مهاجرت تحصیلی روسیه

مدارس ایرانی روسیه

مدارس ایرانی روسیه

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که روسیه یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور است و به همین دلیل موضوعات مهمی در رابطه با این کشور در امر مهاجرت مطرح می شود. مدارس ایرانی روسیه مورد توجه افرادی است که قصد دارند این کشور را به همراه خانواده خود برای مهاجرت به خارج از کشور انتخاب کنند. در روسیه مدارس بین المللی زیادی وجود دارد که می توان تحصیل در این کشور را برای دانش آموزان فراهم کند و مدارس ایرانی نیز بخشی از همین مدارس به حساب می آیند. با توجه به شرایط کلی که نظام آموزشی در روسیه دارد، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در مدارس ایرانی روسیه پرداخته اند تا کلید راه علاقمندان به این مطلب باشد.

  • شرایط تحصیل در مدارس ایرانی روسیه چیست؟
  • بهترین مدارس ایرانی روسیه کدامند؟
  • در کدام مقاطع تحصیلی می توان در روسیه به ادامه تحصیل پرداخت؟
  • آیا برای تحصیل در مدارس ایرانی روسیه، باید ویزای تحصیلی دریافت کرد؟
  • چه کسانی می توانند در مدارس ایرانی روسیه به ادامه تحصیل مشغول شوند؟

مدرسه ایرانی پیام امام خمینی در روسیه

یکی از بزرگ ترین مدارس ایرانی موجود در روسیه که امکان تحصیل دانش اموزان ایرانی در مسکو را فراهم می کند، مدرسه ایرانی پیام امام خمینی است که به صورت دولتی اداره می شود. تعداد کلاس های درس در این دبستان به 26 می رسد و به همین دلیل است که تعداد دانش آموزان آن همواره کمتر از 10 نفر گزارش می شود و یکی از بهترین شرایط را برای دانش آموزان ایجاد می کند. متوسطه اول این مدرسه اما شرایط متفاوتی دارد و در هر کلاس درس آن 28 نفر در حال تحصیل هستند. در دوره دوم متوسطه این مدرسه نیز در هر کلاس 7 نفر در حال تحصیل هستند.

این مدرسه ابتدا به عنوان یک دبیرستان در سال 1359 فعالیت خود را در روسیه آغاز کرد اما در سال های 1377، مدرسه راهنمایی و در سال 1385 دبستان آن نیز فعالیت رسمی خود را آغاز کردند تا بتوانند خدمات کامل آموزشی را در اختیار دانش آموزان ایرانی در روسیه که قصد تحصیل در این کشور را دارند قرار دهند.

زبان رسمی این مدرسه فارسی است و دانش آموزان در آن با زبان روسی نیز آشنایی پیدا می کنند تا بتوانند در محیط شهری زندگی مناسب تری داشته باشند.

مدرسه ایرانی پیام امام خمینی در روسیه

مدارس جمهوری اسلامی ایران در غازان روسیه

یکی دیگر از مدرسه های ایرانی که امکان تحصیل در روسیه را برای دانش آموزان ایرانی فراهم می کند، مدرسه جمهوری اسلامی ایران در غازان روسیه است. این مدرسه در سال 1357 به عنوان یک دبیرستان فعالیت خود را در شهر غازان در روسیه آغاز کرد و در سال 1365، مدرسه راهنمایی نیز به آن اضافه شد که اکنون با نام دوره اول متوسطه شناخته می شود.

در دوره اول متوسطه این مدرسه که مساحتی در حدود 1000 مترمربع دارد، 30 کلاس مختلف وجود دارد و متوسط دانش آموزان در هر کلاس نیز در حدود 9 نفر است. این مدرسه به صورت مختلط دروس را ارائه می دهد و از جمله مدارس خوب این کشور به حساب می آید. در دوره متوسطه دوم این مدرسه نیز به طور معمول 7 نفر در هر کلاس در حال تحصیل هستند چراکه در حدود 21 کلاس درس در آن برقرار است. دانش آموزان در این مدرسه از کلیه امکانات ورزشی و آموزشی برخوردار هستند و این نکته مهمی برای افزایش کیفیت آموزش برای دانش آموزان است.

شرایط تحصیل در مدرسه ایرانی نوید آینده در روسیه

مدرسه نوید آینده یکی دیگر از مدارس ایرانی روسیه است که در شهر آستاراخان واقع شده است. این مدرسه امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی را به دانش آموزان ایرانی می دهد و به همین دلیل می توان آن را در جمع مدارس ایده آل دولتی برای تحصیل در روسیه معرفی کرد.

سیر تکامل این مدرسه از نظر تاریخی به شرح زیر است:

سیر تکامل مدرسه ایرانی نوید آینده در روسیه

دانش آموزان کمی در این مدرسه در حال تحصیل هستند و به همین دلیل می توان گفت که از نظر تعداد دانش آموز در هر کلاس نیز استانداردهای کافی در این مدرسه رعایت شده است. در مقطع دبستان، در هر کلاس درس حدود 20 نفر در حال تحصیل هستند و در مقطع دوره دبیرستان اول و دوم نیز به ترتیب 9 و 36 نفر در حال تحصیل هستند.

این مدرسه خدمات رفاهی و آموزشی کافی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و به همین دلیل می توان آن را در جمع بهترین مدارس موجود در روسیه برای ایرانیان قرار داد. در صورتی که به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستید و هنوز در رابطه با شرایط تحصیل فرزند خود تردید دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا با توجه به دانش خود در این زمینه، شما را در رسیدن به بهترین سطح آگاهی همراهی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *