صفحه اصلی » نیوزلند » مدارس شبانه روزی نیوزلند

مدارس شبانه روزی نیوزلند

مدارس شبانه روزی نیوزلند
نوشته شده توسط newadmin | نیوزلند | دیدگاه ۱

ما در این مقاله قصد داریم درباره یکی از مدارس نیوزلند با شرایط و ویژگی های ویژه، یعنی ” مدارس شبانه روزی نیوزلند” بحث نماییم. اینکه هدف و وظیفه مدارس شبانه روزی چیست و چه کارکردی در نظام آموزشی نیوزلند دارند و یا امکانات و شیوه آموزشی در اینگونه مدارس چگونه است، همه این موارد در این مقاله تشریح می شود.

اصولا طرح مدارس شبانه روزی برگرفته از مدل سیستم مدارس شبانه روزی انگلستان می باشد و دانش آموزان به صورت پیوسته از 5 سالگی تا 13 سالگی در این مدارس تحصیل می کنند. در آخرهم  امیدواریم شما با مطالعه مطالب مقاله حاضر به اطلاعات جامع و مفیدی درباره مدارس شبانه روزی نیوزلند دست یابید.

اما احیانا اگر در هر موردی سوالی در ذهن داشتید، می توانید از مشاوره های رایگان تلفنی یا حضوری با کارشناسان زبده و کارآزموده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید.

ویژگی های مدارس شبانه روزی در نیوزلند

همانطوریکه در مقدمه مقاله هم عنوان شد طرح مدارس شبانه روزی Boarding School برگرفته از طرح آموزشی انگلستان می باشد پس بنابرین  شرایط و کارکردی مشابه با مدارس شبانه روزی انگلستان دارد. مدارس شبانه روزی نیوزلند در مقایسه با مدارس روزانه، زمینه تحصیل را برای دانش آموزانی تهیه می کند که علاقه مند تحصیل و زندگی تمام وقت در محوطه مدرسه هستند.

اصولا به اینگونه مدارس که هدف از آن آموزش توام به صورت تئوری و عملی جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه یا کالج هاست، مدارس فوق برنامه ای هم می گویند. اما اصطلاح شبانه روزی بدان جهت به اینگونه مدارس اطلاق می شود که تحصیل در اینگونه مدارس برخلاف مدارس روزانه است و تحصیل شامل آموزش 24 ساعت شبانه و روز می باشد.

دانش آموزان به جز تعطیلات جمعه حق بازگشت به خانه را ندارند و می بایستی که پس از اتمام کلاس ها در خوابگاههای شان حاضر شوند. یکی از وظایف مدارس شبانه روزی در نیوزلند علاوه بر تهیه آموزش با کیفیت، تامین امکانات غذا و منزل برای دانش آموزان مدرسه است که در اولویت می باشد.

همانطوریکه بیان شد به طور سنتی دانش آموزان برای مدت زمان طولانی در مدرسه می مانند، فقط برخی مدارس امکان بازگشت دانش آموزان را در آخر هفته فراهم می کنند.

مدارس شبانه روزی نیوزلند

مدارس شبانه روزی زیادی در نیوزلند فعالیت می کنند، برخی از معروفترین آنها عبارتند از:

 • مدرسه دخترانه رانگی رورو.
 • دبیرستان دخترانه شبانه روزی کریست چرچ.
 • مدرسه کاریگد دیوسان.
 • مدرسه نیگا تاوا دیوسان.
 • دبیرستان دخترانه هامیلتون.

لازم به ذکر است که در اغلب مدارس شبانه روزی نیوزلند تفکیک جنسیتی دختر و پسر وجود دارد.

مدارس شبانه روزی نیوزلند

مدارس شبانه روزی نیوزلند

تحصیل در مدارس شبانه روزی نیوزلند

دانش آموزان در مدارس شبانه روزی نیوزلند می توانند بر اساس علایق خود رشته های مختلفی که مدارس شبانه روزی در اختیار آنها می گذارد، انتخاب و تحصیل نمایند. تحصیل در اینگونه مدارس به صورت تمام وقت است و ساعت شروع و پایان کلاس های مدارس شبانه روزی نیوزلند از 9 صبح هر روز الی 3.30 بهد از ظهر دایر می باشد.

جهت تامین نیازهای خورد و خوراک و نیز هزینه های تحصیلی دیگر مثل شهریه ها و ایاب و ذهاب دانش آموزان،  کمک هزینه های تحصیلی در اختیار دانش آموزان مدارس شبانه روزی قرار دارد. بر اساس سیستم آموزشی نیوزلند، کلیه دانش آموزان در مدارس شبانه روزی 8 سال متوالی در این مدارس تحصیل می کنند و دوره تحصیل از 5 سالگی کودک آغاز و در 13 سالگی با اخذ گواهی اتمام دوره به پایان می رسد.

شیوه آموزش در مدارس شبانه روزی نیوزلند

معمولا مدارس شبانه روزی در نیوزلند به دلیل تفکیک جنسیتی حاکم بر این مدارس به مدرسه شبانه روزی دخترانه و پسرانه تقسیم بندی می شود. سیستم آموزشی اینگونه مدارس طوری طراحی شده است که حضور دایم و مستمر دانش آموز در مدرسه لازم باشد.

مدارس شبانه روزی نیوزلند شامل کلاس های اول تا هشتم است.

اما محتوای آموزشی در کلاس ها ی مدارس شبانه روزی هم با هم متفاوت است و کلاس های پایه ششم  و هشتم در مدارس شبانه روزی مجاز به مطالعه  و زندگی در اینگونه مدارس هستند. اما هدف نهایی از آموزش در مدارس شبانه روزی آماده سازی دانش آموزان برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی یا کالج های مهارتی نیوزلند است.

ویژگی های آموزشی

آموزش در مدارس شبانه روزی نیوزلند تابع شرایط و ویژگی های خاص زیر می باشد:

 • آموزش پیوسته و تمام وقت 24 ساعته.
 • آموزش در محوطه مدرسه.
 • امکان مطالعه و زندگی.
 • بازگشت به خانه در تعطیلی آخر هفته ها.

امکانات پیشرفته

علاوه بر امکانات تحصیلی معمولی در سایر مدارس همانند کلاس ها،سالن ها و آزمایشگاه ها، مدارس شبانه روزی اغلب مجهز به طیف گسترده ای از امکانات مخصوصا برای فعالیت های فوق برنامه شان می باشند چراکه اساس اینگونه مدارس در نیوزلند علم آموزی در کنار مهارت آموزی تعریف شده است. این امکانات پیشرفته عبارت است از:

 • اتاق های موسیقی.
 • سالن ژیمناستیک.
 • زمین های ورزشی.
 • قایق ها.
 • میدان های اسکواش.
 • استخرهای شنا.
 • سینما و
 • تئاتر.

 

پذیرش در مدارس شبانه روزی نیوزلند

دانش آموزان معمولا در مدارس شبانه روزی با توجه به قبولی در آزمون های پذیرش و نیز آزمون مهارت زبانی پذیرش می شوند.

شاید مدارس شبانه روزی مختلف در نیوزلند پیش نیلزهای نسبتا متفاوتی را پیش روی متقاضیان قرار دهند که یکی از آنها ممکن است آزمون ورودی مدرسه متوسطه (SSAT) را از دانش آموز بخواهد و دیگری ممکن است که نیازمند تست ورودی مدرسه مستقل (ISEE) جهت پذیرش باشد.

همچنین دانش آموزان خارجی مثلا دانش آموزان متقاضی از ایران می بایستی که  مهارت دانش زبان انگلیسی خود را هم ارایه دهند و این برای دانش آموزان کلیه کشورهای خارجی غیرانگلیسی زبان مثل ایران الزامی است. آزمون های SLEP و یا IELTS از جمله آزمون های مورد قبول مدارس شبانه روزی نیوزلند می باشد.

توصیه آخر

مدارس شبانه روزی نیوزلند با داشتن امکاناتی فراتر از مدارس سنتی و سیستم آموزشی پیشرفته می توانند بهترین جا برای تحصیل فرزندان تان در نیوزلند باشند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و مدارک مدارس شبانه روزی نیوزلند، شما می توانید با کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کرده و از راهنمایی های حرفه ای آنها در هر جنبه ای از امور مهاجرتی برخوردار شوید.

 

 

مدارس شبانه روزی نیوزلند
5 (100%) 3 votes
دیدگاه ها