مهاجرت کاری ارمنستان

مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

هدف اصلی ما از نگارش این مقاله آشنایی متقاضیان خارجی و بین المللی جویای کار در ارمنستان با مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان است. همانطور که آگاه هستید برای مهاجرت کاری و شروع کار در خارج از کشور به ویزای کار نیاز دارید برای دریافت ویزای کار در هر کشور قوانین و شرایطی وجود دارد علاوه بر این متقاضی باید مستندات تعیین شده برای بررسی درخواست را ارائه کند. کشور ارمنستان دارای اقتصاد رو به رشد است، در بخش های خدماتی این کشور فرصت های شغلی زیادی برای متقاضیان واجد شرایط وجود دارد. این نوشتار به همت کارشناسان موسسه های حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با شرایط کار، اخذ ویزای کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان به نگارش در آمده است.

 • شرایط دریافت ویزای کار ارمنستان چیست؟
 • هزینه دریافت این ویزا چقدر است؟
 • آیا برای دریافت ویزای کار ارمنستان باید مدرک زبان ارائه داد؟
 • فرآیند دریافت ویزای کار ارمنستان چیست؟
 • چه کسانی شانس بیشتری برای دریافت این ویزا دارند؟

وضعیت اقتصادی کشور ارمنستان

قبل از اعلام استقلال اقتصاد کشور ارمنستان صنعت محور بود، صنایع فعال این کشور پیش از رسیدن به استقلال شامل: تولید ماشین آلات صنعتی، تولید مواد شیمیایی، نساجی، فرآوری مواد غذایی، الکترونیک و تولید رزین می شد. از سال 1991 ساختار اقتصادی ارمنستان تغییر کرد بخش هایی مثل: ساختمان سازی و خدمات جای کشاورزی و صنعت را گرفتند و موجب رشد اقتصاد این کشور شدند. اقتصاد ارمنستان در سال 2021 با 7.6% رشد همراه بود در این سال شاخص جهانی رقابت پذیری ارمنستان از میان 141 اقتصاد در جایگاه 69 ام قرار گرفت.

کشور ارمنستان به واردات سوخت به خصوص از روسیه وابسته است، نیروگاه هسته ای متسامور 40% برق کشور و توربین های آبی و گرمایی هر یک 30% از برق را تولید می کنند. صنعت گردشگری نقش مهمی در اقتصاد کشور ارمنستان دارد، در طول سال های اخیر تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا وارد این کشور شده اند که بیشتر مسافران از کشور روسیه، گرجستان، اتحادیه اروپا و ایران هستند.

شرایط کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

بسیاری از ایرانیان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و کار در ایران تصمیم به مهاجرت کاری به کشورهایی می گیرند که در طیف وسیعی از مشاغل نیروی کار ماهر و متخصص را استخدام می کنند. یکی از کشورهایی که به نیروی کار ماهر و متخصص نیاز دارد کشور ارمنستان است، مشاغل مورد نیاز در این کشور عبارتند از: پرستاری، نگهداری از سالمندان، مددکار اجتماعی، مهندس برق، مهندس فناوری اطلاعات، مهندس کامیپوتر، امور مرتبط با عمران و ساخت و ساز، مدیریت پروژه، حسابدار، متخصص خودرو سنگین و غیره. متقاضی برای یافتن کار در کشور ارمنستان می تواند به صورت آنلاین آگهی های شغلی این کشور را مطالعه کند و یا از طریق وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی معتبر شغل مورد نظر خود را پیدا کند. پس از پیدا کردن شغل مورد نظر باید مدارک تعیین شده را به کارفرما صادر کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

بررسی مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

اگر واجد شرایط لازم برای موقعیت شغلی مورد نظر باشید کارفرما برای شما دعوت نامه شغلی یا قرارداد کاری صادر می کند چرا که تنها راه اخذ دعوت نامه کاری داشتن دعوت نامه شغلی است. برای اخذ ویزا باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور ارمنستان اعلام کنید، با توجه به اینکه سفارتخانه کشور ارمنستان در ایران وجود دارد متقاضیان می توانند به راحتی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهند. پس از بررسی درخواست شما زمانی برای مصاحبه حضوری در سفارتخانه در نظر گرفته می شود، در زمان مقرر شده برای مصاحبه ارائه مدارک و مستندات الزامی است تا درخواست شما بررسی شود. مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ارائه شده توسط سفارتخانه
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده از کارفرمایی معتبر در کشور ارمنستان
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری دقیق و کامل
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده توسط مراجع مربوطه در کشور مبدا
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک معتبر زبان
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • بیمه مسافرتی

ویزای همراه و مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

با مهاجرت کاری به کشور ارمنستان از مزایای بی شماری بهره مند می شوید یکی از مزایای مهاجرت کاری به این کشور این است که فرد می تواند همراه با اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال) در ارمنستان اقامت داشته باشد. متقاضی می تواند پس از شروع کار در ارمنستان اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای همراهان انجام دهد، برای دریافت این ویزا ارائه گواهی تمکن مالی، مدارک شناسایی و پاسپورت اعضای خانواده، تکمیل فرم مورد نظر، پرداخت هزینه مربوط به اخذ ویزای همراهان، گواهی تولد فرزندان و سند ازدواج لازم است. پس از اقامت همسر و فرزندان در ارمنستان در صورتی که همسر دارای پیشنهاد شغلی باشد می تواند مشغول به کار شود و فرزندان می توانند در مدارس و دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. با مطالعه مقاله جمعیت ارمنستان اطلاعات عمومی بیشتری در رابطه با کشور ارمنستان کسب می کنید.

حقوق و دستمزد و مدارک مورد نیاز ویزای کار

حقوق و دستمزد ماهانه در کشور ارمنستان با توجه به موقعیت شغلی متغیر است، میانگین حقوق ماهانه در سال 2022 در کشور ارمنستان 899000AMD (درام) برآورد شده است، بالاترین حقوق و دستمزد پرداخت شده در این کشور 3980000AMD (درام) و پایین ترین حقوق پرداختی 122000AMD (درام) است. در ادامه به میزان حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل در کشور ارمنستان اشاره می کنیم.

معرفی شغلحقوق و دستمزد ماهانه
جراح پلاستیک3760000AMD (درام)
جراح مغز و اعصاب3470000AMD (درام)
روانشناس2330000AMD (درام)
متخصص تغذیه2170000AMD (درام)
مدیر رادیولوژی2150000AMD (درام)
مشاور2090000AMD (درام)
مدیر عامل1660000AMD (درام)
مدیر بازاریابی1560000AMD (درام)
مدیر فروش1530000AMD (درام)
تحلیلگر فروش1120000AMD (درام)
مدیر رستوران1100000AMD (درام)

متقاضیان می توانند طی مطالعه مقاله بهترین شهرهای ارمنستان برای کار اطلاعات بیشتری در خصوص بهترین شهرهای این کشور برای کار و زندگی کسب کنند. علاوه بر مطالعه مقالات تخصصی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت متقاضی می تواند طی تماس با کارشناسان موسسه از مشاوره های رایگان بهره مند شوند.

4/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

 1. میلاد علیزاده گفت:

  سلام من مکانیک خودرو سبک هستم برای کار میخوام برم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که پیشنهاد کاری داشته باشید این اتفاق برای شما ممکن خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *