مهاجرت کاری اتریش

مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش 2021 باید پیش از اقدام، از مدارک لازم برای ویزای کار اتریش آگاه باشند و بتوانند آن ها را آماده و ارائه نمایند. برای ورود به هر کشوری، چه از طریق کاری و چه تحصیلی و چه هر طریق دیگری، نخست باید ویزای آن کشور را دریافت کرد. اما ویزای هرکشوری فقط یک نوع نمی باشد و انواع گوناگونی از ویزاها وجود دارد. هر نوع ویزا نیز برای هدف خاصی در نظر گرفته شده است و اخذ آن نیازمند تهیه و ارائه مدارک خاص خود می باشد.

 • ویزای جستجوی کار اتریش (جاب سیکر) بهتر است یا ویزای جستجوی کار آلمان (جاب سیکر)؟
 • هزینه های جانبی هر کدام چقدر است؟
 • آیا می توان ویزای کار اتریش را به صورت مستقیم در اختیار گرفت؟
 • شرایط دریافت ویزای کار اتریش چیست؟
 • ویزای جاب سیکر اتریش قابل تمدید است؟

متقاضی دریافت هر نوع ویزا لازم است مدارک مورد نیاز را طبق دستورالعمل کنسولگری مربوطه آماده نموده و ظرف مهلت مقرر به صورت حضوری یا آنلاین آن ها را تسلیم افیسر نماید. به یاد داشته باشید که این مسئله، نقش مهم و بسزایی در موفقیت برای اخذ ویزا دارد. برای آگاهی کامل و صحیح از مدارک لازم برای ویزای کار اتریش با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید و با کمک گرفتن از ما، شانس خود را برای دریافت این ویزا افزایش دهید.

برای اخذ ویزای کار اتریش و قبل از آماده کردن مدارک، باید روش اخذ ویزای کاری مشخص شود چرا که این ویزا را از چند روش می توان اخذ کرد و هر روش، مدارک خاص خود را دارد. ویزای جاب سیکر اتریش در سال 2021 ویزاهای بسیاری صادر کرد.

روش اول ویزای کار اتریش

این روش بر اساس پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر می باشد. برای اقدام از این طریق، فرد متقاضی باید حداقل تحصیلات کارشناسی داشته باشد تا به عنوان نیروی کار ماهر شناخته شود. این فرد باید از سوی یک کارفرمای اتریشی دعوت نامه کاری داشته باشد تا بتواند از آن طریق، به عنوان نیروی کار، وارد این کشور شود. ضمنا شرط امتیازی برای دریافت این ویزا کسب حداقل 55 امتیاز از 90 امتیاز کل بدین قرار است:

امتیازبندی ویزای کار اتریش

کارفرمایان برای این که مجوز ارسال دعوتنامه برای متقاضی را داشته باشند، باید شرایط خاصی را رعایت نموده باشند. این امر مبنی بر انتشار آگهی و به منظور حمایت از نیروی کار داخلی می باشد. به این صورت که کارفرما ملزم به انتشار 3 ماهه آگهی نیروی کار در اتریش می باشد. پس از این 3 ماه، مجدد آگهی باید به مدت 3 ماه و این بار در سطح اتحادیه اروپا منتشر گردد. در نهایت چنانچه نیروی کار مورد نظر در این کشورها پیدا نشد، کارفرما قادر به ارسال دعوتنامه می باشد.

اقدام از این طریق و اخذ دعوتنامه و پیشنهاد کاری نیز دشواری های خاص خود را دارد. با توجه به افزایش نیروی کار در اروپا که عمدتا هم دانشجویان و پناهجویان هستند، اقدام از این طریق دشوارتر شده است. فرآیند اخذ ویزای کاری از این طریق 4 ماه طول می کشد. در نهایت نیز متقاضی با پرداخت مالیات و اشتغال در اتریش پس از 3 سال قادر به اخذ اقامت دائم در اتریش می باشد.

روش دوم جستجوی کار در اتریش (جاب سیکر)

این روش بر اساس جستجوی کار یا همان جاب سیکر می باشد. در این روش به متقاضی واجد شرایط برای جستجوی کار، ویزایی به مدت 6 ماه اعطا می نمایند. شرط اخذ این ویزا کسب 70 امتیاز از 100 امتیاز موجود می باشد. پس از کسب این امتیاز و با تایید اداره کار، متقاضی قادر به جستجوی کار در اتریش می باشد. اگر فرد در این مدت موفق به کاریابی گردد قادر به اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش می باشد. ویزای جستجوی کار اتریش، مبتنی بر چهار فاکتور ذیل می باشد: سن، تحصیلات دانشگاهی، سابقه کار مرتبط با تحصیلات و مدرک زبان. توزیع و دسته بندی معیارهای مذکور و امتیازات مربوطه بدین قرار است:

فاکتورهای ویزای جستجوی کار اتریش

روش سوم اقامت فارغ التحصیلان اتریش

این روش بر اساس فرصت کاریابی پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش تا 6 ماه اجازه اقامت در این کشور برای کاریابی را دارا می باشند. این افراد، در صورت یافتن کار مناسب دراین مدت قادر به اخذ اقامت موقت اتریش می باشند. در نهایت نیز پس از 3 سال کار و پرداخت مالیات به کشور اتریش قادر به اخذ اقامت اتریش بطور دائم می باشد. در سال های اخیر بیشترین ویزای اتریش برای ایرانیان ویزای جاب سیکر بوده است. اتریش با نرخ بیکاری زیر 4% یکی از بهترین کشورهای اروپایی در چند سال اخیر شناخته شده است.

معرفی مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

مدارک لازم برای ویزای کار اتریش به صورت زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار
 • 2 قطعه عکس 4×3 (زمینه سفید و بدون روتوش) (متعلق به 6 ماه اخیر)
 • ترجمه رسمی و اصل شناسنامه
 • گذرنامه با حداقل اعتبار 3 ماه. (دارای حداقل 2 صفحه خالی) (گذرنامه های قبلی نیز باید ارائه گردد).
 • ارائه بیمه نامه 6 ماهه با اعتبار حداقل 30000€
 • ارائه تاییدیه عدم سوء پیشینه کیفری با ترجمه رسمی
 • اصل تمام مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آنها
 • ارائه رزومه معتبر (شامل سوابق کاری و تحصیلی)
 • ارائه اجاره نامه 6 ماهه
 • ارائه تاییدیه اشتغال به کار
 • ارائه پرینت از حساب بانکی جهت اثبات استطاعت مالی (متعلق به 3 ماه گذشته به همراه مهر و امضاء بانک)
 • ارائه مدرک زبان آلمانی A2 یا زبان انگلیسی آیلتس 5

معرفی مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

نکات مربوط به مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

برای دریافت ویزای کار اتریش، نکات مهمی وجود دارد که رعایت آن ها ضروری است:

 • کلیه مدارک ذکر شده باید ترجمه و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.
 • این مدارک باید در پانچ های مختلف قرار گیرند که هزینه بررسی هر پانچ توسط سفارت اتریش تقریبا 85€ (یورو) می باشد.
 • توجه نمایید در صورت نیاز به کپی باید کپی خوانا و در برگه A4 ارائه گردد.
 • در زمان حضور در سفارت حتما با خود یورو به همراه ببرید.
 • در صورت همراهی افراد دیگر، هر یک باید جداگانه تقاضای ویزا نمایند.
 • امکان درخواست مدارک دیگر از متقاضی توسط سفارت وجود دارد.
 • در صورت عدم درخواست از سوی سفارت، مدارک بیشتری ارائه ننمایید.
 • جهت اخذ ویزا 15 روز قبل از سفر اقدام نمایید.

چگونگی کار در اتریش

پیدا کردن کار در اتریش برای کسانی که در این کشور تحصیل کرده اند و از دانشگاه های برتر اتریش همانند دانشگاه وین یا دانشگاه گراتس فارغ التحصیل شده اند ساده تر است. با این وجود کسانی که حداقل مدرک کارشناسی و 3 سال سابقه کار مرتبط نیز داشته باشند در صورت تسلط به زبان آلمانی در سطح مدرک B2، حتی اگر دانشگاه محل تحصیل آن ها در اتریش هم نباشد، شانس خوبی برای پیدا کردن کار در این کشور دارند. این افراد با ویزای جستجوی کار وارد اتریش می شوند چرا که نرخ بیکاری در اتریش تنها 4.2% است و نیاز به استخدام نیروی کار متخصص دارد حتی اگر تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را نداشته باشند. با یافتن کار در اتریش و 8 سال اقامت قانونی افراد می توانند درخواست درهند و در صورت داشتن یکسری شرایط از جمله عدم ارتکاب جرم و غیره، پاسپورت اتریش را اخذ کنند.

فقط باید توجه داشت اتریش تابعیت مضاعف را نمی پذیرد در نتیجه برای اخذ شهروندی اتریش فرد باید از ملیت قبلی خود ترک تابعیت کند. در اقدام بدین منظور، تهیه مدارک لازم و نوع چیدمان بسیار با اهمیت است. برای اقدام از این طریق بهتر است با افرادی حرفه ای در این زمینه مشاوره نمایید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با مشاوره به شما در جهت اخذ نتیجه مطلوب کمک نمایند.

سوالات پرتکرار درباب مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

مدارکی که برای ویزای کار اتریش مورد نیاز است از جهات مختلف بررسی می شود که سوالات زیر آگاهی های لازم را ارائه میکند:

 • از چند طریق میتوان برای کار در اتریش اقدام کرد؟ اولین روش آن است که مستقیما از یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد کار اخذ نمود. شخص میتواند با شرکت در سیستم امتیازبندی، ویزای جستجوی کار دریافت کند و در کشور اتریش دنبال کار بگردد. راه سوم این است که متقاضی از طریق تحصیل وارد کشور شده و پس از آن مرتبط با مدرک تحصیلی خود به دنبال کار بگردد.
 • چه مدارکی برای دریافت ویزای کار اتریش الزامی است؟ در ابتدا تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا، ارائه ترجمه از شناسنامه، داشتن گذرنامه معتبر و همچنین داشتن بیمه نامه با اعتبار نیاز است، همچنین شخص متقاضی باید سوء پیشینه کیفری خود را ارائه دهد و مدارک تحصیلی و رزومه خود را با ترجمه ارائه کند.
 • آیا ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای کار اتریش الزامی است؟ بله، داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی می ‌تواند برای شخص متقاضی امتیازات خوبی بیاورد. فرد یا باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل A2 یا زبان انگلیسی ارائه دهند.
 • چه نکاتی را باید برای اخذ ویزای اتریش در نظر گرفت؟ در ابتدا اینکه همه مدارک باید ترجمه شده باشند و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسند. متقاضی باید در زمان حضور در سفارت تمامی مدارک را به همراه داشته باشد و برای اخذ ویزا از 15 روز قبل از سفر اقدام کند. اگر می ‌خواهد همراه نیز با خود ببرد به صورت جداگانه برای او درخواست ویزا دهد.
 • چگونه میتوان از طریق کار به اقامت در اتریش دست یافت؟ افراد با سه سال کار متوالی در این کشور و همچنین پرداخت مالیات می ‌توانند از حق داشتن اقامت دائم اتریش برخوردار شوند.
4.7/5 - (20 امتیاز)

13 دیدگاه برای “مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

 1. سامان گفت:

  با سلام، آیا ترجمه مدارک برای سفارت اتریش تاریخ انقضا داره و باید برای لگال کردن نزد سفارت اقدام کرد یا خیر؟ با تشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مدارک شناسایی شما تاریخ انقضا داره سایر مدارک خیر

 2. الهام جهانی گفت:

  سلام
  مدارک برای سفارت باید به زبان انگلیسی باشه یا آلمانی ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   به هر دو زبان امکان پذیر هست

 3. زانیار گفت:

  سلام در خصوص محاسبه ۷۰ امتیاز ویزای جاب سیکر،سوال اول اینکه آیا مقطع سنی ۳۵ سال رو میشه تا پایان ماه ۱۲ هم ۳۵ سالگی تعریف کرد یا پایان آخرین ماه ۳۴ سالگی؟دوم حقوق ۷۰ هزار یورو در سیستم امتیاز بندی رو چگونه میشه اثبات کرد؟میشه مثله تمکن مالی برای ۳ ماه در حساب باشه فقط؟ ممنون

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض احترام
   مقطع سنی 35 سال هم جزو امتیازبندی قرار میگیرد. میزان حقوق شما باید درآمد ناخالص سال قبلی در سمت مدیریت ارشد در شرکتی لیست شده در بازار سهام یا شرکتی مورد تایید اداره بازرگانی اتریش باشد که آن را نیز از طریق گردش حساب ماهیانه، سهام شرکت یا سایر مدارک میتوان اثبات نمود. مقاله امتیازبندی کاری اتریش راهنمای خوبی برای شما در این خصوص میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

 4. امید گفت:

  با عرض سلام و ادب. بعد از محاسبه ی امتیازات متوجه شدم که امتیازم به ۷۰ میرسه،تنها مشکلی هست اینه که آیا منی که کاردانی خوندم و بعد کارشناسی خوندم مدارکم تایید میشه یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بطور کلی پاسختون مثبت هستش اما در چه رشته ای تحصیل کردید دوست عزیز؟

 5. ادیب گفت:

  سلام سوال من اینه که آیا مدرک تحصیلی جهت ارائه به سفارت اتریش مثل آلمان نیاز به آنتبین و زاب داره یا نه؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خیر زاب و آنابین فقط برای کشور آلمان است

 6. محمد رحیمی گفت:

  سلام وقت بخیر.میخواستم بدونم با مدرک دانشگاهی بریم کشوری مثل المان یا اتریش یا سوئد با ویزای جاب سیکر.اما میتونیم در اون کشور دنبال کار فنی که بیشتر بلدیم و مدرک بین المللی داریم بگردیم؟ واینکه اگه ازین کشورها درخواست کار درمورد کارفنی ک بلدیم داشته باشیم نه تحصیلیمون آیا میشه ویزا گرفت؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید رشته تحصیلی شما با مدارک فنی حرفه ای شما بررسی شود و این بیشتر با توافق شما با کارفرمای شما بر میگرده به همین منظور بهتره با وکیل اول مشورت کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 7. محمد رحیمی گفت:

  سلام وقت بخیر.میخواستم بدونم با مدرک دانشگاهی بریم کشوری مثل المان یا اتریش یا سوئد با ویزای جاب سیکر.اما میتونیم در اون کشور دنبال کار فنی که بیشتر بلدیم و مدرک بین المللی داریم بگردیم؟ واینکه اگه ازین کشورها درخواست کار درمورد کارفنی ک بلدیم داشته باشیم نه تحصیلیمون آیا میشه ویزا گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :