صفحه اصلی » هلند » مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند
نوشته شده توسط em.user1 | هلند | دیدگاه ۱۷

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند

ویزای کار یکی از جذاب ترین ویزاها جهت ورود به کشور زیبای هلند می باشد. از اینرو برای بسیاری از متقاضان سوالاتی در زمینه ی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند پیش می آید که به همین دلیل، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را ارائه نموده تا علاقه مندان به کار در کشور هلند پاسخ سوالات خود را بیابند.

کار در هلند

با توجه به تحقیقات انجام شده در سال های 2010 تا 2018 ، نرخ بیکاری در کشور هلند رو به کاهش است. بنابراین می توان این کشور از بازار کار مناسبی جهت جذب نیروی کار خارجی برخوردار است. میانگین نرخ بیکاری در سال های اخیر در کشور هلند حدود 8 درصد بوده است. از اینرو متقاضیان بسیاری از خارج و داخل اتحادیه اروپا، علاقه مند به کار در این کشور می باشند. علاوه بر بازار کار خوبی که این کشور دارد، از نقطه نظر کیفیت زندگی نیز رتبه ی مناسبی را در رتبه بندی جهانی به خود اختصاص داده است.

حال اگر یک متقاضی که شهروند غیر اتحادیه اروپا می باشد بخواهد در کشور هلند مشغول به کار شود می بایست مجوز کار در این کشور را دریافت نماید. این مجوز کار اصطلاحا همان ویزای کار هلند است که مدارک خاصی جهت دریافت این ویزا مورد نیاز است.

در ادامه ی این مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند آورده شده است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند

در صورتی که یک شهروند ایرانی مایل به کار در کشور هلند باشد، همانطور که پیش تر توضیح داده شد می بایست ویزای کاری این کشور را دریافت نماید. در حال حاضر و اب توجه به قوانین اعلام شده از سوی اداره مهاجرت کشور هلند، تنها افرادی می توانند ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند که از یک کارفرما در هلند پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند.

پیشنهاد شغلی همان دعوتنامه ی کاری است که در صورتی که یک کارفرما نیاز به نیروی کار داشته باشد این پیشنهاد شغلی را ارائه می دهد. منتهی بر اساس قانون حمایت از نیروی کار داخلی، کارفرما نمی تواند به راحتی نیروی کار خارجی را استخدام نماید و یا جهت همکاری او را به کشور خود بیاورد. در ادامه با ارائه ی یک مثال این مسئله توضیح داده خواهد شد.

فرض کنید یک نیروی کار متخصص رزومه ی کاری خود را برای کارفرمایی در کشور هلند می فرستد و آن کارفرما پس مطالعه ی رزومه ی ایشان مایل به استخدام وی به عنوان کارمند خود خواهد بود.

در ابتدا کارفرما می بایست تصمیم خود را با دولت هلند در میان بگذارد و تمایل خود را جهت استخدام یک نیروی کار خارجی اعلام نماید. بعد از اعلام این موضوع، کارفرما موظف به ارائه ی جزییات مالیات شرکن خود بوده و در صورتی که کارمند اخراجی داشته باشد می بایست دلیل قانع کننده ای ارائه دهد.

چرا که ممکن است بدین گونه برداشت شود که کارفرما کارمند قبلی را اخراج کرده تا بتواند نیروی کار خارجی مورد نظر را استخدام نماید. پس از گذراندن چند مرحله در نهایت به مرحله آگهی کردن آن موقعیت شغلی تعریف شده برای استخدام نیروی کار خارجی می رسیم. در واقع، در اتحادیه اروپا اگر کارفرمایی بخواهد نیروی کار خارجی استخدام نماید می بایست بر اساس قانون حمایت از نیروی کار داخلی، ابتدا آن موقعیت شغلی را در کشور خودش به مدت سه ماه آگهی کند. اگر در طول این سه ماه شخصی مناسب جهت استخدام در این موقعیت شغلی یافت نشد، حال کارفرما موظف خواهد بود برای سه ماه آتی این موقعیت شغلی را در کل اتحادیه اروپا آگهی کرده و به جستجوی نیروی کار مناسب در کل اتحادیه اروپا بپردازد.

در صورتی که پس ز گذشت مجموع شش ماه شخصی ایده آل جهت استخدام در این پوزیشن شغلی یافت نشود، کارفرما می تواند برای نیروی کار خارجی مد نظرش نامه ی پیشنهاد شغلی صادر نماید.

بی شک می توان گفت این پروسه بسیار زمانبر، سخت و گاها نشدنی است و شرایط برای متقاضیانی که می خواهند در کشور هلند مشغول به کار شده و ویزای کاری آن را دریافت کنند بسیار دشوار است. به همین جهت، وکلا و متخصصین در امر مهاجرت پیشنهاد می کنند، در صورتی که مایل به کار در کشور هلند هستید ابتدا به واسطه ی ویزای تحصیلی وارد کشور هلند شده و پس از گذراندن دوره ی تحصیلی شان به جستجوی کار در این کشور بپردازند. در این حالت به دلیل اینکه اقامت قانونی این کشور را دارند و خود نیرز در این کشور حضور دارند، برای دریافت پیشنهاد شغلی دیگر نیاز نیست منتظر بمانند تا کارفرما این پوزیشن شغلی را آگهی نماید.

علاوه بر نامه ی پیشنهاد شغلی که اصلی ترین مدرک لازم جهت دریافت ویزای کاری هلند است مدارک دیگری نیز به کنسولگری این کشور می بایست ارائه شود. گذرنامه ی معتبر با اعتبار بالای شش ماه یکی از مدارک لازمه است. هم چنین دو قطعه عکس پاسپورتی نیز می بایست در پرونده متقاضی وجود داشته باشد. در صورتی که فرد متقاضی ویزای کاری هلند متاهل باشد و مایل به دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندانش است، می بایست سند ازدواج و مدرک شناسایی همسر و فرزندانش (گذرنامه) را نیز به سفارت ارائه داده تا بتواند برای اعضای خانواده اش ویزای همراه دریافت نماید. مدارک تحصیلی و سابقه ی شغلی متقاضی در کشور خود نیز گاها از سوی سفارت اعلام می شود که ارائه شود.

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات تان در زمینه ی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند را دریافت کرده باشید. همانطور که مصالعه فرمودید اصلی ترین مدرک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای هلندی است. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات دقیق تر در این زمینه و یا ویزای کاری سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشید می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. افرادی که حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی را داشته و می توانند سه سال سابقه کار مرتبط ارائه دهند شانس بالایی برای دریافت ویزای کار از کشوری مانند آلمان برخوردارند.

کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعاد با افتخار پاسخگوی سوالات شما عزیزان در زمینه ی حقوقی بین الملل می باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری هلند
4.7 (93.75%) 16 votes
دیدگاه ها