مهاجرت کاری یونان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

جهت ورود به هر کشوری نظیر یونان ابتدا باید ویزا دریافت کرد، لذا باید برای مهاجرت کاری از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان مطلع شد. گرفتن ویزای کشور یونان مستلزم تهیه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان ویزا می باشد. افراد متقضای برای دریافت ویزای کار در هر کشوری باید مدارک لازم را به سفارت آن کشور ارائه نمایند. مسئولین کشور یونان با توجه به شرایط متقاضی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان را که احتیاج دارند تعیین می کنند. مدارکی که برای دریافت ویزای کار در یونان نیاز است بطور خلاصه شامل پاسپورت و شناسنامه می باشد. البته یادآور میشویم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت میتواند بهترین مشاوران را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

روش های اخذ اقامت کار در یونان در 2021

از آنجایی که یونان عضو شنگن و اتحادیه اروپا می باشد در سال 2021 یافتن کار برای مهاجرین سخت است. بدلیل اینکه این کشور از قوانین اتحادیه اروپا پیروی میکند. برای دریافت اقامت کار در این کشور باید به دنبال یافتن کارفرما باشید که توسط آن بتوانید مجوز کار در این کشور را اخذ نمایید. در این روش حتما باید یک کارفرما در کشور یونان داشته باشید. چنانچه مطمئن هستید کارفرمای مورد نظر را دارید این کارفرما باید فرد متقاضی را تایید کند. داشتن کارفرما در یونان به سادگی نیست و بیشتر دانشجویانی که از اقامت تحصیلی بهره می برند می توانند کارفرما داشته باشند.

در این روش کارفرما برای استخدام نیرو به مدت 3 ماه در یونان آگهی خود را توزیع می کند. در مدت تعیین شده اگر نیروی استخدام از خود یونان پیدا نشود به همان مدت این آگهی در اتحادیه اروپا توزیع میگردد. اگر همچنان نیرویی از یونان و اتحادیه اروپا یافت نشود سپس این آگهی به کشورهای غیر اروپایی ارسال می شود.

ارتباط ویزای شنگن نوع D با ویزای کار یونان

این نوع ویزا مخصوص افرادی است که از کارفرما یا شرکتی در یونان پیشنهاد کار دریافت کرده باشند. یا ممکن است شرکت یونانی در ایران شعبه ای داشته و این شرکت به یونان منتقل خواهد شد به برخی از کارمندان ایرانی خود پیشنهاد کار می دهد‌. ویزای شنگن یا ویزای شنگن نوع D همان ویزای کاری در یونان می باشد. در صورتی که شخصی بخواهد به راحتی ویزای کار یونان را دریافت کند، شرکت یونانی باید به آن شخص دعوتنامه ارسال نماید.

کارفرما یا شرکت مورد نظر متعهد میگردد که تمامی مسئولیت ها و هزینه های شخص متقاضی را پرداخت نماید. از این رو جهت روبرو نشدن با مشکل در پروسه اخذ ویزا متقاضی باید فرم دعوتنامه را بصورت کامل و دقیق تکمیل نماید. لازم بذکر است افرادی که از کارفرما یا شرکتی در یونان پیشنهاد کار دریافت میکنند باید حضورشان به تائید منابع نیروی انسانی یونان برسد. به عبارتی باید توانایی های فرد مورد نظر بقدری خوب باشد تا در ادامه روند اخذ ویزای کاری خللی وارد نشود تا به تائید برسد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

شرایط بعد از یافتن کار در یونان

کسانی که ویزای کار در یونان را دریافت نموده اند باید بلافاصله بعداز ورود در مدت 30 روز جهت اجازه کار به پلیس یونان مراجعه کنند. سپس جهت اجازه اقامت کار، مدارک خود را به مقامات دولتی و پلیس تحویل دهند. پس از دریافت اجازه کار فرد متقاضی می تواند بصورت تمام وقت یا 40 ساعت در هفته مشغول به کار باشد. بعد از مشغول شدن به کار باید مالیات خود را بصورت منظم پرداخت کند تا برای اقامت دائم دچار مشکل نشود.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

مدارکی که برای اخذ ویزای کار یونان مورد نیاز است شامل موارد ذیل می شود:

 • تفاهم نامه به همراه اساسنامه
 • نامه تمکن مالی فرد متقاضی
 • تائیدیه از کارفرمای یونانی
 • دعوتنامه رسمی از یک شرکت رسمی یونانی
 • قرارداد استخدام فرد متقاضی
 • عدم سوء پیشینه فرد متقاضی با تائید وزارت امور خارجه
 • گواهی سلامت فرد متقاضی با تائید وزارت بهداشت و درمان
 • فرم استخدام فرد متقاضی با تائید شرکت یا کارفرمای یونانی
 • پاسپورت فرد متقاضی که باید بالای 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • بیمه نامه سلامت
 • نامه تمکن مالی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • عکس رنگی 6 در 4 با زمینه سفید
 • اصل پاسپورت با اعتبار بالای شش ماه

موقعیت جغرافیایی یونان

یونان از نظر جغرافیایی با کشورهای بلغارستان، ترکیه، آلبانی و مقدونه همسایه می باشد. یونان در جنوب شرقی قاره سبز و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. صنعت گردشگری و توریست در این کشور رونق خوبی دارد. یونان دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی می باشد. یونان به دلیل تاریخی بودن و داشتن قدمت چند هزار ساله، مراکز مهم دیدنی را در خود جای داده است. بیشتر مردم یونان درآمدشان از راه صنعت گردشگری بدست می آید. هدف مقاله به این دلیل بود کسانی که قصد کار در یونان را دارند با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان آشنا شوند. البته غیر از داشتن مدارک لازم سواد حقوقی خاصی نیاز دارد تا در روند پروسه اخذ اقامت مشکلی بوجود نیاید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت به یونان به علاقمندان مشاوره می دهد.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *