مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

مدارس ایرانی کره جنوبی

مدارس ایرانی کره جنوبی

مدارس ایرانی کره جنوبی با توجه به افزایش حجم مهاجرت ها به این کشور می تواند دغدغه بسیاری از خانواده ها را از بین ببرد. در حال حاضر می توان گفت که کره جنوبی یکی از کشورهای آسیای شرقی است که بیشترین تمایل به مهاجرت را در بین ایرانی ها دارد و همین مسئله باعث شده است تا دغدغه های متفاوتی در میان متقاضیان مهاجرت به این کشور به وجود آید. یکی از مهم ترین چالش هایی که یک خانواده ایرانی در کشور کره جنوبی ممکن است با آن روبرو شوند، پیدا کردن مسیر مناسب برای تحصیل فرزند خود در این کشور است. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که مدارس کره جنوبی تنها به زبان کره ای دروس را ارائه می کنند و دانش آموز باید پیش از ورود به مدرسه، امکان تحصیل به این زبان را برای خود ایجاد کند.

محدودیت هایی برای تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی کره جنوبی وجود دارد که می تواند روند تحصیل دانش آموزان ایرانی در این کشور را مختل کند ولی وجود مدارس ایرانی می تواند یک برگ برنده برای بسیاری از این افراد باشد. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که مدارس محدودی در این رابطه در این کشور وجود دارد و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به بررسی روند تحصیل در مدارس ایرانی در کره جنوبی را مورد بررسی قرار داده اند.

  • بهترین مدارس ایرانی کره جنوبی برای تحصیل دانش آموزان کدامند؟
  • آیا دانش آموزان ایرانی می توانند در مدارس کره جنوبی به ادامه تحصیل مشغول شوند؟
  • تفاوت های هزینه ای تحصیل در مدارس ایرانی و دولتی کره جنوبی در چیست؟
  • آیا مدارس ایرانی کره جنوبی دارای اعتبار کافی از نظر مدرک تحصیلی هستند؟

شرایط تحصیل در مدارس دولتی یا ایرانی در کره جنوبی

افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور به همراه خانواده را دارند، باید چالش های بیشتری را پشت سر بگذارند و یکی از مهم ترین این چالش ها ایجاد کردن راه مناسب برای تحصیل فرزندان خود در کشور میزبان است. روش های مهاجرت به کره جنوبی برای ایرانیان نسبتا مناسب است و به همین دلیل است که جامعه نسبتا بزرگی از ایرانیان در این کشور زندگی می کنند. کیفیت آموزش در این کشور در سطح بسیار مناسبی قرار دارد و به همین دلیل افرادی که فرزندشان به زبان کره ای تسلط دارد، به راحتی می تواند در مدارس دولتی این کشور به ادامه تحصیل مشغول شود. البته باید در نظر داشت که در حال حاضر، مدارس دولتی کره جنوبی صرفا برای افرادی رایگان است که اقامت این کشور را در اختیار دارند.

دانش آموزان ایرانی که به زبان کره ای تسلط ندارند، باید به دنبال راهکارهای دیگری باشند تا به این صورت از افت تحصلیی خود جلوگیری کنند و تحصیل در مدارس ایرانی می تواند یکی از این راه کارهای اساسی باشد. در حال حاضر مدارس ایرانی محدودی در کره جنوبی وجود دارد که دانش آموزان می توانند با انتخاب آن ها در این کشور به زبان فارسی به ادامه تحصیل مشغول شده و با جامعه ایرانی نیز ارتباط خود را حفظ کنند.

شرایط تحصیل در مدارس دولتی یا ایرانی در کره جنوبی

معرفی دبستان جمهوری اسلامی ایران در سئول کره جنوبی

تنها دبستانی که برای تحصیل ایرانیان در کره جنوبی در نظر گرفته شده است، دبستان جمهوری اسلامی ایران در سئول است که به صورت دولتی اداره می شود. این مدرسه فعالیت خود را در سال 1358 آغاز کرده است و در سال گذشته تحصیلی 178 دانش آموز در این مدرسه در حال تحصیل بوده اند. در حال حاضر با توجه به تعداد کلاس ها و همچنین مساحتی که این مدرسه دارد، می توان گفت که ظرفیت حضور 400 دانش آموز در این مدرسه وجود دارد.

کلاس های درس در این دبستان به صورت مختلط اداره می شود و بازه زمانی 7 تا 14 برای فعالیت های آموزشی در آن در نظر گرفته شده است. یکی از امتیازاتی که تحصیل در این مدرسه می تواند به همراه داشته باشد آن است که دانش آموزان می توانند علاوه بر تحصیل به زبان فارسی، زبان کره ای را نیز در کنار دروس دیگر بیاموزند.

دبیرستان جمهوری اسلامی ایران سئول از مدارس ایرانی کره جنوبی

افرادی که در کره جنوبی زندگی می کنند، می توانند در مقطع دبیرستان (متوسطه دوم) نیز به ادامه تحصیل به زبان فارسی بپردازند و این مسئله بیشتر مورد توجه افرادی است که قصد دارند مدرکی ایرانی دریافت کنند. دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی از قدیمی ترین مدارس ایرانی در خارج از کشور به حساب می آید و در حدود 100 دانش آموز، سال گذشته تحصیلی را در این مدرسه به پایان برده اند.

از مهم ترین ویژگی های دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مهم ترین ویژگی های دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی

در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرت به خارج از کشور هستید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا شما را در این مسیر راهنمایی و همراهی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *