مهاجرت کاری قبرس

مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس

مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس

با توجه به این امر که مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس در سال 2021 همواره مورد نظر افراد بوده است در این مقاله به آن می پردازیم. شما بزرگواران در صورتی که پس از مطالعه این مقاله هم چنان سوالات و ابهاماتی در مورد مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس در ذهن داشتید می توانید با موسسه حقوقی ما تماس حاصل فرمایید و سوالاتی که در این خصوص یا در مورد کشورهای دیگر دارید را مطرح بفرمایید. در ابتدای امر به ارائه توضیحاتی راجع به خود کشور قبرس می پردازیم و در نهایت موضوع اصلی یعنی مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس را در مقاله های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تشریح می نماییم.

مهاجرت به کشور قبرس در 2021

کشور قبرس که به طور رسمی جمهوری قبرس نامیده می شود سومین جزیره بزرگ دنیا و هم چنین پر جمعیت ترین جزیره واقع شده در دریای مدیترانه می باشد. قبرس همسایه کشورهای ترکیه، لبنان، مصر و یونان می باشد و پایتخت و بزرگترین شهر آن نیکوسیا است. در سال های اخیر تمایل ایرانیان برای مهاجرت به قبرس بیشتر شده است.

زبان های رسمی در کشور قبرس زبان های یونانی و ترکی می باشد و کشور قبرس شمالی تقریبا مشابه ترکیه می باشد با یک سری تفاوت های اندک از جمله هزینه های بالاتر قبرس شمالی نسبت به ترکیه. اما قبرس جنوبی بسیار پیشرفته تر از قبرس شمالی و کاملا متفاوت از ترکیه می باشد و سطح رفاه اجتماعی آن فوق العاده بالا می باشد. یک نکته دیگر در مورد قبرس جنوبی هزینه های بالای تحصیل و دانشگاه ها در این کشور طی سال 2021 است هم چنین این موضوع لازم است بیان شود که هم وطنان کشور عزیزمان برای ورود به قبرس جنوبی، نیاز به اخذ روادید یا همان ویزا دارند.

بررسی مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس

برای ورود به کشور قبرس به منظور مشغول شدن به کار و پس از چند سال مالیات دادن در نهایت اخذ اقامت دائم این کشور و سر انجام پاسپورت آن، نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قبرسی دارید. کارفرمای قبرسی برای این که بتواند به شما به عنوان یک فرد ایرانی پیشنهاد شغلی دهد لازم است مطابق قوانین قبرس ویژگی هایی در شما وجود داشته باشد که سایر تابعین قبرس ندارند در نتیجه می بایست فرد کاملا متمایز و شایسته ای باشید و در زمینه تحصیلات آکادمیک خود متبحر و متخصص باشید. افراد در نهایت با در دست داشتن پیشنهاد شغلی خود یا اصطلاحا همان job offer می توانند به سفارت قبرس رفته و درخواست اخذ ویزای کاری دهند و مدرک زبان خاصی مورد نیاز نمی باشد.

مدارک لازم سفارت قبرس برای ویزای کار عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • مدارک سابقه کاری متقاضی
 • مدارک مالی و تمکن مالی
 • قرارداد کاری از کارفرمای قبرسی
 • فرم های پر شده ویزای کاری قبرس

بررسی مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس

پیشنهاد کاری از مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس

کشور قبرس، هم قبرس شمالی و هم جنوبی، شرایط اقتصادی و بازار کار خیلی ایده آلی ندارند و در چنین کشورهایی که خود تابعین آن نیز با مشکل بیکاری و تورم رو به رو هستند، خارجی ها عملا شانسی برای پیدا کردن کار ندارند. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که به منظور پیدا کردن کار به سراغ کشورهایی بروید که نرخ بیکاری و تورم آن ها پایین است مثلا کشور آلمان و اتریش. این دو کشور به دلیل شرایط کاری فوق العاده خوب نیازمند جذب نیروی متخصص از سایر کشورها هستند یعنی در واقع شرایط کاری آن ها به این صورت است که تعداد مشاغل بیشتر از افراد تبعه این کشورها می باشد در نتیجه به دنبال جذب نیروی متخصص از خارج از اتریش و آلمان و حتی اتحادیه اروپا هستند.

کشورهایی هم چون آلمان و اتریش ویزایی شش ماهه دارند به نام ویزای جستجوی کار که فرد با اخذ چنین ویزایی می تواند شش ماه وارد یکی از این کشورها شده دنبال کار بگردد و سر انجام پس از پیدا کردن کار نوع ویزای خود را از جستجوی کار آلمان به مثلا ویزای کاری آلمان تغییر دهد و پس از چندین سال اقامت و پرداخت مالیات در نهایت پاسپورت این کشور را نیز اخذ نماید.

بررسی ویزای کاری بهترین کشورها

7 کشور در دنیا بدون نیاز به دعوتنامه کاری ویزای کاری صادر میکنند که عبارتند از:

ردیف نام کشور
1 کانادا
2 استرالیا
3 نیوزلند
4 آلمان
5 اتریش
6 دانمارک
7 آفریقای جنوبی

اکنون به بررسی ویزای کار آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی در مقایسه با ویزای کاری قبرس می پردازیم. هر چند شرایط کاری در آلمان، اتریش، آفریقای جنوبی و غیره بسیار ایده آل می باشد اما هم چنان یک سری رشته ها هستند که موقعیت شغلی و درآمد بهتر و شانس کاریابی بالاتری را در این کشورها دارند و اصطلاحا highly demand هستند و عبارت هستند از:

 • رشته ها و گرایش های مختلف مهندسی هم چون مهندسی برق
 • مهندسی مخابرات
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کشاورزی و غیره

در واقع شرایط کاری برای کسانی که فارغ التحصیل یکی از این رشته ها هستند و تجربه کاری مرتبطی بالغ بر 3 سال دارند آن قدر خوب است که این افراد حتی اجباری به یادگیری زبان آلمانی نیز ندارند و داشتن زبان انگلیسی نیز به منظور پیدا کردن کار برایشان کفایت می کند. اگر چه وقتی در کنار زبان انگلیسی با زبان آلمانی نیز آشنایی داشته باشند هم می توانند انتظار کار پردرآمدتری داشته باشند و هم سریع تر از سایر رقبای خود به شغل می رسند. زیرا جامعه آلمانی زبان یعنی مردم کشورهای آلمان و اتریش به زبان رسمی خود تعصب خاصی دارند.

ویزای کاری آفریقای جنوبی در مقایسه با قبرس

آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقا وجود دارد که شرایط کاری نسبتا خوبی دارد و تقریبا 90% جمعیت آن مسلط به زبان انگلیسی هستند و خصوصا رشته های مذکور در این کشور به سادگی می توانند ویزای جست و جوگر کار را اخذ نموده و در نهایت کار پیدا کنند. البته لازم به یادآوری است که بر خلاف ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش که 6 ماهه است، ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی یک ساله می باشد.

هم چنین یک مزیت دیگری که دارد نیز این می باشد که ویزای جستجوی کار آلمان و کار در اتریش ویزای همراه هم زمان ندارد و خانواده فرد تنها در صورتی می توانند به وی ملحق شوند که وی کار را پیدا کرده است اما ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی همراه هم زمان نیز دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به ارائه توضیحاتی در خصوص مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس پرداختند.

5/5 - (14 امتیاز)

20 دیدگاه برای “مدارک لازم برای ویزای کاری قبرس

 1. سعید گفت:

  سلام در مورد هزینه های ویزا هم توضیح میدید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله ویزای کاری قبرس رو مطالعه بفرمایید.

 2. مهراد گفت:

  با این وضعیت بی کاری تو این کشور باید سرمایه گذاری کرد فقط تا اقامت گرفت

 3. ترانه فرجی گفت:

  سلام میشه راهی برای پیدا کردن کارفرما معرفی کنید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در این رابطه می تونید با مشاورین ما در تماس باشید

 4. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی خوب بود ممنون

 5. سحر گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم
  آیا کار رستوان و کافه در کشور قبرس مورد استقبال قرار میگیرد؟

  ممنون از سایت خیلی خوبتون و مطالب دقیق تون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که قصد داشته باشید به عنوان سرآشپز یا آشپز وارد این کشور بشید بله

 6. ایمان گفت:

  شرایط کاری در قبرس مناسب هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نرخ بیکاری در کشور قبرس کمتر از 10% بوده و در نتیجه میشه متوجه شد این کشور تا حدودی به نیروی کار خارجی نیاز داره

 7. امیر عباس گفت:

  ضمن تشکر از مطلب خوبتون اگه امکانش هست در مورد کشور اتریش هم مطلب بذارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   دوست عزیز از منوی بالای سایت می تونید کشور اتریش رو انتخاب کنید و بروزترین مطالب در رابطه با این کشور رو مطالعه بفرمایید.

 8. عادل الجبیر گفت:

  با سلام. اوضاع کار تو قبرس چطوره؟؟ راحت میشه کار پیدا کرد یا سخته ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به تحصیلات و تخصص شما داره. نمی شه با قاطعیت در رابطه با شرایط کلی صحبت کرد

 9. دانشمند گفت:

  شرایط کار در قبرس چیه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید در این کشور تحصیل کرده باشید که به شما فرصت کار پس از تحصیل داده بشه
   یا اینکه بتونید یک کارفرما در این کشور پیدا کنید که با شما تمایل به همکاری داشته باشند و برای شما دعوت نامه ارسال کنند.

 10. vida گفت:

  با درود و تشکر از سایت خوبتون من 20 ساله و در حال تحصیل در رشته معماری هستم ایا برای ادامه تحصیل این کشور برای من گزینه مناسبی هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت علوم ایران نیستند و باید دقت داشته باشید که انتخاب این کشور شرایط بازگشت شما به ایران رو سخت می کنه

 11. محمد رسولی گفت:

  سلام. من حدود هفت سال سابقه فعالیت هنری دارم
  آیا می تونم تو قبرس کار مناسبی پیدا کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید از سایت های کاریابی در این کشور یک شغل برای خودتون پیدا کنید و در صورتی که موفق بشید قرارداد امضا کنید می تونید وارد بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.