مهاجرت تحصیلی سنگاپور

مدارک لازم برای پذیرش در سنگاپور

پذیرش دانشگاه در سنگاپور بر مبنای شایستگی آکادمیکی و نیز رقابت بین تمام متقاضیان واجد شرایط می باشد. در همین راستا، ما با تکیه بر اطلاعات به روز موضوع پذیرش تحصیلی در خارج از کشور و مدارک لازم برای پذیرش در سنگاپور را بحث می کنیم. امید است، مقاله حاضر که توسط گروه تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، به سوالات شما عزیزان درباره مدارک لازم برای پذیرش در سنگاپور پاسخ مناسبی دهد.

درباره کشور سنگاپور

سنگاپور Singapore کشوری چند ملیتی است که سنت های مالایی، چینی، و هندی همراه با هم در آنجا همزیستی می کنند. سنگاپور بواسطه ایمنی مطلق و تقریبا جرم خیز نبودنش معروف است. همین امر هم یکی از عوامل جذب مهاجرین به این کشور است. برطبق ارزش های فرهنگی آسیایی، با افراد کهنسال با احترام رفتار می شود که این فرهنگ در سنگاپور بازتاب دارد. با اینکه امروز برتری و قدرت اجتماعی موجب احترام می گردد سنگاپوری ها ادعا می کنند که آنها جامعه نخبه گرایی همانند کشورهای غربی هستند. اما در بین آنها هنوز هم روابط سلسله مراتبی قوی ای همانند روابط بین والدین و فرزندان، معلمان و دانش آموزان وجود دارد.

سیستم آموزشی سنگاپور

سنگاپور دارای چهار دانشگاه ملی است. آموزش دانشگاهی را از طریق دوره های اخذ مدرک پیشنهاد می کنند. اینها دوره های کاربردی با انبوهی از کار گروهی هستند.دانشنامه ها در رشته های توریسم، زیست فناوری، رسانه های دیجیتال، مهندسی، مطالعات بازرگانی، ارتباطات جمعی، حسابداری، و هتلداری اعطا می شود.

پنج پلی تکنیک سنگاپور عبارتند از : پلی تکنیک Nanyang، پلی تکنیک Republic، پلی تکنیک Temasek، پلی تکنیک Singapore، و پلی تکنیک Ngee Ann. درمورد دانشجویان بین المللی، ریز نمرات دسته ۱۲ استاندارد به عنوان سنجشگر ورود به دوره های لیسانس عمل می کند. اصل در پذیرش آکادمیکی سنگاپور، شایستگی خود فرد می باشد. علاوه بر تامین نیازمندی های پذیرش برای دسته دانشجوی بین المللی، دانشویان هندی لازم است پیش نیازهای موضوعه برای دوره های درخواستی را پاس بکنند.

مقاصد دانشجویی سنگاپور و مراحل اخذ پذیرش

به لحاظ سطح علمی، رتبه دانشگاهی، و امکانات ارایه شده دانشگاههای برتردرسنگاپور عبارتند از:

دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU).دانشگاه ملی سنگاپور (NUS). دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور (SUTD). و دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU).  در مطالب زیر، مراحل پذیرش در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سنگاپور را با جزییات کامل ارایه می دهیم.

شرایط پذیرش با توج به برنامه ها و سطوح تحصیلی متفاوت می باشد. مثلا برای هر دوره ای،لازم است که دانشجویان یک نیازمندی مینیمم زبان انگلیسی راتامین بکنند. بهمراه آن، یک مینیمم نمره آکادمیکی 70% و بالاتر در Class XII لازم می باشد اگر چنانچه هدف دانشجو اخذ پذیرش در یک دانشگاه دولتی معروف باشد.

در مورد موسسات خصوصی و پلی تکنیک ها، دانشجویانی که نمره زیر 60% را گرفتند همچنین می توانند پذیرش شوند. دانشجویان قبل از ملحق شدن به برنامه های دانشگاهی، میبایست سن 18 سال را تمام کرده باشند. اشاره به این نکته هم لازم است که این اعداد و ارقام صرفا جهت اهداف ارجاعی می باشد، نمرات واقعی ممکن است که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد.

مدارک لازم برای پذیرش در سنگاپور

جهت درخواست پذیرش، لازم است که مدارک زیر ارایه گردد:

 • کپی های تاییدی از ریز نمرات Standard X, Xll ، و مدرک لیسانس برای متقاضیان تحصیل در دوره فوق لیسانس و مدرک دیپلم برای لیسانس ( درصورت نیاز).
 • حداقل، دو توصیه نامه ارجاعی آکادمیک از اساتیدی که اخیرا و به تازگی به شما تدریس داده اند.
 • در صورتیکه تجربه کار دارید، پس دو توصیه نامه (LOR) از کارفرما/ مدیر نیاز دارید که نشان دهد که مهارت ها و قابلیت های فردیتان در سطح خوبی قرار دارد.
 • انگیزه نامه (SOP).
 • رزومه.
 • ریزنمرات کپی شده از GMAT/ IELTS/ TOEFL.
 • اسناد ارزشمند جمع آوری شده ( در مورد دانشجویان متقاضی دوره های هنر و طراحی و برنامه های معماری).
 • سایر مدارک (گواهی/ موفقیت های تحصیلی در سطح ملی و منطقه ای و المپیادهای علمی ).
 • مدرک حساب شخصی.

روش درخواست پذیرش و هزینه آن

امروزه اکثر قریب به اتفاق دانشگاهها و کالج ها در سنگاپور، درخواست های آنلاین را می پذیرند. برای درخواست، مجبورید به وب سایت هر دانشگاه مراجعه کنید. همچنین بعضا مجبورید یک حساب کاربری برای خودتان در وب سایت دانشگاه باز کنید. چراکه از این طریق اطلاعات و مدارک اسکن شده تان را ارسال کنید.

تمامی کالج های سنگاپوری از متقاضی می خواهند که ضمن درخواست، هزینه های درخواست را هم پرداخت کنند. مبلغ حق الزحمه بسته به کالج و دوره مورد درخواست میتواند متفاوت باشد.

مراحل درخواست پذیرش 

مراحل متداول و مشترک جهت درخواست پذیرش عبارتند از:

جستجوی کالج ها و دوره ها./ تماس با کالج ها و بازدید از وب سایت ها جهت دسترسی به اطلاعات لازم./ گزینش نهایی از بین فهرست کالج/ دادن آزمون های ورودی مثلGRE ,TOEFL  GMAT, و IELTS./ نگارش انگیزه نامه SOP و درخواست LOR./ ارایه درخواست به کالج هایی که مورد علاقه متقاضی هستند./ درخواست مصاحبه های ویدیویی از کالج هایی که درخواست داده اید./ درصورت پذیرش، درخواست ویزا تحصیلی.

دانشگاههای دولتی سنگاپوری معمولا دارای دو فصل جذب می باشند یعنی آگوست و فوریه، بهمراه انیستیتوهای خصوصی که جذب های مختلفی را در ژوئیه، جولای،آگوست، سپتامبر، و اکتبر پیشنهاد می کنند. دانشجویان بین المللی بایست با مراجعه به وب سایت های دانشگاه ها یا کالج ها، اطلاعات لازم را در باب بازه زمانی پذیرش کسب بکنند.

ما در مقاله حاضرتلاش کردیم تا شما را با پروسه پذیرش در دانشگاههای سنگاپور و نیز مدارک لازم برای پذیرش در سنگاپور بیشتر آشنا کنیم. جهت دسترسی به اطلاعات کاملتر در خصوص مهاجرت، با وکلا و کارشناسان ارشد موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید تا کارشناسان زبده و با سابقه ما درباره شرایط تحصیل در کشورهای گوناگون با شما مشاوره کنند.

 

 

Related Posts

2 دیدگاه برای “مدارک لازم برای پذیرش در سنگاپور

 1. H.h گفت:

  بسیار مفید و عالی

 2. Hp گفت:

  لطفا درمورد درمورد ویزای توریستی سنگاپور هم توضیح بدین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *