مهاجرت تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا

اطلاع از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا به دانشجویان بین المللی کمک میکند تا پروسه اخذ پذیرش را با سرعت بالاتری به پایان برسانند. ورود به دانشگاه ها و مراکز تحصیلی معتبر کشور اسپانیا نیاز به داشتن شرایط و مدارک خاصی دارد و دانشجویانی که به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند حتما باید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا را به صورت کامل ارائه دهند. ناقص بودن اسناد و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا باعث می شود تا سرعت پروسه ورود به دانشگاه مورد نظر کاهش یابد و یا این پروسه به طور کلی کنسل شود. البته در کل اسپانیا در صدور ویزا بسیار سختگیر هم می باشد. در این نوشتار متخصصان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را از شرایط و مدارک لازم جهت اخد پذیرش اسپانیا به صورت کامل مطلع و آگاه خواهند ساخت.

شرایط لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا در 2021

داشتن شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا الزامی میباشد و دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های معتبر این کشور را دارند می بایست مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند. کشور اسپانیا در سال های گذشته در زمینه جذب دانشجویان خارجی بسیار موفق بوده است. سطح تحصیلات در دانشگاه های این کشور اروپایی بسیار بالا میباشد و دانشجویان می توانند با تحصیل در دانشگاه های معتبر اسپانیا زبان اسپانیایی را نیز به طور کامل یاد بگیرند.

ورود به دانشگاه های این کشور و ارائه مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا نیاز به داشتن اطلاعات کافی از Dead Line دارد و متقاضیان می بایست از آخرین تاریخ ارائه مدارک مطلع باشند. شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ورود به دانشگاه های کشور اسپانیا در سال 2021 برای برخی از ملیت های متفاوت میباشد. جمع آوری مدارک و اسناد مورد نیاز و همچنین داشتن شرایط مورد نیاز از مهم ترین عوامل ورود به دانشگاه های کشورهای مختلف میباشند.

برای ورود به دانشگاه های کشور اسپانیا و شرکت در دوره های تحصیلی مختلف در مراکز تحصیلی این کشور، دانشجویان می بایست مدارک خاصی ارائه دهند. تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا در 3 دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود و متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند می بایست به 2 زبان انگلیسی و اسپانیایی مسلط باشند. تا انتهای این نوشتار کارشناسان ما را همراهی کنید تا از مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دوره های مختلف در دانشگاه های اسپانیا مطلع شوید.

شرایط ورود به دانشگاه های کشور اسپانیا

اخذ پذیرش در یک دانشگاه معتبر اسپانیایی مستلزم تامین و ارسال مدارک دانشجویی و اسناد متقاضی به موسسه مورد نظر می باشد. مراحل این پروسه باید با دقت انجام شوند. لازم به ذکر است که قبل از گرفتن تصمیم نهایی، بهتر است تا متقاضیان درباره شرایط و هزینه های تحصیل در دانشگاه مورد نظر اطلاعات کافی کسب کنند. برای شروع، دانشجویان می توانند یکی از شهرهای اسپانیا را برای تحصیل انتخاب کنند.

ممکن است انتخاب شهر برای تحصیل امری ساده به نظر بیاید، اما متقاضیان باید آن را با دقت انتخاب کنند؛ زیرا محل سکونت و تحصیل دانشجویان بر تجربه تحصیلی آن ها تاثیر گذار میباشد. متقاضیان بهتر است شهری را انتخاب کنند که سبک زندگی آن ها را به طور چشمگیری تغییر ندهد. بعد از انتخاب شهر، متقاضیان می بایست فهرست دانشگاه های آن شهر و برنامه های تحصیلی آن را بررسی کنند و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر (به یاد داشته باشید که هر متقاضی می تواند برای اخذ پذیرش، مدارک مورد نظر خود را به 2 الی 3 دانشگاه ارسال کند)، متقاضیان می توانند به صورت آنلاین جهت اخذ پذیرش اقدام کنند. جهت ورود به دانشگاه های اسپانیا متقاضیان باید در آزمون ارزیابی دانشجویان در زمینه های علمی و همچنین تعیین سطح زبان اسپانیایی و انگلیسی شرکت کنند. دانشجویان می بایست علاوه بر ارسال مدارک خود به دانشگاه مورد نظر، هزینه های مربوطه را نیز به صورت کامل پرداخت کنند. همانطور که گفته شد ورود به دانشگاه ها و تحصیل در اسپانیا با ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز امکان پذیر خواهد بود. در این بخش قصد داریم تا به شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در 3 دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا اشاره کنیم.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا در دوره کارشناسی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا در دوره کارشناسی

تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های کشور اسپانیا به زبان های انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیر می باشد و دانشجویان برای کسب مدرک لیسانس می بایست به مدت 4 سال تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان این دوره می توانند 10 ساعت در هفته کار کنند و درآمد داشته باشند. به طور کلی، دانشجویان می بایست برای کسب مدرک لیسانس 240 واحد تحصیلی را سپری کنند. به یاد داشته باشید که دانشجویان می توانند در هر سال تحصیلی از 60 الی 90 واحد اخذ کنند. ارائه مدرک زبان جهت تحصیل در این دوره الزامی می باشد و دانشجویان می بایست برای کسب قبولی و تحصیل در این دوره مدارک زیر را دارا باشند:

 • پاسپورت
 • مدارک شناسایی و پزشکی
 • مدرک دوره تحصیلی متوسطه (دیپلم و پیش دانشگاهی) به همراه ریز نمرات
 • مدارک زبان
 • توان مالی کافی
 • اخذ پذیرش در آزمون ورودی
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز
 • ارسال مدارک به صورت کامل
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی به صورت رسمی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا در دوره کارشناسی ارشد

کسب مدرک فوق لیسانس در دانشگاه های این کشور به مدت 2 سال طول می کشد و دانشجویان می بایست جهت تحصیل در این دوره مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی داشته باشند. دانشجویان این دوره می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و درآمد داشته باشند و لازم به ذکر است که برای شرکت در دوره های پزشکی در این مقطع دانشجویان می بایست حتما مدرک زبان اسپانیایی داشته باشند. ارائه مدارک و اسناد زیر جهت تحصیل و کسب پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسپانیا الزامی می باشد:

 • پاسپورت
 • مدارک شناسایی و پزشکی
 • مدرک لیسانس کسب شده از دانشگاه معتبر به همراه ریز نمرات
 • مدارک زبان
 • توان مالی کافی
 • اخذ پذیرش در آزمون ورودی
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز
 • ارائه مدارک به صورت کامل
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی به صورت رسمی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا در دوره دکترا

تحصیل در این دوره در دانشگاه های کشور اسپانیا حداقل پنج سال طول می کشد و این مدت زمان تحصیلی به دو بخش تقسیم می شود. در بخش اول، متقاضیان و دانشجویان در دوره های تحصیلی و کلاس های آموزش شرکت می کنند و در بخش دوم دانشجویان می بایست پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه خود را ارائه دهند. دانشجویان این دوره می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و درآمد داشته باشند. کسب پذیرش جهت تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا با ارائه مدارک زیر امکان پذیر می باشد:

 • پاسپورت
 • توان مالی کافی
 • مدارک زبان
 • مدرک فوق لیسانس کسب شده از دانشگاه معتبر به همراه ریز نمرات
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی به صورت رسمی
 • مدارک شناسایی و پزشکی

هموطنان و متقاضیان عزیز و گرامی می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به اسپانیا به صورت کامل مطلع شوید و در صورت نیاز برای انجام امور پرونده مهاجرتی خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه مراجعه کنید.

5/5 - (14 امتیاز)

18 دیدگاه برای “مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا

 1. hesam گفت:

  اگه تمام مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا رو داشته باشیم چقدر زمان میبره تا شما پذیرش من رو بگیرید ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به زمانی داره که شما درخواست خودتون رو به ثبت می رسونید. دقت داشته باشید که هر دانشگاه تاریخ مربوط به خودش رو داره

 2. مهراد گفت:

  باید برای هر دانشگاه آزمون بدی؟ آخه اکثر دانشگاه های این کشور یا ازمون اسپانیایی می گیرن یا ازمون شخصی که واقعا کار رو سخت می کنه چی پیشنهاد می کنید ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما اول باید دانشگاه خودتون رو انتخاب کنید و برای اون امتحان بدید و این امکان نیست که برای چند دانشگاه همزمان در آزمون ورودی شرکت کنید.

 3. یاشار خسروی گفت:

  سلام خدمت شما تا چه سالی میتوان اخذ پذیرش داشت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای دریافت پذیرش تحصیلی محدودیت چندانی وجود نداره

 4. ali ram گفت:

  بابت مقاله خوبتون با موضوع مدارک لازم جهت اخذ پذیرش اسپانیا تشکر میکنم اگه امکانش هست در مورد این شرایط در کشور ایتالیا هم مطلب بذارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط تقریبا مشابهی در این زمینه وجود دارد و شما می توانید مرتبط با این موضوع رو مطالعه کنید

 5. Arezoo گفت:

  سلام. تحصیل در مقاطع مختلف در اسپانیا محدودیت سنی دارد؟؟ همچنین امکان تحصیل به انگلیسی در این کشور وجود دارد؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای تحصیل در اسپانیا می تونید زبان انگلیسی رو انتخاب کنید و محدودیت سنی صرفا برای دریافت پذیرش از دانشگاه وجود ندارد.

 6. سحر گفت:

  سلام و خدا قوت بهتون
  ممنون از مطالب به روزتون
  در مورد ویزای کاری اسپانیا توضیح میدید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله ویزای کاری اسپانیا رو مطالعه بفرمایید

 7. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و سپاس بابت اطلاعات مفیدتون
  برای اخذ پذیرش چه قدر تمکن مالی مورد نیاز؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید هزینه یک سال زندگی و تحصیل خودتون رو توی حساب داشته باشید که حدود 12000 یورو هست

 8. مهشید رحمانی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳۴ سالمه. فوق دیپلم دارم میتونم از دانشگاه های اسپانیا پذیرش بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط دریافت پذیرش برای شما وجود داره اما باید در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی ریسک رو بپذیرید

 9. diana گفت:

  با سلام من 28 سال دارم ایا برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش اسپانیا میتونم اقدام کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   باید مشخص کنید که برای کدوم مقطع تحصیلی می خواهید پذیرش دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.