مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مدارس شبانه روزی نیوزلند

شرایط مدارس شبانه روزی نیوزلند
5 (100%) 3 vote[s]

تحصیل در مدارس شبانه روزی نیوزلند یکی از دغدغه های والدین در خصوص مهاجرت فرزندان و تحصیل در مدرسه های برتر این کشور برای پیشرفت آتی می باشد. اینکه هدف و وظیفه مدارس شبانه روزی چیست و چه کارکردی در نظام آموزشی نیوزلند دارند و یا امکانات و شیوه آموزشی در آن چگونه است، همه این موارد در این مقاله تشریح می شود. اصولا طرح مدارس شبانه روزی برگرفته از مدل سیستم آموزشی انگلستان می باشد و دانش آموزان به صورت پیوسته از 5 سالگی تا 13 سالگی در این مدارس تحصیل می کنند. امیدواریم شما با مطالعه مطالب مقاله حاضر به اطلاعات جامع و مفیدی درباره مدارس شبانه روزی و سیستم آموزشی نیوزلند دست یابید اما احیانا اگر در هر موردی سوالی در ذهن داشتید، می توانید از مشاوره های رایگان تلفنی یا حضوری با کارشناسان زبده و کارآزموده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید.

ویژگی های مدارس شبانه روزی در نیوزلند

همانطوریکه در مقدمه مقاله هم عنوان شد طرح مدارس شبانه روزی Boarding School برگرفته از طرح آموزشی انگلستان می باشد، بنابراین شرایط و کارکردی مشابه با مدارس شبانه روزی انگلستان دارد. مدارس شبانه روزی نیوزلند در مقایسه با مدرسه های روزانه، زمینه تحصیل را برای دانش آموزانی تهیه می کند که علاقه مند به تحصیل و زندگی تمام وقت در محوطه مدرسه هستند.

اصولا به اینگونه مدارس که هدف از آن آموزش توام به صورت تئوری و عملی جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه یا کالج است، مدرسه های فوق برنامه ای هم می گویند. اما اصطلاح شبانه روزی بدان جهت به اینگونه مدارس اطلاق می شود که تحصیل در اینگونه مدارس برخلاف مدارس روزانه است و تحصیل شامل آموزش 24 ساعت شبانه و روزانه می باشد. دانش آموزان به جز تعطیلات جمعه حق بازگشت به خانه را ندارند و می بایستی که پس از اتمام کلاس ها در خوابگاه هایشان حاضر شوند. یکی از وظایف این گونه مدارس علاوه بر تهیه آموزش با کیفیت، تامین امکانات غذا و منزل برای دانش آموزان مدرسه است که در اولویت می باشد.

معروف ترین مدارس شبانه روزی نیوزلند

مدارس شبانه روزی بسیاری در کشور نیوزلند فعالیت می کنند، برخی از معروفترین آنها عبارتند از: مدرسه کاریگد دیوسان، مدرسه نیگا تاوا دیوسان، دبیرستان دخترانه هامیلتون، مدرسه دخترانه رانگی رورو، دبیرستان دخترانه شبانه روزی کریست چرچ. لازم به ذکر است که در اغلب مدارس شبانه روزی نیوزلند تفکیک جنسیتی دختر و پسر وجود دارد. دانش آموزان در مدرسه های این کشور می توانند بر اساس علایق خود رشته های مختلفی که در اختیار آنها قرار داده می شود، انتخاب و تحصیل نمایند. تحصیل در این مدرسه ها به صورت تمام وقت است و ساعت شروع و پایان کلاس های مدارس از 9 صبح هر روز الی 3.30 بعد از ظهر می باشد.

جهت تامین نیازهای خورد و خوراک و نیز هزینه های تحصیلی دیگر مثل شهریه ها و ایاب و ذهاب دانش آموزان، کمک هزینه های تحصیلی در اختیار دانش آموزان مدارس شبانه روزی قرار داره می شود. بر اساس سیستم آموزشی نیوزلند، کلیه دانش آموزان در مدارس شبانه روزی 8 سال متوالی تحصیل می کنند و دوره تحصیل از 5 سالگی کودک آغاز و در 13 سالگی با اخذ گواهی اتمام دوره به پایان می رسد.

شیوه آموزش در مدارس نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند طوری طراحی شده است که حضور دایم و مستمر دانش آموز در مدرسه لازم باشد. مدارس شبانه روزی نیوزلند شامل کلاس های اول تا هشتم است اما محتوای آموزشی در کلاس های مختلف با هم متفاوت است و دانش آموزان پایه ششم و هشتم در مدارس مجاز به مطالعه و زندگی هستند اما هدف نهایی از آموزش در این مدارس آماده سازی دانش آموزان برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی یا کالج های مهارتی کشور نیوزلند است. آموزش در مدارس شبانه روزی این کشور تابع شرایط و ویژگی های خاص زیر می باشد:

  • امکان مطالعه و زندگی
  • آموزش در محوطه مدرسه
  • آموزش پیوسته و تمام وقت 24 ساعته
  • بازگشت به خانه در تعطیلی آخر هفته ها

مدارس شبانه روزی نیوزلند

علاوه بر امکانات تحصیلی معمولی همانند کلاس ها،سالن ها و آزمایشگاه ها، مدارس شبانه روزی اغلب مجهز به طیف گسترده ای از امکانات مخصوصا برای فعالیت های فوق برنامه می باشند چرا که اساس اینگونه مدارس در نیوزلند علم آموزی در کنار مهارت آموزی تعریف شده است. این امکانات پیشرفته عبارت است از تئاتر، سینما، قایق سواری، استخرهای شنا، سالن ژیمناستیک، زمین های ورزشی، سالن های موسیقی و میدان های اسکواش.

پذیرش در مدارس شبانه روزی نیوزلند

دانش آموزان معمولا در مدرسه های شبانه روزی با توجه به قبولی در آزمون های مربوطه و نیز آزمون مهارت زبانی پذیرش می شوند. ممکن است مدارس شبانه روزی مختلف در این کشور پیش نیازهای نسبتا متفاوتی را پیش روی متقاضیان قرار دهند که یکی از آنها آزمون ورودی مدرسه متوسطه (SSAT) از دانش آموز می باشد و دیگری ممکن است که نیازمند تست ورودی مدرسه مستقل (ISEE) جهت پذیرش باشد، همچنین دانش آموزان خارجی مثلا دانش آموزان متقاضی از ایران می بایستی که  مهارت دانش زبان انگلیسی خود را هم ارایه دهند و این برای دانش آموزان کلیه کشورهای خارجی غیر انگلیسی زبان مثل ایران الزامی است. آزمون های SLEP و یا IELTS از جمله آزمون های مورد قبول مدارس شبانه روزی نیوزلند می باشد.

مدارس شبانه روزی نیوزلند با داشتن امکاناتی فراتر از مدارس سنتی و سیستم آموزشی پیشرفته می توانند بهترین مکان برای تحصیل فرزندانتان باشند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص بررسی شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل، مدارک لازم برای ادامه تحصیل و در کل مهاجرت به کشور نیوزلند می توانید با کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کرده و از راهنمایی های حرفه ای آنها در هر جنبه ای از امور مهاجرتی برخوردار شوید.

یک دیدگاه برای “مدارس شبانه روزی نیوزلند

  1. Atusa گفت:

    شرایط دریافت بورسیه تحصیل نیوزلند جگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =