مهاجرت تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

بررسی مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا
5 (100%) 2 vote[s]

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا می باشید مقاله فوق را مورد مطالعه قرار دهید. سیستم آموزشی در این کشور کاملا جامع و  گسترده می باشد و از جمله جوامعی می باشد که سیستم آموزشی آنها به صورت  آکادمیک و پایه ای و هم چنین بین المللی می باشد. فرایند آموزشی موجود در این کشور می تواند به عنوان یک سامانه مورد شناخت قرار گیرد و دلیل این موضوع این امر می باشد که تمامی ایالت ها و هم چنین مناطق گوناگون دارای مسئولیت های متفاوت در سامانه آموزشی خود از مقطع ابتدایی تا مقطع دانشگاه می باشند.

جالب است بدانید که در این کشور وزارت خانه ای به نام آموزش و پرورش وجود ندارد که بتواند درسطح ملی اقدام نماید اما یک مکانیزم ملی در زمینه تشخیص و همچنین تبدیل مدارک برای ایالت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و این موضوع به این معنا می باشد که کلیه مشاوران آموزشی ملزم به داشتن اطلاعات ویژه و به خصوص هر ایالت می باشند و می توان گفت که نیازی به وجود اطلاعات ملی نمی باشد.

بررسی مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

برای اخذ پذیرش از مدارس کشور کانادا مدارک زیر مورد نیاز است:

 • به همره داشتن مدرکی که بیانگر پرداخت هزینه پذیرش باشد
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تحصیل شخص متقاضی به انضمام آدرس کدپستی و شماره تماس باشد
 •  به همراه داشتن مدارک هویتی این اشخاص که در برگیرنده نام و سایر مشخصات در مورد والدین دانش آموز باشد
 • به همراه داشتن اسکن یک عکس که دارای ویژگی های پاسپورتی باشد
 • به همراه داشتن اسکن ترجمه کارنامه 3 سال اخیر دانش آموز
 • به همراه داشتن اسکن پاسپورت این اشخاص

مقاطع تحصیلی کانادا

اشخاص متقاضی پذیرش تحصیلی در کانادا بعد از موفقیت در اتمام مدارس در این کشور می توانند وارد 3 مکان آموزشی شوند. این سه مکان عبارتند از کلیه کالج های آموزشی، کلیه موسسات فنی موجود در این کشور و کلیه دانشگاه های موجود در این کشور. در ادامه این نوشتار به بررسی کلیه این مکانهای آموزشی خواهیم پرداخت. در صورتی که شما هم خواستار تکمیل اطلاعات خود در رابطه با سیستم آموزشی این کشور باشید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامع زیادی دست یابید.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش  از کالج های کشور کانادا عبارتند از به همراه داشتن مدرک دیپلم و همچنین نمره آیلتس 6 با این توضیح که در صورت نداشتن این مدرک اشخاص ملزم به گذراندن دوره زبان می باشند. دانشجویانی که موفق نشده اند در دوره دبیرستان معدل مورد نیاز را برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مقصد کسب نمایند، بعد از اقدام برای تحصیل در این کالج ها و هم چنین تقویت زبان انگلیسی خود می توانند با کسب حد نصاب نمرات، به دانشگاه مقصدشان راه یابند.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

مراحل و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

از مراحل مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا عبارتند از اقدام به گذراندن 12 سال دوران مدرسه، اخذ مدرک آیلتس با حداقل نمره 6. مقطع کارشناسی در این کشور به میزان 4 سال است که دانشجویان ملزم به گذراندن این دوره می باشد. در جدول زیر به بررسی اصلی ترین دانشگاه ها و میزان دانشجویان خواهیم پرداخت.

دانشگاه تعداد دانشجویان مقطع لیسانس میزان دانشجویان
دانشگاه تورنتو  نفر60660  نفر74760
دانشگاه یورک نفر 46640  نفر52290
دانشگاه بریتیش کلمبیا  نفر37501  نفر45484
دانشگاه کبک مونتریال  نفر33100  نفر39670
دانشگاه اوتاوا نفر31500 نفر36460
دانشگاه ریرسون  نفر30200  نفر31770
دانشگاه مونتریال  نفر29753  نفر39979
دانشگاه انتاریا غربی  نفر29500  نفر34100
دانشگاه البرتا  نفر29430  نفر31250
دانشگاه ازابسکا  نفر29090  نفر31259

در ادامه این مقاله به صورت تفکیک شده و مجزا به بررسی مدارک مورد نیاز مقاطع تحصیلی خواهیم پرداخت. جهت اخذ پذیرس تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی به مدارک تحصیلی و ریز نمرات اخذ شده تا قبل از مقطع کارشناسی نیاز می باشد و با توجه به اینکه در اکثر موارد پذیرش تحصیلی کانادا بصورت آنلاین صورت می پذیرد، اسکن با کیفیت این مدارک بسیار با اهمیت می باشد.

مدارک لازم برای متقاضیان کارشناسی ارشد در کانادا

متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا برای اخذ پذیرش باید مدارک زیر را ارائه نمایند:

 • به همراه داشتن اسکن از کلیه مدارک تحصیلی به انضمام برگه ای که در بر گیرنده ریز نمرات از مقطع لیسانس و هم چنین فوق لیسانس باشد البته در صورتی که وجود داشته باشد.
 • به همراه داشتن اسکن پاسپورت دارای اعتبار
 • به همراه داشتن سابقه و رزومه تحصیلی
 • به همراه داشتن مدرک زبان که بیانگر میزان تسلط شخص به زبان باشد
 • به همراه داشتن چندین توصیه نامه از اساتید سابق شخص که تعداد آنها دو یا سه عدد باشد
 • به همراه داشتن یک قطعه عکس
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر آدرس به انضمام کدپستی شخص و هم چنین شماره تماس وی باشد

اشخاص متقاضی تحصیل در کانادا برای این که بخواهند اطلاعات جامعتری در رابطه با مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا را به دست آورند مستلزم این می باشند که از شرایط زندگی در این کشور به اطلاعات تقریبی، درست و منطقی برسند. در نهایت شما هم در راستای تکمیل اطلاعات خود می توانید با مراجعه به مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید. در این راستا پیشنهاد می شود جهت اخذ اطلاعات بیشتر نسبت به مطالعه مقاله بررسی شرایط تحصیل در کانادا اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =