مهاجرت کاری اروگوئه

مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه

مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه

بنا به دلایل مختلفی که به برخی از آن ها در ادامه اشاره کوتاهی خواهد شد، اروگوئه مقصد محبوبی برای مهاجران نیست. با این حال آگاهی از مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه برای کسانی که قصد دارند اقامت یکی از کشورهای آمریکای لاتین را بگیرند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اروگوئه دومین کشور کوچک در آمریکای لاتین است که تنها 4 میلیون نفر جمعیت دارد و از آن میان نیز بیش از 2 میلیون نفر در پایتخت آن ساکن می باشند.

اروگوئه همچنین در حال حاضر جزو کشورهای در حال توسعه طبقه بندی می شود که اقتصاد نسبتا نابه سامانی دارد و فرصت های شغلی زیادی برای شهروندان این کشور نیز وجود ندارد چه برسد به افرادی که تابعیت کشورهای آمریکای لاتین را ندارند. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده راجع به مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه اطلاعاتی ارائه شده است.

  • شرایط کار در اروگوئه چیست؟
  • بهترین شرکت ها برای کار در این کشور کدامند؟
  • فرایند کاریابی در اروگوئه چگونه است؟
  • شرایط دریافت ویزای کاری اروگوئه چیست؟

معرفی مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه

یکی از مهم ترین اقداماتی که پیش از کار در اروگوئه باید انجام پذیرد گرفتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی است که در اروگوئه اجازه کار قانونی دارد. کارفرمای مربوطه همچنین ضروری است مجوزهای لازم برای استخدام نیروی کار خارج از اروگوئه و حوزه آمریکای لاتین را نیز داشته باشد. سپس نوبت به اقدام جهت اخذ ویزای کار اروگوئه می رسد که برخی از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ آن عبارت هستند از:

مدارک مورد نیازتوضیحات
پاسپورتباید حداقل 2 صفحه خالی برای مهر ویزا داشته باشد.
باید برای 6 ماه پس از حضور در اروگوئه نیز معتبر باشد.
نباید پاره و مخدوش شده باشد و در مجموع نباید هیچ آسیبی به آن وارد شده باشد.
پاسپورت قدیمی یعنی پاسپورتی که منقضی شده اما از آن برای بررسی سوابق سفر فرد استفاده می شود.باید پاسپورت قبلی پاسپورت حال حاضر فرد باشد.
باید شرایط ظاهری خوبی داشته باشد به طوری که بتوان از اطلاعات آن استفاده نمود.
باید پس زمینه سفید داشته باشد.
2 عکس پاسپورتیباید در ابعاد 35 در 45 سانتی متر مربع باشد.
باید اخیرا گرفته شده باشد.
صورت فرد باید در عکس بی حالت باشد یعنی بدون هیچ گونه لبخند، اخم و غیره
هیچ گونه عینکی نباید در عکس استفاده شده باشد.
موی فرد باید کاملا رو به عقب باشد تا صورت به طور کامل مشخص گردد.
گوش ها در عکس باید کامل مشخص باشند.
هیچگونه پوشش، تل سر و غیره ای نباید استفاده شده باشد البته استفاده از پوشش هایی که دلیل مذهبی دارد استثنائا پذیرفته می شود.
بلیت هواپیما که نشان دهنده تاریخ رفت و برگشت فرد باشد
کارت اعتباری
گزارش های پزشکی که باید از مراکز درمانی معتبر اخذ شود

معرفی مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه

مقایسه مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه و آلمان

قوانین اروگوئه طوری تنظیم نشده اند که نشان دهنده تمایل این کشور به جذب نیرو کار خارجی باشند. همچنین شرایط اقتصادی و اجتماعی اروگوئه نیز جوری نیست که خارجی راغب باشند اقامت تحصیلی، کاری و غیره آن را به دست آورند. به عنوان مثال در حالی که تحصیل در آلمان رایگان است، برای تحصیل در اروگوئه باید ترمی 2000$ تا 6000$ (دلار آمریکا) هزینه پرداخت شود. به علاوه در آلمان موقعیت های شغلی بسیار بیشتری وجود دارد نتیجتا پیدا کردن کار در اروگوئه بر خلاف آلمان بسیار دشوار است. منتهی در خصوص آلمان همچنین نکته دیگری وجود دارد که آن را نه تنها در مقایسه با اروگوئه بلکه حتی در مقایسه با کشورهای توسعه یافته ای مثل سوئیس، سوئد، انگلستان، ولز، ایتالیا و غیره نیز متمایز می کند. نرخ بیکاری در اروگوئه و آلمان در نمودار ذیل بررسی شده است:

مقایسه نرخ بیکاری در اروگوئه و آلمان

در واقع آلمان با توجه با این که نرخ بیکاری پایینی دارد و جمعیت آن رو به پیر شدن است، برای ادامه فرآیند پیشرفت اقتصادی خود نیاز به استخدام نیروی کار خارجی دارد. به این منظور بر خلاف اکثر کشورهای اروپایی برای ایرانی ها نیز ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار صادر می کند و سد بزرگ “ضرورت داشتن پیشنهاد شغلی” را کنار می زند. اینگونه کارفرمایان به کسانی که زمان درخواست استخدام اقامت قانونی آلمان را دارند بسیار سریع تر اعتماد می کنند؛ البته برای اخذ ویزا شرایطی لازم است. در واقع مدارکی که باید تقدیم سفارت آلمان شود تا حد زیادی با مدارک ذکر شده در خصوص اروگوئه شباهت دارد ولی فرد متقاضی ویزای جستجوی کار آلمان باید رزومه خاصی داشته باشد که برخی از مهم ترین ویژگی های آن عبارت هستند از:

  • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
  • داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط
  • دانش زبان آلمانی یا انگلیسی (ترجیحا زبان آلمانی)

مقایسه هزینه های زندگی در اروگوئه و آلمان

اروگوئه کشور ارزان قیمتی به حساب نمی آید ولی هزینه های زندگی در آن در مقایسه با کشور آلمان پایین تر است. زندگی تک نفره در اروگوئه با توجه به قیمت های سال 2022 حدودا بین 600$ تا 750$ (دلار آمریکا) است در حالی که در آلمان هزینه های ماهیانه حدودا بین 900€ تا 1200€ (یورو) می باشد. به عنوان مثال اجاره مسکن در مونته ویدئو یعنی پایتخت اروگوئه به میزان 38% پایین تر از اجاره مسکن در برلین است. در جدول ذیل نرخ اجاره مسکن در دو شهر مونته ویدئو و برلین جهت بررسی بهتر با هم مقایسه شده اند:

نوع مسکناجاره ماهیانه در برلیناجاره ماهیانه در مونته ویدئو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر912.20€ (یورو)401.32€ (یورو)
آپارتمان 1 خوابه در اطراف شهر667.96€ (یورو)309.77€ (یورو)
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1716.67€ (یورو)672.56€ (یورو)
آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر1220.64€ (یورو)556.19€ (یورو)

خرید آپارتمان نیز در برلین گران تر از مونته ویدیئو است؛ به عبارت دقیق تر در حالی که برای خرید 1 متر مربع آپارتمان در برلین به طور متوسط باید 544.30€ (یورو) پرداخت گردد، قیمت در مونته ویدئو متری 191.50€ (یورو) است. در این مقاله برای علاقه مندان به مهاجرت به اروگوئه اطلاعاتی در خصوص مدارک مورد نیاز ویزای کار اروگوئه از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه گردید که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *