مهاجرت کاری بلژیک

مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

پیش از اقدام برای یافتن شغل در بلژیک، بهتر است مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک را بشناسید و اطلاعات کاملی در این باب کسب نمایید. کشور زیبای بلژیک از جمله مقاصد مهم کسانی است که در جستجوی کار در قاره اروپا هستند. این کار به شما کمک خواهد کرد تا سرعت دریافت ویزای کاری در کشور بلژیک را افزایش دهید. تعادل میان درآمد و هزینه زندگی در بلژیک و رفاه اجتماعی از دیگر دلایل مهاجرت به این کشور است. در ادامه این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، شرایط کار، مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک و اجازه کار در بلژیک را بررسی خواهیم کرد.

کار در کشور بلژیک

شرایط کار در کشور بلژیک با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر برابری می کند. همه شهروندان اروپایی قادر خواهند بود تا بدون نیاز به مجوز تا 90 روز در کشور بلژیک کار کنند. برای کار در این کشور برای مدتی طولانی تر تنها مطلع ساختن اداره کار این کشور کفایت خواهد کرد. شهروندان کشورهای سوم اما باید پس از دریافت ویزای کاری بلژیک، اجازه کار دریافت کنند. پس از دریافت اجازه کار و اقامت در بلژیک شهروندان این کشورها می توانند کار خود را رسما آغاز کنند. هرگونه فعالیت اقتصادی قبل از صدور مجوز کار، تخلف قانونی به حساب می آید.

حداکثر ساعت کار مفید در کشور بلژیک در طول یک روز 8 ساعت است. بنابراین با توجه به تعطیلی شنبه و یکشنبه در بلژیک، ساعت کاری در طول یک هفته 40 ساعت خواهد بود. هر فرد در طول هفته حداکثر 8 ساعت اجازه دارد به عنوان اضافه کار در محل خدمت خود بماند. ساعت کاری در کشور بلژیک معمولا از 8:30 یا 9:30 صبح آغاز تا تا 8 شب ادامه می یابد. وقت استراحت روزانه با توجه به سیاست های هر شرکت مشخص می شود.

کاریابی در کشور بلژیک در 2021

همه شهروندان کشورهای سوم برای کار در بلژیک موظفند ویزای کاری این کشور را بدست آورند. این ویزا تنها در صورتی قابل دستیابی است که فرد شغل مناسبی در کشور بلژیک پیدا کند. از آن جهت از کلمه مناسب استفاده می شود، که شغل شما باید با مهارت های شما سازگاری داشته باشد. پس از آنکه شغل خود را پیدا کردید باید صاحبان شغل را راضی به استخدام خود کنید. شما باید رزومه خود را در اختیار آنان قرار دهید تا در رابطه با استخدام شما تصمیم گیری کنند. پس از امضای قرار داد با کارفرما فرصت آن را خواهید داشت تا برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید. به همراه قرارداد و مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک قادر خواهید بود به سفارت بلژیک رجوع کنید.

شرح مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

شرح مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

سفارت بلژیک تنها می تواند اجازه ورود به کشور بلژیک را با ویزای کار در این کشور صادر کند. شما برای کار در کشور بلژیک نیاز به اجازه کار در خاک این کشور خواهید داشت. مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک عبارتند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • گذرنامه با اعتبار حداقل 3 ماه پس از ورود به بلژیک
  • گواهی محل سکونت و اقامت اولیه فرد در بلژیک
  • قرارداد کار همراه با مشخص شدن نوع وظیفه و شغل فرد و میزان حقوق و بیمه مالیات ماهیانه شخص
  • آخرین مدرک تحصیلی
  • کلیه مدارکی که از طرف کارفرما در اختیار شما قرار می گیرد
  • گواهی عدم ابتلا به بیماری های خاص و واگیردار
  • بیمه سلامت درمانی معتبر در کشور بلژیک
  • گواهی عدم سوء پیشنه قضایی
  • گواهی گردش مالی در سه ماه گذشته

توجه داشته باشید که پس از اشتغال به کار شما حتما تحت پوشش بیمه قرار خواهید گرفت. بنابراین برای کاهش هزینه های مهاجرت می توانید از بیمه های مسافرتی 90 روزه استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید برای کسب اطلاعات در باب مهاجرت به بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

اجازه کار از مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

پس از دریافت ویزای کاری کشور بلژیک شما باید نسبت به دریافت اجازه کار در این کشور اقدام کنید. اجازه کار در کشور بلژیک متنوع است و هرکس باتوجه به حرفه خود نوعی از آن را دریافت می کند. هر یک از انواع مجوزهای کار در کشور بلژیک دارای محدودیت ها و مزایایی است. گاها صدور اجازه کار در کشور بلژیک به تجربه و حرفه فرد بستگی داشته و تغییر خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کار در بلژیک را مطالعه فرمایید. شما بدون اجازه کار در کشور بلژیک نمی توانید به شغلی مشغول شوید. در صورت تخلف از این کار، شما و کارفرمایتان باید در برابر قانون پاسخ گو باشید. این امکان وجود دارد که در صورت ارتکاب این تخلف از خاک اروپا نیز اخراج شوید. در صورت تمایل می توانید برای کسب اطلاعات در باره تحصیل در بلژیک به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

یکی از برتری هایی که کار در کشور بلژیک ایجاد می کند، تعادل میان هزینه و درآمد است. هر فرد با توجه به شغلش قادر خواهد بود حداقل های یک زندگی ایده آل را فراهم کند. در این مقاله کلیه مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک را معرفی کردیم تا در هنگام مراجعه به سفارت دچار مشکل نشوید. در هنگام صدور ویزا، سفارت خانه ها معمولا سخت گیری های ویژه ای را اعمال می کنند. از همین رو باید کلیه مدارک و مستندات خود را به صورت خوانا در اختیار آن ها قرار دهید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر خواهد بود تا شما را در مسیر مهاجرت کاری به بلژیک همراهی کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *