مهاجرت به کشور آمریکا

مدارک لاتاری

مدارک لاتاری

در اختیار داشتن مدارک لاتاری برای برنده شده ن در برنامه DV-2024 یکی از الزاماتی است که همه متقاضیان باید از آن با خبر باشند. بر اساس قوانین موجود نیز متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا برای انجام این کار بایستی حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. در غیر اینصورت آنها فقط به یک شرط امکان ثبت نام در لاتاری را دارند که سابقه کار حرفه ای 2 ساله را داشته باشند. اما از دیگر شروط ثبت نام در این قرعه کشی سالیانه می توان به عکس ویژه لاتاری و پاسپورت معتبر نیز اشاره نمود.

عزیزان بایستی در جریان باشند که برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یا برنامه تنوع نژادی آمریکا DV برنامه ای است که از سال 1990 هر ساله در اختیار متقاضیان اخذ اقامت آمریکا قرار می گیرد تا از این طریق بتوانند به آرزوی خود در جهت مهاجرت به بهترین کشور جهان دست می یابند. جالب است بدانید که سهمیه ایرانیان در اخذ گرین کارت لاتاری آمریکا در حدود 7% می باشد و طبق آمار موثق همه ساله تعداد ایرانیان برنده لاتاری گرین کارت حداقل 4500 نفر می باشد. هموطنان عزیز برای شزوع ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا و اخذ مشاوره های به روز در این مورد نیز می توانند با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

هر آنچه که بایستی درباره لاتاری آمریکا بدانید!

لاتاری Lottery برنامه ای که رسما با عنوان ویزای تنوع نژادی مهاجرین یا DV visa شناخته می شود و به موجب آن ویزای اقامت دائم آمریکا به متقاضیان اعطاء می شود. تاریخچه شروع این برنامه جذاب و پر متقاضی مهاجرتی نیز به سال 1990 برمی گردد یعنی زمانی که قانون ویزای تنوع نژادی ایالات متحده به تصویب مجلس این کشور رسید. تقریبا از همان زمان نیز اداره مهاجرت آمریکا هر ساله حدود 55000 گرین کارت را برای برندگان لاتاری صادر می کند. این قرعه کشی نیز بین متقاضیان از اتباع کشورهای مختلف من جمله هموطنان ایرانی برگزار می شود. از مهمترین ویژگی های برگزاری لاتاری آمریکا عبارتند از:

مهمترین ویژگی های برگزاری لاتاری آمریکا

همان طوری که در نمودار فوق هم مشاهده می شود، فرآیند ثبت نام در لاتاری آمریکا کاملا آنلاین بوده و از طریق مراجعه به وب سایت مخصوص لاتاری آمریکا امکان پذیر است. بر این اساس خود متقاض مستقیما امکان ثبت نام لاتاری را دارد. فقط برای شروع ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا بایستی از شرایط این کار به شرح ذیل مطلع باشد:

شروط توضیحات
سن متقاضی بالای 18 سال باشد
مدرک تحصیلی متقاضی دیپلم متوسطه یا گواهی 2 سال سابقه کاری
عکس جدید و طبق شرایط اعلامی توسط سایت رسمی لاتاری
پاسپورت با اعتبار کافی

شرط مدرک تحصیلی برای لاتاری آمریکا چیست؟

یکی از مهمترین سوالات متقاضیان لاتاری گرین کارت آمریکا در مورد مدرک تحصیلی لازم جهت ثبت نام در این قرعه کشی است و اینکه آیا اصلا برای ثبت نام در این برنامه مهاجرتی نیازی به ارائه مدرک زبان نیز هست یا خیر؟ برای ثبت نام گرین کارت ایالات متحده نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست اما شرط مدرک تحصیلی برای لاتاری آمریکا 2024 این است که متقاضی برخوردار از یکی از شرایط زیر باشد:

شرط مدرک تحصیلی برای لاتاری آمریکا

بنابراین متقاضیان اخذ گرین کارت لاتاری آمریکا 2024 برای کسب صلاحیت ثبت نام خود بایستی یکی از دو مدرک فوق را در اختیار داشته باشند. فلذا با توجه به شرایط موجود نیز دارندگان مدرک دیپلم متوسطه نیز بیشترین درصد از متقاضیان ثبت نام در لاتاری آمریکا را به خود اختصاص می دهند.

هزینه ضروری ثبت نام لاتاری آمریکا

همان طوری که شما نیز در جریان هستید برای شرکت در لاتاری، شرایط و الزامات آنچنان پیچیده ای از متقاضیان درخواست نمی شود. بلکه اتفاقا شرایط اعلامی برای شرکت در لاتاری آمریکا خیلی آسان بوده و برای اغلب افراد نیز مقدور است. از جمله این شرایط می توان به داشتن سن قانونی بالای 18 سال، در اختیار داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم متوسطه، داشتن عکس استاندارد و بالاخره پاسپورت معتبر اشاره نمود. فقط متقاضیان پس از اتنجام ثبت نام بایستی نتیجه خود را استعلام کرده و درصورت قبولی در لاتاری خود را جهت مصاحبه مهیا کنند.

اما سوال مهم این است که هزینه پایه قبول شدگان لاتاری چقدر است؟ بر طبق اعلان سایت وزارت کشور آمریکا، هزینه شرکت در مصاحبه لاتاری گرین کارت آمریکا حدود $330 (دلار) آمریکاست.

شرط ارائه مدارک غیر تحصیلی برای لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا تنها شرط مدرک تحصیلی الزامی نیست بلکه تهیه مدارک دیگر از جمله پاسپورت ملی معتبر و نیز عکس ویژه لاتاری آمریکا نیز از جمله مدارک ضروری به حساب می آید. اما پس از اطمینان از به همراه داشتن مدارک مذکور نیز بایستی با شرایط ثبت نام در لاتاری از طریق وب سایت مخصوص لاتاری یعنی dvprogram.state.gov آشنا شد که کاملا آنلاین می باشد. در ابتداء شما با وارد شدن به سایت مذکور و ایجاد اکانت برای خودتان، فرم درخواست چند بخشی لاتاری را تکمیل کرده و سپس به سراغ تایید نهایی و دریافت کد پیگیری می روید. ضمنا تا مهلت مقرر نیز امکان ویرایش مجدد اطلاعات در صفحه Entrant Status Check وجود دارد.

شرط ارائه مدارک غیر تحصیلی برای لاتاری آمریکا

آیا مدرک زبان برای برندگان لاتاری اجباری است؟

همان طوری که در مطالب بالا هم بیان شد، کل فرآیند ثبت نام و ریجستراسیون لاتاری گرین کارت آمریکا به صورت آنلاین می باشد و این مطابق قوانین آمریکا است. متقاضیان نیز قبل از مراجعه به وب سایت مربوطه و استارت فرآیند ثبت نام خود بایستی ابتداء با مهلت های ثبت نام و اعلام نتایج آشنا شوند. در ادامه این فرآیند اگر متقاضی برنده لاتاری 2024 یا همان DV شود، بایستی خود مستقیما برای درخواست ویزای مهاجرتی (گرین کارت) اقدام نماید. برای این کار نیز باز هم به مدرک زبان برای لاتاری نیازی نیست بلکه لازم است متقاضیان دو کار زیر را به پیش ببرند:

اقدامات لازم برای برندگان لاتاری آمریکا

به جز لاتاری روش های دیگری مثل کار و یا سرمایه گذاری در آمریکا نیز برای اخذ گرین کارت این کشور وجود دارد. روش هایی که به دلیل شرایط سختگیرانه و دقیق دولت آمریکا متقاضیان خیلی کمی دارد. اما در این بین روش لاتاری گرین کارت به سبب سادگی فرآیند درخواست و هزینه رایگان آن از قدیم مورد توجه اغلب متقاضیان مهاجرت به آمریکا قرار دارد. به منظور دریافت اطلاعات کامل و یا شروع ثبت نام در لاتاری گرین کارت که به تازگی هم شروع شده می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

سوالات مکرر درباب مدارک لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا همچنان جزء پرطرفدارترین و محبوب ترین شیوه های مهاجرت به آمریکاست و سوالات مهمی نیز از طرف متقاضیان مطرح می شود. سوالاتی که ما در این بخش به برخی از آنها پاسخ می دهیم:

 • آیا افراد زیر 18 ساله نیز امکان ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا را دارند؟ خیر.
 • آیا ایرانیان از فرصت ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا برخوردارند؟ بله، سالانه ایرانیان برنده سهمیه ای در حدود 4 تا 5 هزار گرین کارت هستند.
 • برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت چه مدرکی لازم است؟ داشتن مدرک دیپلم یا گواهی دو سال کار حرفه ای از جمله ضروریات شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا محسوب می شود. علاوه بر این ارائه عکس جدید ویژه لاتاری به همراه پاسپورت معتبر نیز از ضروریات این ثبت نام محسوب می شود.
 • آیا تکمیل فرم درخواست شرکت در لاتاری گرین کارت توام با پرداخت هزینه است؟ خیر، طبق قانون متقاضیان نیازی به پرداخت هزینه بابت ثبت نام ندارند.
 • اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری چیست؟ تکمیل پرونده از جمله پر کردن فرم درخواست و نیز پرداخت هزینه صدور گرین کارت و نهایتا شرکت در مصاحبه لاتاری از جمله مراحل ضروری پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت به حساب می آید.
امتیاز دهید

18 دیدگاه برای “مدارک لاتاری

 1. فهیمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر

  من سفارت آنکارا رو انتخاب کردم.

  مدرک دیپلمم رو بعد یه وقفه ی چند ساله از مدرسه ی بزرگسالان گرفتم. از راه دور نبوده، حضوری بوده.

  خیلی از سایت های فارسی نوشته مدرک مدرسه ی بزرگسالان رو قبول نمی کنن، درسته؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   چیزی در این رابطه نوشته نشده در قوانین

 2. R.kh گفت:

  سلام من امسال لاتاری ثبت نام کردم ولی دیپلمم رو هنوز دریافت نکردم یعنی دی دریافت میکنم ۱۲ سال تو مدرسه روزانه درس خوندم ولی سال دوازدهم دیپلممو تو خرداد و شهریور رد شدم برای همین دی دیپلم میگیرم از مدرسه بزرگسالان. توی فرم ثبت نام زدم دیپلم دارم. اگر برنده بشم با این شرایط بهم ویزا میدن؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مهاجرت به آمریکا برای شما تا سال آینده ممکن نیست از طریق لاتاری و تا اون زمان شما مدرکتون رو دریافت می کنید

 3. KOOROSH گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم رشته ساختمان دارم (عمران) 12کلاس درس خوندم
  تو هنرستان فنی حرفه ای این دیپلم گرفتم
  وقتی داشتم ثبت نام میکردم با این پیام مواجه شدم
  ((مدرسه های فنی حرفه ای یا مدارک معادل قابل قبول نیستند))
  میخواستم ببینم الان مشکلی برای من پیش میاد یا نه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر مشکلی در روند شانس شما برای لاتاری ایجاد نمیشه وفقط مدرکتون در آمریکا مورد تایید نیست

   1. KOOROSH گفت:

    پس یعنی من اگر لاتاری قبول بشم افیسر منو تایید نمیکنه و رد میشم!!!!؟

    1. امیر جلالی گفت:

     خیر بنده متفاوت عرض کردم

 4. مریم گفت:

  سلام من دانشجوی دندانپزشکی هستم و این مدرک در امریکا معادل لیسانس هست کدوم گزینه رو باید برای لاتاری انتخاب کنم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   زمانی که مدرکتون رو دریافت کرده باشید می تونید از این گزینه استفاده کنید

 5. کازانتزاکیس گفت:

  سلام
  در صورای که دانشجوی کارشناسی باشیم در قسمت مدرک تحصیلی کدام گزینه رو انتخاب کنیم

  1. امیر جلالی گفت:

   تمامی مقاطع تحصیلی در لیست هست و شما هم باید Bachelor رو انتخاب کنید

 6. عمران گفت:

  سلام وقت بخیر من مدرکم کارشناسیه ولی میخوام برای ثبت نام بجای مدرک کاشناسی مدرک دیپلم رو بزنم آیا مشکلی پیش میاد اگه برنده بشم برای بعد؟چون مدرکم یک شهر دیگه و دردسرای خاصی داره برای گرفتن و معطل شدم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد اما زمانی که مهاجرت به آمریکا رو تجربه می کنید، اون مدرک می تونه برای شما کاربرد خوبی داشته باشه

 7. امین گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای ثبت نام لاتاری فقط اینکه بگوییم مدرک لیسانس دارم کافیست یا اطلاعات دقیق تری موقع ثبت نام لازم است؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   رشته تحصیلی هم باید در جایگاه مناسبش وارد بشه

 8. محمد احمدپور گفت:

  سلام خسته نباشید. برای لاتاری فقط باید مدارک تحصیلی ترجمه شده را ببیرم یا اصل مدارک رو هم میخوان از ما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که برنده لاتاری نشدید: برای لاتاری نیازی به مدرک تحصیلی ندارید
   در صورتی که برنده شدید: تمامی مدارک تحصیلی رو ترجمه کنید چون برای کار و ادامه تحصیل در آمریکا مورد نیاز شما هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *