مهاجرت تحصیلی چین

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در کشور چین

یکی از لازمه های مهاجرت تحصیلی به کشور چین آگاهی داشتن از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین است.

چنانچه شما قصد دارید جهت  مهاجرت به چین از طریق تحصیل اقدام نمایید با مطالعه این مقاله می توانید درباره مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در چین اطلاعات لازم را کسب نمایید. افزون بر این، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگویی سوالات شما و همچنین همراهی شما در این مسیر می باشند.

 انواع ویزای تحصیلی در چین

متقاضیان تحصیل در کشور چین قادرند دو ماه ویزا اخذ نمایند که به  صورت زیر می باشد: ویزای x1 / ویزای x2

موارد استفاده و اخذ هر کدام از این دو ویزای مذکور متفاوت و به شرح زیر است:

ویزای تحصیلی x1

افرادی که قصد ادامه تحصیل در سطوح مطالعات پیشرفته در کشور چین را دارند می توانند این ویزا را اخذ نمایند. مدت اعتبار این ویزا بیش از ۶ ماه می باشد و در واقع این ویزا برای اقامت های بیش از ۶ ماه قادر به اخذ می باشد. متقاضیانی که درخواست رسمی نمایند، قادر به انجام کار پاره وقت در این کشور می باشند اما نمی‌توانند به طور تمام وقت مشغول به کار شوند. افرادی که خواستار مجوز این کار هستند. این مجوز اقامت با اعتبار ۱۸۰ روز تا ۵ سال به متقاضیان اعطا می گردد.

ویزای تحصیلی x2

این ویزا بیشتر برای متقاضیان با مدت تحصیل کمتر از ۶ ماه توصیه می گردد. اعتبار این ویزا نیز برای کوتاه مدت و کمتر از ۱۸۰ روز می باشد. در واقع این ویزا بیشتر مناسب برای افرادی است که قصد شرکت در دوره های خاصی در کشور چین را دارند.

علاوه بر دو ویزای مطرح شده که منحصراً به تحصیل مربوط می‌گردند ویزای دیگری در کشور چین وجود دارد که به آن ویزای D گفته می شود. این ویزا به منظور  صادرات مستمر و همیشگی به متقاضیان اعطا می گردد.

نکات لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین عبارتند از: گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه / فرم پذیرش از دانشگاه / گواهی فارغ التحصیلی

برای در نظر گرفتن اعتبار گذرنامه حتما اعتبار را از زمان ارسال ویزا محاسبه نمایید تا از این طریق دچار مشکل نشوید. انتخاب دانشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد از این رو تلاش نمایید دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب نمایید که از سوی سفارت چین دارای اعتبار قانونی باشد. در غیر این صورت اخذ ویزا با ریسک بسیار زیادی همراه خواهد بود.

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند باید مدارکی نظیر مدت کارآموزی در نزد پزشک و یا پذیرش نامه از دانشگاه پزشکی در کشور مبدا را ارائه نمایند. تمام مدارک مذکور باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه ارائه گردد. ارائه مدارک باید توسط فرد را به صورت حضوری انجام شود اما در صورتی که این امکان برای فرد متقاضی وجود نداشت وی می تواند از طریق سازمان های معتبر نسبت به این اقدام مبادرت نمایند.

در تمام مقاطع دقت داشته باشید که نکات گفته شده در مورد گذرنامه و سایر موارد رعایت گردد تا دچار مشکل در اخذ پذیرش نگردید. برای اینکه اقدامی مطمئن در این زمینه نمایید می توانید از طریق وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای این کار اقدام نمایید.

مقاطع تحصیلی در چین برای پذیرش

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به چین می توانند در این کشور در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایند. مدارک لازم جهت تحصیل در هر یک از این مواد به صورت مختصر به شرح زیر می باشد: گذرنامه معتبر / بازه سنین ۱۸ تا ۳۰ سال / برای مدرک دیپلم ( دوازده سال تحصیل) / ارائه مدرک زبان چینی. غالباً در تمام کشورها تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اصلی آن کشور امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از: گذرنامه معتبر / نهایتاً سن 40 سال / مدرسه دیپلم و مدرک کارشناسی از دانشگاه معتبر / مدرک زبان چینی و انگلیسی.

مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع دکترا بدین صورت می باشد:  گذرنامه / سن اقدام 40 و در برخی موارد بیشتر از آن / مدارک تحصیلی دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه معتبر / مدارک زبان

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در کشور چین

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین

به طور قطع برای افراد متقاضی، مدت زمانی که فرایند اخذ پذیرش طول می کشد اهمیت دارد. برای اخذ پذیرش، نهایتا چهار روز کاری زمان لازم است . علاوه بر آن، امکان استفاده از خدمات و سرویس های دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که زمان اخذ پذیرش را کاهش دهند. در کشور چین سیستم نرم افزار اینترنتی برای افراد بین المللی وجود دارد از این رو متقاضیان می توانند مدارک خود را به همراه فرم پر شده مخصوص از این طریق ارسال نمایند. پس از آن به مدت ۲ تا ۴ هفته باید در انتظار اخذ تایید مدارک ارسالی خود باشند. متقاضیان می‌توانند وضعیت تایید مدارک ارسالی خود را از طریق سیستم و به طور آنلاین بررسی و چک نمایند.

هزینه های تحصیل در چین و تامین آن

امکان کار در چین با شرایط خاصی برای دانشجویان امکان وجود دارد یعنی امکان کار ضمن تحصیل در چین برای دانشجویان، با شرایطی برقرار است. این مسئله، فرصتی بسیار مطلوب است تا دانشجویان خارجی بتوانند از این طریق، بخشی از هزینه تحصیل و زندگی در چین را تامین نمایند. افزون بر این، فرصت برتری همچون بورسیه ی تحصیلی در چین وجود دارد که دانشجویان برتر قادر به اخذ آن هستند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را دارد که در این زمینه به طور کامل به شما مشاوره لازم را ارائه نماید. امکان اخذ این مشاوره هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *