مهاجرت کاری ایسلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند بستگی به کشور سکونت متقاضی دارد متقاضیانی که در ایران زندگی می کنند باید شرایط کامل را احراز نمایند. برای دریافت ویزا، مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند خود را باید به سفارت این کشور تحویل بدهند. اگر درباره مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند و نحوه شروع پروسه دریافت روادید این کشور اطلاعات کافی ندارید، می توانید امور مهاجرتی خود را به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارید. این کشور دارای شرایط بسیار مطلوب جهت زندگی می باشد. وضعیت اقتصادی این کشور باعث جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان زیادی شده است.

ویزای کاری ایسلند

به طور کلی متقاضیان خارج از اروپا و کشور ایسلند، برای کار در ایسلند، نیاز به مجوز دارند. در صورتی که این متقاضیان بخواهند بیش از 90 روز در ایسلند بمانند، باید اقامت این کشور را کسب کنند. همچنین متقاضیان اهل کشور ایسلند و اروپا نیازی به داشتن اجازه ندارند. مراحل شروع پروسه دریافت روادید کاری ایسلند به صورت زیر می باشد:

 • داشتن پیشنهاد کاری از کمپانی یا کارفرما در ایسلند
 • ارائه مدارک و اسناد شخصی به اداره کار ایسلند، این کار توسط کارفرمای شما صورت می گیرد.
 • آگهی دادن برای شغل مورد نظر شما در اروپا و ایسلند برای پیدا کردن نیروی کار (جمعا 6 ماه)
 • دریافت مجوز کار از اداره کار ایسلند توسط کارفرما برای متقاضی در صورت کمبود نیروی کار
 • ارائه مدارک به سفارت و شروع پروسه دریافت روادید کاری ایسلند

در نظر داشته باشید اگر متقاضی کار در ایسلند هستید، باید پیش از ورود به خاک این کشور اقدام کنید. شما نمی توانید وارد کشور ایسلند شوید و سپس برای دریافت مجوز کار اقدام کنید. درواقع تمامی امور اخذ روادید کاری و مجوز کار در ایسلند باید قبل از ورود به این کشور انجام شود. درخواست کنندگان اقامت ایسلند، می توانند پس از دریافت مجوز، به این کشور سفر کنند.

روادید کاری ایسلند برای افراد مشخصی صادر می شود. افرادی که می توانند روادید کاری در ایسلند را کسب کنند، باید مدارک لازم برای اخذ روادید کاری در ایسلند را به طور کامل و به موقع به اداره کار و مهاجرت این کشور ارائه دهند. شایان ذکر است که قبل از مهاجرت به ایسلند نیز این متقاضیان باید در تایم مشخص شده در سفارت برای مصاحبه حضور داشته باشند و مدارک لازم برای اخذ روادید کاری در ایسلند را تحویل دهند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند برای متخصصین

این افراد با ارائه مدارک دانشگاهی و مدارک فنی و حرفه ای، می توانند برای مدت طولانی وارد بازار کار ایسلند شوند. متخصصان حرفه ای مهارت و توانایی خاصی در انجام دادن کارهای مختلف دارند و بسیار با تجربه می باشند. اگر در کشور ایسلند، سرزمین فارو و کشورهای حوزه اتحادیه اروپا کارگری برای جذب و مشغول شدن به کار در زمینه مورد نظر موجود نداشته باشد، به متقاضیان بین المللی که تخصص و مهارت خاصی ندارند، ویزای کاری ایسلند ارائه می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند برای متخصصین

ویزای کار ایسلند برای افراد ورزشکار

روادید ورزشی به ورزشکاران حرفه ای و مربی های تیم های مختلف در سطح بالا ارائه می شود. در صورتی که این ورزشکاران و مربیان بخواهند در سازمان ها و زمینه های مختلف ورزشی در ایسلند مشغول به کار شوند، باید این روادید را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به تارنمای سازمان المپیک ایسلند مراجعه کنید. شرایط ویزای کاری در بخش های مختلف به این صورت می باشد که مجوز کاری به مدت یک سال ارائه می شود، در مورد عدم وجود نیروی کار، متقاضی تنها یک بار می تواند مجوز را تمدید کند و تمدید مجوز باید سی روز زودتر درخواست شود، در غیر این صورت اداره مهاجرت ایسلند هیچ مسئولیتی را بر گردن نمی گیرد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای بستگی به وضعیت و مهارت های فرد دارد. افرادی که به دلیل داشتن توانایی و تخصص در یک کار ویژه به ایسلند مهاجرت می کنند، شرایط متفاوتی دارند. لازم به ذکر است که متقاضیان زیادی برای نداشتن مهارت و تخصص به کشور ایسلند مهاجرت می کنند. کمبود نیروی کار برای کارهای ساده در ایسلند موجب جذب کارگران ساده خارجی برای مشغول به کار شدن به صورت موقتی شده است. دریافت مجوز کار و اقامت در ایسلند نیاز به مدارک و مواردی می باشد که باید حتما به صورت کامل ارائه شوند. این مدارک عبارتند از:

 • تکمیل فرم و امضای آن توسط درخواست کننده
 • کامل کردن فرم تقاضا جهت دریافت مجوز کار؛ این مورد باید توسط کارفرما و درخواست دهنده کامل و امضا شود.
 • ارائه قرارداد کاری همراه با تمامی جزئیات؛ حقوق، ساعات کاری و غیره
 • ارائه نسخه فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه
 • نسخه اصلی گذرنامه
 • اثبات عدم وجود سوابق کیفری با ارائه مدارک لازم
 • ارائه مدارک و اسناد بیمه درمانی و بهداشت
 • مجوز جهت یک شخص در کشور ایسلند برای بررسی تقاضا وی و با ارائه مدارک و اسناد کامل ثابت شود که متقاضی جای امن و محل سکونت مناسبی برای سکونت در ایسلند دارد.

به صورت کلی اگر قصد مهاجرت کاری به ایسلند را دارید، باید ویزای کاری ایسلند را دریافت کنید. به موقع ارائه دادن مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ایسلند به سفارت این کشور بسیار مهم است. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه اطلاعات مهاجرتی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *