مهاجرت تحصیلی روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در کشور روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه و پذیرش در دانشگاه های این کشور طی قواعد و قوانین خاصی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. بنابراین پس از این که کلیه مدارک را تهیه نمودید، می توانید برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام نمایید. کشور روسیه از لحاظ وسعت، در فهرست پهناورترین کشورهای جهان قرار دارد. زبان روسی، زبان رسمی این کشور بوده و در زمینه های علمی و آموزشی نیز برتری ویژه ای دارد. به طوری که تقریبا یک چهارم ادبیات علمی جهان در کشور روسیه به انتشار رسیده است. این مقاله راجع به بررسی مدارک لازم برای تحصیل در روسیه تنظیم گردیده و نوشته شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی در ارائه اطلاعات جامعی در این خصوص دارد تا متقاضیان گرامی بتوانند با تکیه بر این اطلاعات و نیز کسب مشاوره از کارشناسان و وکلای این موسسه، ایده آل ترین گزینه را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب نمایند.

تحصیل در دانشگاه های روسیه

برنامه ها و دوره های متنوعی توسط موسسات علمی و دانشگاه های کشور روسیه برای دانشجویان ارائه می گردد. آمار دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار بالاست. دلیل آن می تواند حمایت ها و پشتیبانی های دولت از هزینه های تحصیل در این کشور باشد. زبان تحصیلی اکثریت دانشگاه های روسیه، زبان روسی است. همان طور که گفته شد تعداد دانشجویان خارجی در روسیه بالاست. از این رو برخی مدارس روسیه با افزایش برنامه ها به زبان انگلیسی، جهت جذب دانشجویان خارجی تلاش می کنند. شمار زیادی از این برنامه ها در شهرهایی مانند مسکو و سنت پترزبورگ در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

اخذ ویزای دانشجویی کشور روسیه

تحصیل در روسیه نیز همچون سایر کشورها مستلزم ارائه مدارک لازم برای تحصیل در روسیه است. از جمله مدارکی که برای این منظور مورد نیاز است، دریافت ویزای دانشجویی روسیه می باشد. این نوع ویزا مناسب ترین ویزا برای مهاجرت به روسیه است. صدور ویزای دانشجویی روسیه با ارسال دعوت نامه انجام می گیرد. این دعوت نامه از سوی دانشگاه انتخابی فرد متقاضی صادر و ارسال می گردد. دانشجویان متقاضی تحصیل در هر مقطع، بایستی آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه نمایند.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی مدارک لازم برای تحصیل در روسیه و اخذ ویزای تحصیلی روسیه بپردازیم. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های روسیه بایستی اسناد و مدارکی را تهیه نموده و تسلیم دانشگاه انتخابی نمایند. شرح این مدارک به صورت زیر می باشد:

  • ارائه پاسپورت متقاضی
  • فرم درخواست پذیرش
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه متقاضی
  • مدرک تحصیلی دیپلم همراه با ریز نمرات که مورد تایید مدرسه، آموزش و پرورش شهرستان و استان مورد نظر بوده و مهر شده باشد.
  • مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات که مورد تایید مدرسه، آموزش و پرورش شهرستان و استان مورد نظر بوده و مهر شده باشد. در صورتی که متقاضی دوره پزشکی در روسیه اما فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستید، گواهی پیش دانشگاهی روسیه در کشور ایران معادل سازی می گردد.
  • گواهی سلامت پزشکی و نتیجه منفی HIV و هپاتیت B (این گواهی بایستی به تایید نظام پزشکی و وزارت بهداشت رسیده باشد)
  • تعداد 12 قطعه عکس
  • تاییدیه تحصیلی که بایستی درخواست خود را به شرکت پست محل اقامت ارائه نمایید.

نکته این که کلیه مدارک بایستی به زبان روسی بوده و از سوی دادگستری و وزارت علوم تایید شود.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

نحوه اقدام متقاضی برای تحصیل در روسیه

دانشجوی متقاضی برای تکمیل مدارک لازم برای تحصیل در روسیه بایستی درخواست خود را جهت صدور دعوت نامه و پذیرش در دانشگاه انتخابی ارسال نماید. با ارائه درخواست و بررسی مدارک ارسال شده از سوی متقاضی، در نهایت دعوت نامه جهت تحصیل در روسیه برای متقاضی صادر می گردد. پس از فرد متقاضی برای مدت 3 ماه فرصت خواهد داشت تا وارد خاک کشور روسیه شده و جهت تکمیل مدارک به دانشگاه انتخابی خود مراجعه نماید. اما شرایط دیگری نیز در این میان وجود دارد، این که پس از سپری نمودن دوره کالج و پایان دوره مجاز به ثبت نام و تحصیل در رشته مورد علاقه خود می باشد.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای افرادی که تمایل زیادی به تحصیل در این رشته ها دارند، شرایط خاص و ویژه ای است. در همین راستا، ابتدا متقاضیان بایستی موفق به اخذ مدرک دیپلم تجربی شده باشند. در این حالت آنها می توانند در انواع مختلف رشته های تحصیلی و در برگزیده ترین دانشگاه هایی که در کشور روسیه یا شهرهای آن از جمله مسکو، سنت پترزبورگ و… وجود دارند، مشغول تحصیل شوند. از آنجا که کیفیت نظام آموزشی و سطح علمی دانشگاه های روسیه در حد بسیار بالایی است، لذا تحصیل در روسیه از سوی متقاضیان در نقاط مختلف جهان، بسیار پرطرفدار می باشد. هر ساله افراد زیادی از روش مهاجرت تحصیلی به سمت و سوی این کشور کشیده می شوند تا امکان تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های روسیه، مسکو، سنت پترزبورگ و… را داشته باشند.

هزینه های تحصیل در کشور روسیه

در بررسی موضوع مدارک لازم برای تحصیل در روسیه، لازم است در مورد هزینه تحصیل در روسیه نیز اطلاعاتی داشته باشیم تا بتوانیم شرایط را مطابق با وضعیت مالی خود بررسی نماییم. به طور کلی هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به شهریه های تحصیلی در سایر کشورهای اروپایی از جمله انگلستان بسیار مقرون به صرفه بوده و دانشجویان می توانند با توان مالی متوسط در این کشور به تحصیل بپردازند. مسافت بین ایران و روسیه، چندان زیاد نیست. به همین دلیل چنانچه قصد تحصیل در یک کشور ارزان و نزدیک به ایران را دارید، تحصیل در روسیه می تواند گزینه مناسبی برای این امر باشد.

خصوصا این که رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی، رشته تحصیلی دانشجو باشد. بنابراین بهترین گزینه تحصیلی پیش روی این افراد وجود دارد. اگر به اطلاعات دیگری در خصوص مدارک لازم برای تحصیل در روسیه نیاز دارید، می توانید با مراجعه به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یا تماس تلفنی رایگان، در زمینه های مختلف مهاجرتی کسب مشاوره نمایید. این موسسه در هر زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی و غیر اروپایی خدمات مشاوره ای و حقوقی ارائه می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =