مهاجرت کاری مالتا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا

دانستن شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا برای مهاجرت به این کشور ضروری می باشد و برای دریافت ویزای کار آن داشتن یکسری از مدارک الزامی است. مالتا به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یکی از اعضای حوزه شنگن گرچه یکی از کوچک ترین کشورهای این اتحادیه است اما موقعیت های کاری فوق العاده ای به لحاظ صنعت توریستی وجود دارد. اگر به دنبال جمع آوری مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا هستید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده را تا انتها مطالعه نمایید. در این مقاله می خواهیم مدارک لازم به همراه شرایط موجود در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم لذا در ادامه مقاله ما را همراهی بفرمائید.

شرایط اخذ ویزای کار مالتا

مالتا به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا برای شهروندانی که از  اتباع کشورهای داخل در اتحادیه هستند در رابطه با کار و زندگی نیازی به دریافت ویزا نخواهد داشت. اکثر شهروندان کشورهای ثالث در هر حال به یک مجوز برای زندگی و کار در مالتا احتیاج خواهند داشت. این به این معناست که برای دریافت مجوز باید از قبل کارفرمایی داشت که مایل به استخدام باشد. برای اطلاعات بیشتر باید در نظر بگیرید که داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای مالتایی نیازمند طی مراحلی توسط کارفرمای این کشور است.

این مراحل بدین صورت است که در ابتدا کارفرما باید این شغل را در داخل کشور مالتا پیشنهاد دهد و شخصی متقاضی آن نبوده باشد. در مرحله بعد باید روند مشابهی در اتحادیه اروپا طی شود که منجر به داوطلب شدن فردی برای این پیشنهاد کاری نشود. در نهایت آن کارفرما می تواند آن شغل را برای متقاضی به عنوان فردی خارج از اتحادیه اروپا پیشنهاد دهد تا بتوان از طریق این پیشنهاد ویزای کاری مالتا را بدست آورد.

فرآیند دریافت ویزای کار مالتا 

اگر شهروند کشوری ثالث یا خارج از اتحادیه اروپا هستید قطعا به ویزای توریستی ای که مدت اعتبار آن بیش از 90 روز نیست احتیاج پیدا خواهید کرد. متقاضی می تواند از  این ویزا برای ورود به مالتا استفاده نماید و پس از ورود به این کشور برای اقامت خود درخواست دهند. به عنوان یک شهروند در خارج از اتحادیه اروپا، شخص به احتمال زیاد باید سالانه اقامت خود را تمدید نماید تا  به اقامت دائم منجر شود.

اگر متقاضی شهروند کشورهای اتحادیه اروپا باشد ممکن است بتواند در آن واحد هم برای اقامت موقت و هم برای اقامت دائم درخواست نمایید. کارت های اقامت معمولا به مدت 5 سال صادر می شود و برخی از معافیت های مالیاتی را بسته به کشور اصلی ارائه می دهد. فرم درخواست ویزا را می توان به صورت آنلاین دانلود نمود تمام برنامه ها و درخواست ها به وزارت امور شهروندی و امور خارج از کشور ارسال می شود و می توان درخواست را شخصا تحویل دهد و یا آن را از طریق ایمیل ارسال کرد.

بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا

برای کار در مالتا باید بدانیم به چه مدارکی احتیاج خواهیم داشت. مدارک لام جهت اخذ ویزای کار در مالتا شامل موارد زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست شده
 • یک قطعه عکس در اندازه گذرنامه یا پاسپورت
 • یک کپی از گواهی پاسپورت شما
 • مدارک تحصیلی شما
 • رزومه
 • کپی گواهی های صلاحیت و اعتبار بخشی
 • نامه کتبی توسط کارفرما که نشان دهنده محل کار است
 • هزینه پرداخت شده

مدارک دیگری که ممکن است مورد نیاز باشد توسط وب سایت این دولت به شما اعلام می شود.

بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا

مدت زمان لازم برای ویزای کار مالتا

در صورتی که درخواست فرد رد شود نامه اعلام آن ظرف 15 روز پس از درخواست به او ارسال خواهد شد. اگر درخواست تایید شود. پس از آن به ذینفع درخواست اطلاع داده می شود که ممکن است بین 4 الی 6 هفته به طول انجامد. بسته به نوع کاری که فرد انجام می دهد ممکن است برای کارت آبی اتحادیه اروپا یا Blue card بتوان درخواست داد همانند کار سبز ایالات متحده امریکا، این کارت به فرد حق کار در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا (به استثنای دانمارک، ایرلند و انگلستان) را می دهد.

برای واجد شرایط بودن دریافت کارت آبی اتحادیه باید به عنوان یک نیروی کار بسیار ماهر از اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا بود (منظور از نیروی کار بسیار ماهر داشتن لیسانس یک رشته و حداقل سابقه کاری 5 سال است). ضمن آن که پیشنهاد شغلی لازم را دریافت نموده باشید. فرآیند درخواست کارت آبی به سرعت توسط کشورهای عضو پیگیری می شود به این معنی که معمولا سریعتر از سایر انواع درخواست ویزای کار است. با این وجود هنوز ممکن است تا 3 ماه به طول انجامد گرچه این فرآیند به صورت آنلاین است ممکن است بسته به شرایط شخصی شما متفاوت باشد. بر خلاف برخی از کشورهای دیگر، ویزای کار فصلی برای مالتا وجود ندارد و باید از یکی از فرآیندهای درخواست ویزا برای کار فصلی درخواست شود.

ویزای کاری مالتا به عنوان یک کارآفرین 

برای کار بر مبنای کارآفرینی ممکن است نیاز به گواهی استخدامی باشد که توسط دولت مالتا صادر شده است. از متقاضی خواسته میشود، تا معیارهای خاصی را که شامل سرمایه گذاری است رعایت نمایند. این مبلغ چیزی در حدود 100 هزار € خواهد بود که در 6 ماهه اول کسب و کار باید پرداخت شود و یا توانایی استخدام حداقل 3 نفر از شهروندان آن کشور تا در 18 ماه اول سرمایه گذاری را انجام دهد. معمولا یک مجوز استخدام صادر می شود و پس از آن یک ماه طول می کشد که مجوز اقامت را درخواست نماید. اگر در زمان صدور گواهینامه استخدامی در مالتا حضور نداشته باشید مجبور خواهید بود که برای گرفتن مجوز اقامت خود در اسرع وقت پس از سفر به مالتا درخواست دهید.

در انتها ضمنن تشکر از مطالعه مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا، خرسندیم عنوان نماییم که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش است تا آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به مالتا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. لذا صمیمانه دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به اخذ مشاوره و یا راهنمایی بیشتر در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا و یا امور مهاجرتی دیگر مانند ویزای تحصیلی به مالتا، کار در مالتا با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

9 دیدگاه برای “مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا

 1. مهشید رحمانی گفت:

  امکان تبدیل ویزا از دوره زبان به ویزای کاری وجود دارد؟

 2. ارشاد گفت:

  من با چندتا کارفرما صحبت کردم و اکثرا هم میگن باید اینجا باشی اقامت می خوان تا باهام قرارداد ببندم من می تونم تحصیلی برم و بمونم برای کار ؟

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  در مالتا هم میشه به کار رسید؟

 4. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوب و به روزتون در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا تشکر میکتن اگه امکانش هست در مورد مدارک لازم کاری برای گرفتن ویزای سایر کشورهای اروپایی هم مطلب بذارید.

 5. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی ممنون بابت اطلاعات مفید و کاربردیتون

 6. کامبیز گفت:

  برای اخذ ویزای کار مالتا چه شرایطی باید فراهم بشه؟

 7. سحر گفت:

  ممنون از مطالب به روزتون خیلی کمکم کردید

 8. sohrab گفت:

  آیا شرایط کاری هم در مالتا وجود دارد؟

 9. v!da گفت:

  با سلام زمانی که مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مالتا را ارائه میدیم تا زمان اخذ ویزا چقدر این پروسه طول میکشه؟ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *