مهاجرت کاری نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ
Rate this post

مهاجری که توانسته پیشنهاد کاری بدست آورد بایستی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ را تهیه و نسبت به اخذ آن در سفارت نروژ اقدام نماید. شرایط اقتصادی کشور نروژ از روند رو به رشدی برخوردار می ­باشد و این کشور در بازارهای کاری خود با کمبود نیروی متخصص و ماهر مواجه است. افراد برای انجام کار در اکثر کشورهای اروپایی می­ توانند ویزای جستجوی کار آن کشور را اخذ نموده و وارد کشور مورد نظر شوند. فرد می ­بایست تا پایان اعتبار ویزای جستجوی کار آن کشور شغل مورد نظر خود را بیابد.

افراد با ویزای جستجوی کار در کشورهای اروپایی اجازه انجام کار را نخواهند داشت. آنها با این ویزا تنها می­ توانند به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند و پس از یافتن شغل مورد نظر می­ بایست ابتدا ویزای کاری کشور مورد نظر را اخذ و مجوز انجام کار دریافت نمایند. ناگفته نماند کشور نروژ دارای ویزای جستجوی کار نمی­ باشد و تنها افراد با اخذ ویزای کاری این کشور می­توانند به این کشور برای انجام کار مراجعت نمایند.دوستان عزیز جهت اطلاع ار سایر جزئیات مشاغل و انجام کار در نروژ می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

فرآیند اخذ ویزای کار کشور نروژ

همانطور که بیان شد افراد در این کشور نمی ­توانند بطور مستقیم به نروژ سفر نموده و به جستجوی کار بپردازند. آنها می­بایست ابتدا با مصاحبه با کارفرمایان نروژی درخواست دعوتنامه کاری از آنها را نمایند. ویزای کار نروژ، کارفرمایان نروژی ابتدا نیروی مورد نظر خود را در کشور نروژ و پس از آن در اروپا بمدت 3 ماه آگهی می ­نماید و در صورتیکه نتواند نیروی مورد نظر خود را بیابد، آگهی استخدام خود را به دیگر کشورها منتشر خواهد نمود.

افراد از این طریق می­ توانند با کارفرمای مورد نظر مصاحبه نموده و در صورت توافق طرفین و انعقاد قرارداد کاری، کارفرمای مربوطه برای فرد دعوتنامه کاری ارسال خواهد نمود. فرد پس از آن باید به همراه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ برای اخذ ویزای کاری اقدام بنماید. این ویزا در ابتدا دارای 1 سال اعتبار است که فرد در صورت تمایل به انجام کار هر ساله می­تواند تمدید نماید. در صورتیکه فرد بمدت 3 تا 5 سال در کشور نروژ کار انجام دهد و مالیات انجام کار خود را هر ساله به این کشور پرداخت نماید، می ­تواند اقامت دائم نروژ را اخذ نماید.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

تمامی افرادی که قصد انجام کار و اخذ ویزای کاری نروژ را دارند می­بایست دارای شرایط زیر باشند:

 • برخورداری از مدارکی که نشان دهنده مهارت و تخصص فرد در شغل مورد نظر می ­باشد
 • برخورداری از تحصیلات دانشگاهی حداقل لیسانس
 • برخورداری از سابقه کاری در حرفه و یا تخصص مورد نظر مرتبط با رشته دانشگاهی فرد. در ضمن افرادی که بیشتر از 2 سال در شغل مورد نظر دارای سابقه کاری باشند از امتیاز ویژه ای برخوردار خواهند بود
 • برخورداری از تمکن مالی حداقل بمدت 6 ماه برای تأمین هزینه های زندگی در نروژ
 • این دسته از افراد می ­بایست بیشتر از 18 سال سن داشته باشند
 • میزان حقوق پیشنهادی کارفرما برای فردی که در قرارداد کاری درج گردیده نباید کمتر از حقوق کارکنان عادی در این کشور باشد

عزیزانی که قصد انجام کار در کشور نروژ را دارند می­توانند جهت آگاهی از میزان درآمد و حقوق کارکنان در نروژ با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

افرادی که دارای شرایط فوق هستند می ­توانند با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور برای دریافت ویزای کار نروژ مراجعه نمایند:

 • ارائه یک قطعه عکس
 • ارئه بیمه نامه
 • ارائه تمامی مدارک مربوط به تخصص ومهارت فرد
 • ارائه مدارک هویتی فرد (شناسنامه یا کارت ملی)
 • ارائه مدارک تحصیلی شخص
 • ارائه مدارکی که سوابق شغلی فرد را بیان می­نماید.

در ضمن این دسته افراد می ­بایست تمامی مدارک گفته شده را به زبان این کشور در یکی از دارالترجمه های رسمی ترجمه نمایند. افراد برای اخذ ویزای کاری نروژ می­ بایست ابتدا بصورت آنلاین وقتی را در سفارت این کشور رزرو نموده و در زمان مقرر به همراه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ به این اداره مراجعه نمایند. ناگفته نماند افراد برای اخذ این ویزا بایستی هزینه ویزا را پرداخت نمایند. در صورتیکه افراد به هر دلیلی از تصمیم خود نسبت به اخذ ویزای کاری نروژ منصرف گردند این هزینه مسترد نخواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

موسسات کاریابی در نروژ

از جمله راه هایی که افراد می­ توانند به جستجوی کار در کشور نروژ بپردازند، مراجعه به موسسات کاریابی در این کشور است. همچنین افراد در کشور نروژ می ­توانند به انجام کارهایی از جمله کار نفتی در نروژ بپردازند. موسسات کاریابی در نروژ نیروهای مورد نیاز کارفرمایان نروژی را در سایت های خود قرار می­دهند و افراد با مراجعه به این سایت ها می­توانند شغل مورد نظر خود را بیابند.

اخذ ویزای توریستی نروژ

افراد زیادی علاقه مند مسافرت به کشور نروژ و اخذ ویزای توریستی نروژ را دارند بدین منظور افراد باید دارای شرایط زیر باشند:

 • برخورداری از تمکن مالی لازم برای مدت زمان حضور خود در کشور نروژ
 • عدم سوسابقه کیفری
 • بیان وضعیت تأهل فرد

در برخی مواقع ممکن است با درخواست فرد برای اخذ ویزای توریستی نروژ موافقت نگردد. در این صورت شخص حق اعتراض به نتیجه درخواست ویزا را پس از مدت 3 هفته از اعلام نتیجه درخواست را خواهد داشت. اعتراض به نتیجه درخواست ویزای توریستی هزینه ای را برای فرد در بر ندارد. پس از آن اداره مهاجرت به نروژ که در شهر اسلو موقعیت دارد نتیجه نهایی را در مدت بسیار کوتاهی اعلام خواهد نمود. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقه مند به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه مهاجرت به نروژ از طریق کار و سایر کشورها می باشند، اولین قدم هر مهاجر برای طی نمودن پروسه حقوقی مهاجرتی تحقیقات کامل در این راستا خواهد بود که شما عزیزان می توانید حتی در یک تماس تلفنی اولیه با مشاورین ما بصورت رایگان مشاوره نمائید و اطلاعات خوبی در همین تماس چند دقیقه ای بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =