مهاجرت تحصیلی سوئد

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد

از عوامل موفقیت آمیز در مهاجرت تحصیلی به سوئد ارائه صحیح مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد از سوی دانشجویان خارجی به دانشگاه ها می باشد. کشور سوئد به پایتختی استهکام از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. کشور سوئد رهبری اتحادیه اروپا در خصوص سطح کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی و توسعه و پرورش نیروی انسانی را به عهده دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله بنا را بر این گذاشته است که آگاهی متقاضیان را در باب فراهم سازی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد را کامل نماید.

کشور سوئد از جمله کشور اروپایی می باشد که توانسته است با به دست آوردن 109 امتیاز، بیشترین امتیاز اعتبار پاسپورت را به خود اختصاص دهد. ناگفته نماند که در خصوص اعتبار سنجی میان 199 کشور در جهان بوده است. کشورهای نظیر بلژیک، ایتالیا، اسپانیا توانسته اند پس از سوئد در رده های برتر در خصوص اعتبار پاسپورت قرار گیرند.

شرایط پذیرش تحصیلی سوئد در مقاطع مختلف

سوئد جزو یکی از کشورهای مهاجر پذیر اروپایی است که درطول تاریخ به عنوان یکی از مقاصد شناخته شده مهاجرت بوده است. در کل می توان گفت که یکی از دلایل رشد جمعیت در سوئد مهاجرانی می باشد که به سمت این کشور می آیند. متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش از سوئد را دارند می بایست شرایط لازمه را در خصوص پذیرش مورد توجه قرار دهند از جمله مواردی که در این باب حائز اهمیت است مدارک لازم جهت اخذ پذیرش است.

شرایط آکادمیکدانشگاه ها
برترین دانشگاه سوئد (2022)Lund University
بهترین دانشگاه علوم پزشکی سوئدKarolinska Institude (ویژه تحصیلات علوم پزشکی و پیزاپزشکی)
بهترین دانشگاه علوم مهندسی سوئدRoyal Institude of Technonlogy
قدیمی ترین دانشگاه سوئدUppsala University (تاسیس: سال 1477)

مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد

در کل می توان گفت که یکی از اصلی ترین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد است، این است که اشخاصی که قصد پذیرش در مقطع لیسانس در سوئد را دارند می بایست هزینه های تحصیل سال اول به میزان 12000€ الی 14000€ (یورو) پرداخت کرده باشند. با پرداخت این هزینه، پذیرش نهایی از دانشگاه لوند، استکهلم و غیره برای متقاضیان صادر می گردد. درخواست مجوز اقامت برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا که قصد اقامت بیش از 3 ماه را دارند الزامی است؛ سایر مدارک مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد عبارت هستند از:

 • CV
 • مدرک زبان سوئدی در مقطع کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی در مقاطع بالاتر
  • کارشناسی ارشد معمولا آیلتس 6.5 آکادمیک به بالا
  • دکتری معمولا آیلتس 7 آکادمیک به بالا
 • توصیه نامه از 2 تا 3 تن از اساتید
 • انگیزه نامه یا SOP
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک (application fee)

دوره های تحصیلی در سوئد در 2022

پرورش نیروی انسانی در سوئد از اهمیت بالایی برخودار می باشد که همین مورد باعث شده است که به کشوری برتر در خصوص آموزش نیروی انسانی قرار گیرد. یکی از مواردی که در پذیرش های دانشگاه های مورد ارزیابی است، شرایطی نظیر نمرات دوره های سپری شده و مدرک زبان می باشد. بعنوان مثال افرادی که قصد اخذ پذیرش در دوره های مهندسی را دارند می بایست سطح بالایی از دروس ریاضیات را سپری کرده باشند. سوئد در زمینه برنامه های آموزشی از ساختار برنامه مشترک اروپایی (Bologna Process) استفاده می کند. شرایط تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه های سوئدی در 2022 عبارتند از:

دوره های تحصیلیسیکلمدت زمان تحصیلشهریه در سال (کرونا)تعداد واحد
لیسانسسیکل اول3 تا 4 سالSEK140000 (کرون سوئد)180 واحد درسی
فوق لیسانسسیکل دوم2 سالSEK129000 (کرون سوئد)120 واحد درسی
دکتریسیکل سوم4 سالرایگان120 واحد درسی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد در مقطع کارشناسی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد در مقطع کارشناسی

اخذ پذیرش در مقطع لیسانس از شرایطی برخوردار می باشد که با توجه به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر می باشد. دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش را دارند می بایست در ابتدای امر وب سایت دانشگاه موردنظر را مورد بررسی قرار دهند. یافتن برنامه ای مناسب از اصلی ترین موارد در باب پذیرش تحصیلی است. ارائه تمامی مدارک تحصیلی قبل از لیسانس به همراه ترجمه الزامی است.

از دیگر پارامترهای حائز اهمیت در خصوص مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد که برای مقطع کارشناسی متقاضی می بایست از IELTS 6 برخوردار باشد. اخذ پذیرش تحصیلی در یکسری از رشته ها از الزامات خاصی برخودار می باشد. متقاضیانی که قصد پذیرش در رشته های پزشکی را دارند می بایست به زبان سوئدی مسلط باشند و بتوانند این توانایی را با ارائه مدرکی دال بر زبان مهیا کنند. در حال حاضر این امکان برای متقاضیان بین المللی فراهم می باشد که دوره های زبان سوئدی را در سوئد سپری کنند. مدت زمان دوره های کارشناسی در سوئد 3 الی 4 ساله است که با توجه به رشته تحصیلی متغیر می باشد. ازدیگر مورادی که در خصوص صدور پذیرش حائز اهمیت است پرداخت هزینه های دانشگاه می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی می باشد. تحصیل در این مقطع هم به زبان سوئدی و هم به زبان انگلیسی نیز انجام پذیر می باشد. متقاضیانی که قصد اخذ پذیرس در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می بایست الزام موارد یعنی سطح زبان انگلیسی IELTS 6.5 را داشته باشند. یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در خصوص مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد در مقطع کارشناسی ارشد مدرک ارائه مدرک کارشناسی است.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به میزان 10000€ الی 12000€ (یورو) می باشد که واجدین شرایط می بایست، هزینه های سال اول تحصیل را کامل پرداخت نمایند از این باب به این نکته اشاره شده است که متقاضیان بتوانند با دردست داشتن پذیرش نهائی اقدامات لازم را در خصوص روادید داشته باشند. مدت زمان تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد 2 سال است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد در مقطع دکتری

اخذ پذیرش و شرایط تحصیل در سوئد در مقطع دکتری از قوانینی خاص برخودار می باشد که می توان گفت که سوئد نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. احذ پذیرش درمقطع دکتری به صورت مستقیم صورت نمی گیرد. واجدین شرایط می بایست با یافتن استاد راهنما و سوپروایزر در سوئد این اقدام را برای خود رقم زند. متقاضیان واجدین شرایط با مکاتبه با استاد راهنما و ارائه مدارک تحصیلی این پروسه رو برای خود مهیا سازد. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری شامل IELTS 7 و یک سری از موراد دیگری نظیر مقالات بین المللی می باشد.

اخذ پذیرش در مقطع دکتری پروسه ای سخت و زمان بر می باشد. به همین دلیل افراد ترجیح می دهند که در ابتدای امر با پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و یا حتی دوره های زبان، پذیرش را از سوئد اخذ نمایند و پس از سپری کردن این دوره ها وارد مقاطع دکتری درسوئد با بورسیه شوند. امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در باب مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد در اختیار شما قرار دهیم.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برتر می باشد که در سال های متوالی درصد قابل توجهی روادید تحصیلی، ویزای کاری سوئد و سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است. پیشنهاد وکلا و کارشناسان موسسه ما به شما این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی با ما تماس بگیرند و از شرایط مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت برخوردار شوند.

4.8/5 - (13 امتیاز)

21 دیدگاه برای “مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئد

 1. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون در مورد مدارک لازم جهت اخذ پذیرش سوئدتشکر میکنم اگه امکانش هست در مورد این مدارک در کشور سوئیس هم مطلب بذارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما در اکثر کشورهای جهان به مدارک مشابه نیاز دارید

 2. مهراد گفت:

  مدارک باید به تائیدات رسمی برسه؟ و اینکه ترجمه سوئدی معمولا انجام نمیدن ؟ به زبان انگلیسی هم میشه ترجمه کرد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید به زبان سوئدی یا انگلیسی ترجمه کنید و مدارک شما باید به تایید رسمی برسه برای ویزا اما برای پذیرش نیازی نیست

 3. ali گفت:

  27 ساله هستم فارغ التحصیل رشته ی معماری از دانشگاه معماری اصفهان .. برای مهاجرت به سوئد ایا میتونم اقدام کنم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید اقدام کنید و مشکلی نیست

 4. ایمان گفت:

  من مدرک زبان ندارم. میتونم از سوئد پذیرش بگیرم؟ عموم ساکن سوئده

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر باید مدرک زبان داشته باشید یا اینکه مدرک زبان 5.5 آیلتس بگیرید و برای دوره زبان در سوئد اقدام کنید.

 5. فرزاد گفت:

  پذیرش گرفتن از سوئد چقدر طول میکشه؟ شرایط ویزا چجوریه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای تحصیل در سوئد دو تا بازه زمانی وجود نداره و فقط میشه اول سال تحصیلی اقدام کنید. برای همین به زمان اقدام شما بستگی داره

 6. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی اطلاعات مفید و کاربردی بود ممنون

 7. حسن بارز گفت:

  سوئد کشور خوبیه فقط شرایط پذیرش فکر کنم سخته

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   پذیرش گرفتن رقابتیه اماامکان پذیر هست

 8. سما حیدرنژاد گفت:

  با سلام
  الان شرایط ویزادهی سوئد به چه صورته ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید ویزای تحصیلی سوئد رو به دست بیارید که خوشبختانه صادر میشه

 9. سحر گفت:

  سلام
  ممنون میشم در مورد ویزای کاری سوئد هم توضیح دهید.
  خیلی سپاس گذارم از مطالب به روزتون واقعا کمکم کردید.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله ویزای کاری سوئد رو مطالعه کنید.

 10. h!va گفت:

  با سلام ایا برای ادامه تحصیل درسوئد شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خوشبختانه محدودیت سنی نداره

 11. محمد رسایی گفت:

  لطفا راجع به تفاوت های کشورهای اسکاندیناوی با یکدیگر هم بنویسید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام مقالات متنوع و بسیار زیادی در سایت هست که می تونید مطالعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *