مهاجرت تحصیلی قبرس

مدارس ایرانی قبرس

مدارس ایرانی قبرس

فرایند تحصیل در مدارس ایرانی قبرس از آن رو دارای اهمیت بسیار زیادی است که ایرانیان زیادی در این کشور مشغول زندگی هستند. افرادی که به صورت خانوادگی به خارج از کشور مهاجرت می کنند، دغدغه های بسیاری را به همراه دارند که یکی از مهم ترین آن ها، فراهم کردن شرایط مناسب برای زندگی فرزندان خود است. مدارس بین المللی زیادی در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد که امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف، به زبان های مختلف را به دانش آموزان می دهد و به همین دلیل است که افراد گزینه های متعددی را پیش روی خود خواهند داشت. بعضی از دانش آموزان نیز قادر خواهند بود تا در مدارس دولتی قبرس به ادامه تحصیل مشغول شوند و در این صورت نیز می توانند از امتیازات اقامت خود در این کشور بهره کامل ببرند.

در حال حاضر یکی از فرصت هایی که در اختیار خانواده های ایرانی قرار داده شده است، تحصیل در مدارس ایرانی برای دانش آموزانی است که تسلط کافی به زبان های خارجی نداشته یا قصد دارند پس از مدت مشخصی به کشور بازگردند و به همین دلیل ترجیح می دهند که فرزندشان مدرکی مطابق با آموزش و پروش ایران داشته باشد. برای درک هرچه بهتر این موضوع، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در مدارس ایرانی خواهند پرداخت و به سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود، پاسخ می دهند.

  • شرایط تحصیل در مدارس ایرانی در کشوری مانند قبرس چیست؟
  • بهترین مدارس ایرانی در قبرس کدامند؟
  • محدودیت های انتخاب مدارس ایرانی برای دانش آموزان چیست؟
  • چگونه می توان از مدارس ایرانی در قبرس پذیرش گرفت؟

انتخاب مدارس ایرانی یا بین المللی در قبرس

مدارس در قبرس را می توان به دسته های مختلفی تقسیم که در فراوان ترین آن ها مدارس دولتی در این کشور هستند که به دانش آموزان این فرصت را می دهند تا در این کشور به زبان رسمی و بر اساس استاندارهای موجود در سازمان آموزش این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. شراط تحصیل در مدارس غیر دولتی در این کشور نیز به همین صورت است با این تفاوت که دانش اموزان برای تحصیل خود در این موسسات باید هزینه نسبتا زیادی را بپردازند. سومین دسته مدارس، که مدارس ایرانی نیز در آن جای می گیرد، مدارس بین المللی هستند که زبان تحصیل در آن ها یا انگلیسی است، یا به زبان نهادی تحصیل می کنند که آن را تاسیس کرده است.

مدارس ایرانی در قبرس توسط نهادهای دولتی احداث شده اند و به همین دلیل است که دانش آموزان ایرانی می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه و همچنین به زبان فارسی در این مدارس تحصیل کنند. افرادی که به همراه خانواده خود در این کشور مشغول به تحصیل هستند، برای ادامه تحصیل در مدارس ایرانی، نیازی به ویزای تحصیلی قبرس نخواهند داشت.

انتخاب مدارس ایرانی یا بین المللی در قبرس

معرفی دبستان جمهوری اسلامی ایران در نیکوزیا

قدیمی ترین مدرسه ایرانی در قبرس برای دانش آموزان، دبستان 8 کلاسه جمهوری اسلامی ایران در نیکوزیا است که در سال 1369 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است. این مدرسه تعداد 220 دانش آموز را در خود جای داده و به همین دلیل یکی از مهم ترین مدارسی است که دانش آموزان ایرانی در پروسه مهاجرت خود به خارج از کشور می توانند آن را انتخاب کنند. در شرایط کنونی باید به این نکته اشاره داشت که این تنها دبستان ایرانی در کشور قبرس است و به همین دلیل تعداد دانش آموزانی که در یک کلاس درس این مدرسه تحصیل می کنند بسیار زیاد است.

برخی از مهم ترین اطلاعاتی که در رابطه با این مدرسه می توان ارائه کرد عبارتند از:

مهمترین اطلاعات در رابطه با دبستان ایران در نیکوزیا

دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در نیکوزیا از مدارس ایرانی قبرس

دانش آموزان ایرانی در دوره دوم متوسطه و در رشته های نظری این فرصت را دارند که دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در نیکوزیا را برای تحصیل خود انتخاب کنند. این مدرسه با توجه به خواست شدیدی که از طرف خانواده های ایرانی وجود داشت، در سال 1386 افتتاح شده است و امروزه یکی از مهم ترین مدارس ایرانی منطقه شرق اروپا به حساب می آید. 27 کلاس درس مختلط در این مدرسه وجود دارد و به همین دلیل 350 دانش آموز این مدرسه در کلاس هایی شرکت می کنند که کمتر از 15 دانش آموز را در خود جای داده است.

این مدرسه که تقریبا از مدارس بزرگ مقیاس ایرانی در شرق اروپا به حساب می آید دارای فضای آموزشی به مساحت 485 مترمربع است و مساحت حیاط این مدرسه نیز به 490 مترمربع می رسد که شامل حیاط و محیط بازی و ورزش دانش آموزان است. در حال حاضر قبرس یکی از کشورهایی است که مخاطبان زیادی برای مهاجرت دارد و این مسئله می تواند دغدغه یافتن یک مدرسه مناسب برای دانش آموزان را نیز به صورت قابل توجهی افزایش دهد. در حال حاضر اگر به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی برای خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *