مهاجرت تحصیلی یونان

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در یونان

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در یونان

اخذ اقامت تحصیلی و دریافت ویزای هر کشوری مثل یونان بستگی به اهداف و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در یونان برای متقاضیان خواهد داشت. در مورد کشور یونان نیز به همین گونه است که متقاضیان اخذ ویزای این کشور باید هدفی داشته باشند. متقاضیان باید هدف هایی مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت، کارآفرینی و دیگر موارد قابل قبول داشته باشند. در این مقاله میخواهیم به مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در یونان را مورد بررسی قرار دهیم‌.

شرایط تحصیل در یونان 2022

به عبارتی هر سال تحصیلی داری 2 ترم و هر ترم دارای 13 هفته کلاس درس و 3 هفته امتحانات می باشد. البته در رشته هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی متغیر است و هر مقطع تحصیلی ممکن است 5 الی 6 سال طول بکشد. تحصیل در مقاطع تحصیلی و در بیشتر رشته ها در دانشگاه های یونان رایگان می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدارک سال آخر تحصیل با تائید وزارت آموزش و پرورش کشور متقاضی الزامیست.

جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2022 شخص متقاضی باید مدرک معتبر کارشناسی داشته باشد. همچنین برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا ارائه مدرک معتبر کارشناسی ارشد از الزامات است. توجه داشته باشید گپ تحصیلی بالا تحت هیچ شرایطی برای دانشگاه های یونان ملاک نمی باشد. دانشگاه های یونان دارای سه مقطع تحصیلی میباشند که عبارتند از مقطع کارشناسی (مدرک لیسانس)، مقطع کارشناسی ارشد (مدرک فوق لیسانس) و مقطع دکترا (مدرک دکترا). لازم به ذکر است خود جمعیت یونان هم با بیکاری مواجه اند. به همین دلیل تحصیل در یونان خیلی پیشنهاد نمی شود. جمعیت یونان به شرح ذیل می باشد:

جمعیت یونان

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در یونان

متقاضیانی که جهت اخذ پذیرش و قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید حتما 19 سال داشته باشند. جهت تحصیل در این مقطع، متقاضیان باید به زبان انگلیسی یا یونانی مسلط باشند. با این حال در این مقطع تحصیلی نوع زبان بستگی به رشته انتخابی دانشجوی متقاضی دارد. در این مقطع امکان اینکه برخی از رشته ها به زبان یونانی تدریس شود وجود دارد. دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند از خدمات درمانی رایگان بهره مند میگردند.

مقطع کارشناسی ارشد در یونان

جهت تحصیل در این مقطع در دانشگاه های یونان محدودیت سنی تعیین شده ای وجود ندارد. در برخی از رشته های این مقطع تحصیلی مدت زمان تحصیل به مدت 2 سال به طول می انجامد. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضیان باید به زبان انگلیسی یا یونانی مسلط باشند. دانشجویانی هستند که رشته تحصیلی را انتخاب کرده اند که نیاز به زبان یونانی می باشد. از این رو دولت یونان برای این دسته از افراد کلاس زبان یونانی به مدت یک سال دایر می نماید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در یونان

جهت تحصیل در این مقطع در دانشگاه های یونان نیز محدودیت سنی تعیین شده ای وجود ندارد. تسلط داشتن به هر دو زبان انگلیسی و یونانی از الزامات این مقطع تحصیلی در یونان می باشد. دکترا در یونان به مدت 3 الی 5 سال زمان می برد. متقاضیان این مقطع تحصیلی در هنگام پذیرش باید موضوع تز یا پایان نامه خود را از دانشگاه مورد نظر دریافت نمایند. متقاصی در پایان تحصیلات باید از موضوع تز خود دفاع کند تا بتواند مدرک دکترای خود را دریافت نماید. تمامی دانشگاه های یونان از سطح علمی بالایی برخوردار هستند که به آنها اشاره میکنیم:

 • دانشگاه ملی آتن یکی از برترین آنهاست که علاوه بر سطح بالای علمی، مدرک معتبرتری را دارا می باشد
 • دانشگاه ACG یونان
 • صنعتی ملی آتن
 • دانشگاه فنی ملی آتن
 • اقتصاد و کسب و کار آتن
 • دانشگاه کرت
 • دانشگاه ارسطو
 • ملی آتن

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در یونان

بورسیه های تحصیلی محلی یونان برای دانشجویان خارجی

دانشجویانی که مایل به دریافت بورسیه تحصیلی محلی هستند باید از طریق سفارت یونان در کشور خود اقدام کنند. بودجه این بورسیه تحصیلی از طریق کشورهای در حال توسعه فراهم و شامل غذا، مواد آموزشی و دستمزد ماهیانه میباشد. دستمزدی که به صورت ماهیانه به دانشجویان خارجی تعلق میگیرد ماهیانه به مبلغ 600€ (یورو) است. همچنین جهت ورود و خروج دانشجویان خارجی به عنوان هزینه های سفر مبلغ 1000€ (یورو) داده می شود. در دوره های یادگیری زبان یونانی و برخی از دروس کارشناسی ارشد، دانشجویان خارجی از پرداخت شهریه معاف هستند.

کسانی که قصد تحصیل در یونان را دارند باید قبل از اقدام مراحل اخذ ویزا از هزینه های زندگی اطلاعات لازم را کسب کنند. البته ناگفته نماند که هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان رایگان می باشد. در ضمن قبل از اقدام به مراحل اخذ ویزای تحصیلی حتما از زبان مورد نیاز رشته انتخابی خود اطلاعات دقیق کسب نمایید. ارائه مدرک زبان به سفارت یونان جهت دریافت و اخذ ویزای تحصیلی الزامی بوده تا ضمیمه پرونده متقاضی شود. متقاضی بلافاصله بعد از دریافت ویزای تحصیلی یونان می تواند به این کشور سفر کند.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در یونان

مدارک و شرایط لازم در اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور یونان شامل موارد زیر می شود:

 • اصل شناسنامه بهمراه ترجمه و تائید وزارت امور خارجه
 • ارائه ریز نمرات سال تحصیلی آخر بهمراه تائید وزارت آموزش و پرورش کشور شخص متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه تائید وزارت آموزش و پرورش کشور شخص متقاضی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بهمراه تائید وزارت امور خارجه
 • ارائه یک برگ کپی از جواز اقامت و یا پاسپورت
 • 2 قطعه عکس جدید
 • ارائه گواهی سلامت بهمراه تائید وزارت بهداشت و درمان کشور شخص متقاضی
 • مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 • گواهی تحصیلی بهمراه تائید وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور خارجه

توجه شود یونان اقتصاد قدرتمندی ندارد و تحصیل در این کشور خیل پیشنهاد نمی شود. نرخ تولید ناخالص داخلی در یونان در مقیاس جهانی به شرح نمودار ذیل می باشد:

نرخ تولید ناخالص داخلی در یونان در مقیاس جهانی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یونان را دارند باید دارای اطلاعات کافی برای پذیرش در دانشگاه های یونان باشند. لذا توصیه میکنیم با مراجعه به مشاوران و کارشناسان مجرب ما بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برترین موسسه حقوقی و مهاجرتی در خاورمیانه در ارتباط باشید‌.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.