مهاجرت کاری رومانی

مدارک لازم برای ویزای کار در رومانی

مدارک لازم برای ویزای کار در رومانی

در این مقاله ما علاوه بر مدارک لازم برای ویزای کار در رومانی شما را با بازار کار، ویژگی ها، شرایط و لزوم اخذ ویزای کار در رومانی آشنا می کنیم. امید است که مقاله حاضر که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. علیرغم چالش های اقتصادی مورد مواجه اروپا، رومانی از این چالش ها محفوظ مانده است. اگر خارجی ها به دنبال مهاجرت به این کشور مقاوم و باانگیزه باشند، احتمالا آنها در رومانی شغلی پیدا کرده و مشغول به کار خواهند شد. اگرچه در کل اروپا، دستمزدها در این کشور جزو پایین ترین دستمزدها می باشد، اما این امر توسط هزینه پایین زندگی در رومانی جبران می شود.

خارجیان خواهان کار در رومانی لازم است که مجوز کار مربوطه را داشته باشند و اگرچه ملیت هایی EU از این قاعده مستثنا هستند، آنها هنوز هم لازم است تا برای مجوز اقامت درخواست بدهند. مجوزهای کار به یک شغل خاصی مربوط می باشند و کارفرما معمولا به جزییات درخواست توجه می کند. به منظور استخدام یک فرد خارجی، شرکت استخدام کننده لازم است نشان دهد که کاندیدهای اروپایی یا غیراروپایی قادر به پر کردن آن نقش یا کار هستند یا خیر.

بازار کار در رومانی در 2021

رومانی (موسوم به ببر اروپا) دارای یک پتانسیل اقتصادی نسبتا بکر و نوظهوری در قاره اروپا است. نواحی بزرگ کشور توسعه نیافته هستند یا به زراعت و کشاورزی اختصاص یافته اند. در پیوند با زیبایی طبیعی، انتخاب وسیع جاذبه های فرهنگی صنعت گردشگری را برای توریست ها بسیار معروف و جذاب کرده است که برای توسعه و سرمایه گذاری باز است.

سایر زمینه هایی که در آن مهاجران قصد کار در رومانی را دارند، ممکن است فرصت هایی را شامل بخش های انرژی، بخش صنعتی و صنعت تولید بیابند. این کشور همچنین دارای یک بخش خدماتی قوی با پتانسیلی برای رشد و نیازمند خارجیان ماهر با تجربه ضروری در امور مالی، خدمات بیزینس و خرده فروشی می باشد. همچنین رشد در زمینه منابع انسانی هم رخ داده است و بسیاری از آژانس های HR بدنبال استخدام خارجیان در پست های اجرایی در شرکت های بزرگتر و شرکت های چند ملیتی می باشند. شهروندان خارجی بدنبال کار خارج از محیط شرکت می بایست که کار در بخش NGO یا تدریس در رومانی را مدنظر قرار دهند. بدون توجه به صنعت، اکثر خارجی ها در کشور در بخارست، کار می کنند. کار در رومانی مستلزم اخذ ویزای کار می باشد.

بررسی مدارک لازم برای ویزای کار در رومانی

روند درخواست ویزای کار در رومانی

در اکثر موارد، لازم است که مجوز کار توسط یک شرکت یا بنگاهی در رومانی از طرف کارمند مربوطه درخواست داده شود. این مسئولیت کارفرما است تا اثبات نماید که پست شغلی را نمی توان توسط یک شهروند رومانیایی یا کاندیدایی از کشور اتحادیه اروپایی یا منطقه آزاد اروپایی پر کرد. کارفرما می بایست که ثابت نماید که کاندیدا دارای مهارت ها و تجربه برای کسب آن موقعیت کاری است.

بررسی مدارک لازم برای ویزای کار در رومانی

درخواست ویزا می بایست که به همراه مدارک مکمل زیر نیز ارائه گردد:

  • کپی کارت شناسایی
  • رزرو بلیط پرواز دوسره به رومانی
  • فرم درخواست ویزای به دقت پر شده
  • 2 عکس رنگی 3 در 4 با پس زمینه سفید
  • اصل مجوز کار صادره از اداره مهاجرت رومانی
  • توصیه نامه از آژانس یا سازمان استخدام کننده
  • پاسپورت معتبر حداقل 3 ماه فراتر از دوره اقامت مورد نظر
  • مدرک دال بر داشتن ابزارهای معیشت در سطح دستمزد تضمین شده حداقلی برای کل دوره مشخص شده بر روی ویزا

شهروندان خارجی در حال مسافرت با خانواده های خود هستند، ناگزیرند تا برای هر عضو خانواده درخواست ویزای مجزا دهند. اعضای خانواده مجاز به کار در رومانی نمی باشند مگر اینکه آنها مجوز کار داشته باشند. افرادی که قبلا در رومانی با مجوز اقامت موقتی حاضر بوده اند مجبورند درخواست مجوز کار بدهند اگر آنها بخواهند که در رومانی کار بکنند. در مقاله حاضر، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درصدد برآمدیم تا اطلاعات کاملی را پیرامون مدارک لازم برای ویزای کار در رومانی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. موسسه ما با سابقه ای درخشان در باب اخذ روادید مفتخر به در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در باب مهاجرت به رومانی برای اشخاص متقاضی می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5  +  2  =