مهاجرت کاری نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

نروژ به دلیل کمبود نیروی کار ماهر از مهاجرت کارگران ماهر استقبال می کند، بنابرین اطلاع از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ از اهمیت بسزایی برخوردار است. همانطوری که می دانید نروژ یکی از کشورهای ثروتمند و توسعه یافته اروپا محسوب می شود و روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور نروژ وجود دارد. یکی از این روش ها مهاجرت به نروژ از طریق کار می باشد.

ویزای کار نروژ با عنوان جدید ویزای اقامت کاری (Residence Permit for Work) در حقیقت نوعی اقامت موقتی ویژه کارگران ماهری است که مایل به کار و زندگی در کشور نروژ می باشند. از مزایای مهم ویزای اقامت کاری نروژ، امکان تبدیل این نوع ویزا به ویزای اقامت دائم (PR) نروژ را می توان نام برد. همچنین بهتر است بدانید که 2 روش کلی برای اخذ ویزای کار نروژ شامل ویزای کارجویی و ویزای کار مبتنی بر پیشنهاد کار وجود دارد.

نروژ کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد که منابع غنی زیرزمینی همانند گاز و نفت و وجود زیرساخت های اقتصادی پیشرفته و نیروهای ماهر این کشور زیبا را به یکی از کشورهای مرفه اروپایی تبدیل کرده است. از دیگر مزایا و امتیازات خاص نروژ می توان به وضعیت آب و هوایی مناسب، طبیعت بکر و سرسبز همراه با چشم اندازهای زیبا و نیز اراضی کشاورزی وسیع و صنایع فرآوری عمده در آن اشاره نمود. در سالهای اخیر، ویزای کاری نروژ بسیار مورد توجه هموطنان عزیز قرار گرفته است. کارشناسان ارشد حقوقی و مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا در زمینه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ و ویزاهای کاری سایر کشورها اطلاعات ارزشمندی در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند.

شرایط اخذ ویزای کار کشور نروژ

شرط اولیه و اصلی کار در نروژ و اخذ مجوز اقامت این کشور، داشتن پیشنهاد کار یا Job Offer از سوی کارفرمای نروژی به عنوان اسپانسر ویزا می باشد. سپس متقاضیان کار در کشور نروژ بایستی در وهله اول شرایط و الزاماتی را تهیه نمایند تا صلاحیت اخذ ویزای کار نروژ یا ویزای اقامت کاری نروژ را کسب نمایند. پس متقاضیان ویزای کار نروژ بایستی بدانند که سیاست دولت نروژ در صدور ویزای کار این کشور بر پایه تخصص و مهارت خاص می باشد. بنابرین، متقاضیان بایستی از وجود شغل مهارتی خود در لیست مشاغل مورد نیاز نروژ در سال 2019 مطلع شوند و بر این اساس، مدارک مهارتی خود در رشته مورد نظر را برای تایید به اداره مهاجرت نروژ تحویل دهند.

گذشته از مهارت و مدرک حرفه ای مورد نیاز، بایستی به این نکته نیز دقت نمود که برخورداری از سابقه کار در کشور نروژ جزو شرایط ویزای کار نروژ محسوب می شود. بر طبق قوانین کار نروژ، حداقل مدت سابقه کار در این کشور در حدود 2 سال می باشد. از شرایط اساسی و مورد نیاز دیگر اخذ ویزای کار نروژ داشتن تمکن مالی کافی می باشد. اثبات مدرک تمکن مالی معمولا هم به صورت ارائه یک صورت حساب بانکی با موجودی 100,000 NOK میسر می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

با اطلاع از شرایط مهاجرت کاری به نروژ و  اخذ ویزای کار نروژ، اکنون زمان تهیه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ می باشد. اخذ ویزای کار نروژ به خاطر آسانی روند درخواست و نیز تهیه مدارک ساده مورد توجه بسیاری از متقاضیان کار می باشد. اداره مسئول رسیدگی به درخواست متقاضیان ویزای کاری نروژ، اداره مهاجرت نروژ (UDI) می باشد. متقاضیان ویزای کار نروژ، بایستی درخواست خود را در پورتال اداره مهاجرت نروژ UDI ثبت نموده و زمان مصاحبه با سفارت نروژ را پس از تحویل مدارک لازم تعیین نمایند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ به شرح جدول زیر می باشد:

  • کپی پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 90 روز
  • دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی
  • Cover Latter امضا شده از پورتال درخواست ویزای اقامت
  • مدارک تحصیلی و حرفه ای معتبر (با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی)
  • مدرک سابقه کار 2 ساله
  • CV یا رزومه متقاضی
  • بیمه نامه معتبر
  • مدرک اثبات تمکن مالی (صورت حساب بانکی کوتاه مدت)
  • قرارداد کاری نشان دهنده پیشنهاد کاری همراه با درآمد مطابق قوانین کار نروژ

بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

امتیازات ویزای کار نروژ

همانطوریکه در مطالب فوق نیز بیان گردید، اخذ ویزای کار نروژ منجر به اخذ اقامت موقتی 1 ساله این کشور می گردد که در صورت تمدید و اقامت پیوسته به مدت 3 سال می توان به اقامت دائمی نروژ دست یافت. بنابراین، با دریافت ویزا و اقامت کاری کشور نروژ، شما و خانواده تان مقیم اروپا محسوب شده و به راحتی و بدون هیچ محدودیت ویزایی می توانید در قلمرو کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) و ناحیه شنگن مسافرت کرده و از امکانات و خدماتی همچون کسب و کار آزاد، بیزینس، تحصیل، مراقبت های درمانی بهره مند شوید.

در مقاله حاضر مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ در حضور هموطنان عزیز مورد بررسی قرار گرفت. هموطنان عزیز با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با اخذ وقت قبلی در جلسه مشاوره و ارزیابی با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حاضر شده و در جریان بهترین راه های مهاجرتی متناسب با شرایط خود قرار گیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهارده =