مهاجرت کاری کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا

یکی از موارد بسیار با اهمیت جهت اخذ ویزای کاری کانادا و کاهش ریسک های موجود، تهیه و ارائه صحیح مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا می باشد. در اغلب ایالات و استان های کشور کانادا، مدارک لازم برای اخذ ویزای کار این کشور تقریبا مشابه می باشد. سایت رسمی و بروز موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارد در این مقاله به تفضیل در رابطه با این مدارک توضیح دهد. پس از آن که تا انتهای مقاله زیر همراهمان بودید، میتوانید در صورت داشتن سوال با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

اولین مرحله جهت شروع روند کاری، اخذ این ویزا می باشد، شما باید نامه ای از سوی یک شرکت و یا کارفرمایی در کانادا دریافت کنید. پس از آن که نامه را دریافت کردید، بایستی یک تاییدیه از اداره منابع انسانی در کانادا دریافت کنید تا بتوانید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری کشور کانادا را ارسال کنید، سپس درخواست شما به صورت کتبی توسط اداره منابع انسانی، بررسی و تنظیم می شود. (به تاییدیه ای که از جانب کارفرما صادر می شود Positive Labour Market Opinion گفته می شود.)

همچنین شخصی که متقاضی و جویای کار در کشور کانادا می باشد، باید تمامی مدارک خود را به بانکی در کانادا ارائه دهد، این عمل به این علت است که ثابت شود فرد جویای کار، توانایی و درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی و همچنین امرار معاش خود و خانواده اش را در کشور کانادا دارد، همچنین ارائه گواهی سلامت فرد جویای کار از الزمات اخذ ویزای کاری کانادا می باشد.

فرد جویا کار باید از هر گونه سابقه کیفری و مجازات و محکومیت نیز به دور باشد. شما باید به پلیس سفارت خانه ثابت کنید که توانایی برقراری ارتباط با شهروندان کانادایی را دارید، به همین امر بسته به ایالتی که قصد کار در آن دارید، باید به یکی از زبانهای انگلیسی و یا فرانسوی تسلط کافی داشته باشید.

مجوز کار دانشجویی در کشور کانادا

شما می توانید به صورت همزمان که در کانادا مشغول به تحصیل هستید، کاری به صورت پاره وقت نیز داشته باشید. از سال 2014 شرایطی برای دانشجویان خارجی که جویای کار دانشجویی بودند به ثبت رسیده است، آن هم این است که دانشجویان می توانند بدون احتیاج به مجوز کاری در دانشگاهی که مشغول به تحصیل هستند، کار کنند.

بر اساس این شرایط در کانادا، دانشجویان می توانند حداقل 20 ساعت در هفته به کاری در دانشگاه خود مشغول شوند، همچنین شما می توانید به طور تمام وقت و در تمام فصول سال در دانشگاه های مربوطه مشغول به کار شوید. چنانچه تمایل به شرکت در دوره های کارآموزی و برنامه های آموزشی در دانشگاه ها داشته باشید، بایستی مجوزی برای این عمل ارائه دهید.

کار پس از تحصیل در کانادا

پس از آن که در کشور کانادا فارع التحصیل شدید، باید برای اجازه کار در کانادا PGWPP اقدام کنید. چنانچه بعد از فارغ التحصیل شدن در کانادا قصد ماندن و دریافت اقامت دائم کانادا را دارید، باید یکسری برنامه و الزامات را رعایت کنید. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا عبارتند از:

 • مدارک مربوط به هویت شخص + اسکن پاسپورت
 • 2 قطعه عکس
 • مدارک مربوط به اخذ کار (مدارک مربوط به کار برای دو دسته از افراد متفاوت می باشد: اشخاصی که به MLIA نیاز ندارند، چنین افرادی تنها بایستی، شماره نامه استخدامی که یک شماره 6 رقمی می باشد را ارائه دهند، اشخاصی که به MLIA نیاز دارند، چنین افرادی بایستی، نامه ای را از ESDC + آفر کاری ارائه دهند.)

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا در استان کبک

افرادی که برای کار در استان کبک اقدام می کنند بایستی مدرک CAQ را از MIDI دریافت کنند. از سایر مدارک عبارتند از:

 • تکمیل فرم IMM5909
 • ارائه مدرکی جهت اقامت در کشور کانادا
 • تکمیل فرم CIC + امضا و تاریخ ثبت
 • تکمیل یکسری فرم مخصوص کار در کبک
 • اشخاص خارجی که قصد کار در کانادا را دارند باید فرم IMM1295 را نیز تکمیل کنند.
 • تکمیل فرم مربوط به همراه
 • تکمیل فرم های IMM5707 یا IMM5645
 • بر حسب استانی که اقدام به اخذ ویزای کاری کرده اید فرم IMM5109 متفاوت می باشد، چنانچه نماینده ای هم تمایل به اقدام داشته باشد جهت اخذ ویزای کاری باید فرم IMM5476 را تکمیل کند.

هزینه های مربوط به بررسی مدارک 115 $، هزینه های مربوط به انگشت نگاری 85 $ و هزینه های مربوط به open work permit holder مبلغ 100 $ می باشد.

اجازه کار در کشور کانادا

Canada Work Permit یا اجازه کار در کشور کانادا تنها برای افراد خارجی که جز شهروندان مقیم کانادا نیستند صادر می شود. ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا به این معنا نیست که شما بتوانید به صورن دائم در کانادا زندگی کنید، چنانچه قصد اقامت دائم این کشور را دارید باید از طریق مهاجرت به کانادا اقدام کنید. چنانچه همسر و فرزندان شما بخواهند در کشور کانادا کار یا تحصیل کنند، می توانند همراه شما نیز به کشور کانادا سفر کنند.

روند دریافت ویزای کار کانادا

جهت دریافت مجوز کاری و اجازه کار از کشور کانادا، شما باید در خارج از این کشور اقدام به جمع آوری مدارک کنید. زمان پردازش اطلاعات شما، به چگونگی کارتان در زمان ورود به کانادا بستگی دارد. جهت تهیه و تکمیل مدارک و فرمها که در مقاله ذکر شد شما احتیاج به یک مشاور و وکیل کاربلد دارید، مشاوران و وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه و یاور شما در تکمیل فرمها به صورت صحیح و درست هستند.

به این نکته توجه کنید که چنانچه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا دچار نقص و یا مشکلی باشد، پروسه اخذ ویزای کاری شما با مشکل و روند آن دچار تاخیر می شود. این مقاله تنها جزئی از اطلاعات در رابطه با مدارک لازم برای اخذ ویزای کار بود، شما می توانید از طریق مشاوره تلفنی و همینطور مشاوره حضوری البته با تعیین وقت قبلی با وکلای حقوق بین الملل با ما در ارتباط باشید، همچنین پیشنهاد می شود جهت اخذ اطلاعات تکمیلی نسبت به مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا از طریق کار اقدام نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =