور خارجی کمتر تحت فشار قرار گیرند. در یک مقایسه ساده می توان مزایا و معایب تحصیل در مدارس بین المللی و ایرانی در آلمان را مشاهده کرد.

مزایا و معایب تحصیل در مدارس بین المللی و ایرانی در آلمان

معرفی مدرسه ایرانی فردوسی در آلمان

یکی از شناخته شده ترین و البته برجسته ترین مدارسی که برای تحصیل ایرانیان در آلمان مناسب است، مدرسه فردوسی است که در شهر مونیخ واقع شده است. این مدرسه تنها در دوره دبستان اقدام به پذیرش دانش آموزان ایرانی می کند و امکان تحصیل در مقاطع بالاتر در این مدرسه وجود ندارد. دانش آموزان در این مدرسه با زبان آلمانی نیز آشنایی پیدا می کنند و این یکی از الزاماتی است که آموزش و پروش آلمان برای اعطای مجوز به مدارس بین المللی در نظر گرفته است.

معرفی مدرسه جمهوری اسلامی ایران در مونیخ

در سال 1364، مدرسه دولتی مونیخ آلمان نیز در این کشور ساخته شد و یکی از بزرگ ترین مدارس ایرانی در خارج از کشور به حساب می آید. این مدرسه دارای مساحتی در حدود 461 متر مربع است که حیاط آن مساحتی بالغ بر 311 مترمربع دارد. در هر کلاس درس این مدرسه که تنها در مقطع ابتدایی فعالیت دارد، در حدود 17 دانش آموز در حال تحصیل هستند و پرجمعیت ترین کلاس های درس آن نیز 22 نفره برگزار می شود. کلاس های درس این مدرسه به صورت مختلط برگزار می شود و بر اساس آخرین آمارهای به دست آمده، تعداد دانش آموزان آن در حال حاضر به 380 نفر می رسد.

معرفی مدرسه ایرانی فردوسی در آلمان

معرفی مدرسه دولتی جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت

قدیمی ترین مدرسه دولتی ایرانی در آلمان مدرسه فرانکورت وجود دارد که فعالیت خود را از سال 1352 آغاز کرده است. این مدرسه دارای 437 متر فضای سرپوشیده آموزشی است و 620 مترمربع نیز حیات روباز جز امکانات این مدرسه بزرگ است. این مدرسه از 11 کلاس درس مختلط تشکیل شده است که به طور متوسط در هر کلاس 27 دانش آموز در حال تحصیل هستند. زمان برگزاری کلاس ها در مدرسه ایرانی فرانکفورت آلمان از ساعت 7 صبح لغایت 14 است. 302 دانش آموز در حال حاضر در این مدرسه تحصیل می کنند و از نظر جمعیتی یکی از مدارس بزرگ ایرانی در خارج از کشور به حساب می آید.

افرادی که مهاجرت به آلمان را تجربه کرده اند، تلاش می کنند تا شرایط مناسبی را برای تحصیل فرزند خود در خارج از کشور فراهم کنند و یکی از گزینه های در دسترس آن ها، مدارس ایرانی موجود در کشورهای مختلف است. باید در نظر داشت که در حال حاضر محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد که می تواند چندان مورد پسند نباشد. در صورتی که به دنبال بهترین راه برای تحصیل فرزند خود هستید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *