ویزای کاری ایرلند

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری کشور ایرلند

برای کار در ایرلند نیاز به اخذ ویزای کار دارید که به شرایط و مدارکی وابسته است، در ادامه به شرح مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند خواهیم پرداخت. مجوز کار همان مجوز اشتغال می ­باشد که اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا به وسیله آن قادر خواهند بود در ایرلند مشغول به کار شوند. متقاضیان با اخذ مجوز کار به طور قانونی می­ توانند برای کارفرما و یک شغل مناسب مشغول کار شوند و این مجوز در آغاز به مدت 2 سال اعطا می­ گردد. کارمند یا کارفرما هر 2 قادر خواهد بود برای ویزای کار این کشور تقاضا دهند و درخواست می­بایست دارای شواهدی مبنی بر عدم پیدا کردن یک نیروی مناسب در کشورهای عضو اتحادیه باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد طرق اخذ اقامت ایرلند، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در این کشور به متقاضیان می­باشد.

شرایط و فرصت­ های شغلی در ایرلند

در ابتدای مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند به بررسی فرصت­ های شغلی در این کشور می ­پردازیم. متقاضیان برای اخذ مجوز کار کشور ایرلند می ­بایست یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما داشته باشد، تقریباً 50% از کارمندان می­بایست از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا باشند. در صورتی که شرکت به تازگی تأسیس شده باشد، رعایت این مورد الزامی نمی­ باشد. در اغلب موارد نیاز است تا تعدادی از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا در یک شرکت ایرلندی شاغل باشند و معافیت در این موارد برای شرکت­ های تازه تأسیس شده، اعمال می­ گردد. فرصت­ های شغلی که درآمد آن بالای 30.000 € باشد، واجد شرایط مجوز کار می­ باشند، همچنین در برخی موارد خاص، مجوز کار ممکن است به حقوق کمتر از 30.000 € نیز تعلق گیرد.

درخواست ویزای کار کشور ایرلند

متقاضیان قادر خواهند بود برای ویزای کار بعد از اخذ مجوز اشتغال از وزارت کار، سرمایه گذاری و نوآوری (DJEI) درخواست دهند و همچنین این افراد برای ویزای اشتغال تا 3 ماه پیش از تاریخ سفر به ایرلند می ­بایست درخواست دهند. انواع متفاوتی از مجوز اشتغال مانند مجوز اشتغال مهارت­ های مهم و مجوز کار از طرف DJEI صادر می­ گردد، DJEI بزودی سری جدیدی از مجوز اشتغال را معرفی خواهد کرد. اگر قبل از سفر به کشور ایرلند از یک ایالت دیگر بازدید نمایید، در این صورت می­ بایست ویزای مربوط به آن ایالت را در پاسپورت، پیش از تقاضا برای ویزای ایرلند به همراه داشته باشید.

شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا، می­ بایست برای کار در این کشور مجوز اشتغال اخذ نمایند اما شهروندان عضو اتحادیه به اخذ مجوز کار احتیاجی ندارند. بر طبق قوانین سال 2003 الی 2014 مجوز اشتغال، تعداد 9 نوع مجوز اشتغال نظیر مجوز اشتغال عمومی، مجوز اشتغال مهارت­ های مهم و مجوز اشتغال بستگان و آشنایان وجود دارد.

بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند

اکنون تعداد نه نوع مجوز اشتغال گوناگون با فرم درخواست جدید برای هر نوع ویزا و تغییراتی در شرایط صدور مجوز کار وجود دارد و بر اساس قانون، متقاضیان بین المللی بدون مجوز کار، قادر خواهند بود علیه کارفرمای خود، جهت جبران کار انجام شده و یا خدمات ارائه شده، اقدام مدنی انجام دهد. اسناد و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند به شرح زیر می ­باشد:

  • رزومه معتبر
  • پاسپورت متقاضی
  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا
  • تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • سند ازدواج یا سند طلاق در صورت موجود

در مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند، به شرایط کار در این کشور و شرایط اخذ ویزا پرداخته می­شود اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می­توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه استفاده نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند

قوانین کار در کشور ایرلند

مجوز اشتغال عمومی از سوی وزارت کار، سرمایه گذاری و نوآوری صادر می ­گردد و کارفرما یا کارمند قادر خواهند بود برای مجوز اشتغال درخواست دهند که می­بایست بر طبق پیشنهاد کاری کارفرما باشد. درخواست برای مجوز عمومی کار می­ بایست درآمد سالانه حداقل 30.000 € داشته و حقوق و درآمد شامل دستمزد کار و بیمه خدمات درمانی خواهد بود. درخواست برای مشاغلی با حقوق سالانه 27.000 €، به طور استثنایی در موارد زیر در نظر گرفته می ­شود:

  • متقاضیان غیر کشورهای اتحادیه که در یک سال گذشته از یک موسسه درجه سوم ایرلندی فارغ التحصیل شده ­اند و پیشنهاد یکی از فرصت­ های موجود در فهرست مشاغل دارای مهارت­ های مهم را داشته باشند.
  • متقاضیان غیر کشورهای اتحادیه اروپا که در یک سال گذشته از یک موسسه درجه سوم در خارج از کشور فارغ التحصیل شده ­اند و پیشنهاد کار به عنوان متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات از فهرست مشاغل دارای مهارت ­های مهم را داشته باشند.
  • تقاضا و درخواست برای پشتیبانی فنی و فروش با تسلط به یک زبان بین المللی، برای شرکت ­های تحت حمایت سازمان های توسعه شرکت­ های دولتی

مجوز عمومی اشتغال در ایرلند

در انتهای مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری ایرلند به شرح اخذ مجوز عمومی اشتغال می­ پردازیم. اتباع غیر کشورهای عضو اتحادیه، دارای مجوز اقامت با مهر 1، A1، 2، A2  یا 3، قادر خواهند بود برای مجوز کار عمومی درخواست دهند، به شرطی که کار مورد نظر در لیست مشاغل فاقد شرایط مورد نیاز نباشد. مجوز برای کارمند صادر می­ گردد و شامل ذکر حقوق و اختیارات وی می­ شود و همچنین یک کارمند با مجوز کار، کلیه حقوق کار اتباع ایرلندی را در طول مدت اعتبار مجوز کار خواهد داشت.

پرداخت سالانه در زمان درخواست برای تمدید مجوز می­ بایست 30.000 € باشد. متقاضیان می بایست شرایط، مهارت­ ها و تجربه لازم برای کار را داشته باشند و به طور مستقیم برای کار مورد نظر استخدام شده باشند، همچنین درخواست مجوز عمومی اشتغال از سازمان ­های کاریابی و واسطه­ های دیگر قابل قبول نمی ­باشد. مجوز عمومی کار برای سازمان­ هایی صادر نمی ­گردد که بیش از 50% از کارمندان، شهروندان غیر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشند، اما یک استثنا در مورد شرکت­ های تأسیس شده، وجود دارد.

هزینه­ های ویزا برای اقامت دائم 60 €، ورود مجدد برای 90 روز اعتبار در حدود 60 € و ورود مجدد چند ویزا در حدود 100 € می­ باشد. اگر متقاضیان خواستار اطلاع از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایرلند و روش ­های دیگر اخذ اقامت به این کشور می­ باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =