مهاجرت کاری اندونزی

مدارک مورد نیاز ویزای کار اندونزی

مدارک مورد نیاز ویزای کار اندونزی

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار اندونزی اصلی ترین موارد برای مهاجرت کاری به این کشور می باشد که از جمله سوالات متداول متقاضیان است. متقاضیان خارجی و بین المللی با اخذ ویزای کار اندونزی می توانند با رعایت قوانین و مقررات اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را به دست بیاورند. جمهوری اندونزی سرزمین پهناوری است که از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده اما تنها بخشی از این جزیره ها قابل سکونت هستند، متقاضیانی که تصمیم دارند در این کشور مشغول به کار شوند و زندگی کنند باید بدانند که در گوشه از این کشور تجربه شگفت انگیزی در انتظار آنهاست. در ادامه تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم دارند به بررسی شرایط کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار اندونزی بپردازند و اطلاعات مختصری در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 • شرایط کار در اندونزی چیست؟
 • فرایند مهاجرت کاری به اندونزی چگونه است؟
 • آیا می توان در اندونزی به درآمد بالا رسید؟
 • متوسط درآمد در اندونزی چقدر است؟
 • شرایط دریافت ویزای کاری اندونزی چگونه است؟
 • مزایای کار در اندونزی چیست؟

شرایط اقتصاد کشور اندونزی

پیش از بررسی شرایط کار در کشور اندونزی وضعیت اقتصادی این کشور را بررسی می کنیم، اندونزی کشوریست که دارای پتانسیل اقتصادی زیادی است. جمهوری اندونزی به عنوان بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا شناخته می شود که شامل چندین ویژگی است که این کشور را در موقعیت بسیار خوبی برای توسعه اقتصاد قرار داده است. علاوه بر در طول سال های اخیر دولت مرکزی به منظور صادرات بیشتر کالا و افزایش نقش صنعت تولید در اقتصاد از حمایت شدید دولت برخوردار است علاوه بر این توسعه زیر ساخت ها نیز یکی از اهداف اصلی دولت می باشد. کشور اندونزی عضوء G20 است و در رده کشورهای تازه صنعتی طبقه بندی می شود. با توجه به وضعیت اقتصادی این کشور پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی اندونزی تا سال 2025 از 130 میلیارد$ (دلار) عبور کند.

شرایط کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار اندوزی

متقاضیان خارجی برای کار در کشور اندونزی به دعوت نامه شغلی و ویزای کار این کشور نیاز دارند برای کاریابی در کشور اندونزی می توانید از طریق آگهی های شغلی منتشر شده، وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی معتبر اقدامات لازم را انجام دهید. با یافتن کاری مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص و مهارت خود می توانید مدارک لازم و تعیین شده را به کارفرما یا شرکت مربوطه ارسال کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.

به این موضوع دقت داشته باشید که برای کار در کشور اندونزی و برقراری ارتباط با سایرین باید به زبان اندونزیایی تسلط داشته باشید اگر علاوه بر این زبان به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشید شانس شما برای یافتن کار در کشورهای بین المللی افزایش می یابد. اگر واجد شرایط لازم باشید و درخواست شما برای شروع کار پذیرفته شود کارفرما مربوطه در اندونزی برای شما دعوت نامه شغلی یا قرارداد کاری صادر می کنند که به موجب آن می توانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید.

شرایط کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار اندوزی

بررسی مدارک مورد نیاز ویزای کار اندونزی

همانطور که گفته شد متقاضیان خارجی برای شروع کار در کشور اندونزی به ویزای کار (ITAS) این کشور نیاز دارند، یکی از مدارک اصلی که برای اخذ ویزای کار نیاز است داشتن دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرمایی معتبر در کشور اندونزی می باشد. پس از صدور دعوت نامه شغلی متقاضی می تواند درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای کار به سفارتخانه یا کنسولگری کشور اندونزی اعلام کند با توجه به این موضوع که کشور اندونزی در تهران دارای سفارتخانه است متقاضیان ایرانی می توانند به راحتی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا انجام دهند. پس از بررسی اولیه درخواست زمان مصاحبه حضوری برای فرد تعیین می شود در زمان مصاحبه حضوری باید مدارک مورد نیاز را به مسئول مربوطه ارائه دهید تا درخواست شما بررسی شود. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار اندونزی عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ارائه شده توسط سفارتخانه اندونزی
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار (ارائه پاسپورت قبلی الزامی است)
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور اندونزی (ارائه ووچر هتل یا اجاره نامه آپارتمان)
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور اندونزی
 • مدارک شناسایی
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت مشخص شدن توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی در کشور اندونزی تا زمان دریافت اولین حقوق و دستمزد
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی رنگی جدید
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده از کارفرما معتبر در کشور اندونزی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن

اقامت دائم و مدارک مورد نیاز ویزای کار اندونزی

مهاجرت کاری به اندونزی یکی از طرق رایج مهاجرت به این کشور محسوب می شود که به موجب آن فرد می تواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را کسب کند. کارکنان خارجی با تمدید ویزای ITAS در 3 سال متوالی می توانند ویزای KITAP را دریافت کنند و به صورت دائم در کشور اندونزی اقامت داشته باشند. لازمه اخذ اقامت دائم اندونزی از طریق مهاجرت کاری این است که فرد باید مالیات بر درآمد تعیین شده را پرداخت کند علاوه بر این باید قوانین و مقررات وضع شده در این کشور را رعایت کند و مرتکب جرم و جنایت نشود. افرادی که قصد مهاجرت کاری به اندونزی را دارند می توانند پس از گذشت 1 الی 3 سال از شروع کار در این کشور ویزای همراه را برای الحاق همسر و فرزندان با سن حداقل 18 سال دریافت کنند.

متقاضیان می توانند با مطالعه مقاله شرایط ویزای همراه اندونزی اطلاعات بیشتری در رابطه با چگونگی دریافت ویزای همراه کسب کنند. پس از گذشت 5 الی 10 سال از شروع کار و زندگی در کشور اندونزی متقاضی خارجی و بین المللی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور انجام دهد. برای اخذ تابعیت اندونزی لازم است فرد دارای شرایطی باشد که عبارتند از: 1. اقامت به مدت 5 الی 10 سال در اندونزی، 2. فرد از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد، 3. عدم سوء پیشینه، 4. لغو تابعیت پیشین، 5. تسلط کامل به زبان اندونزیایی، 6. فرد به صورت تمام وقت کار کند و ماهانه حقوق و دستمزد مشخصی دریافت کند و 7. پرداخت هزینه های شهروندی تعیین شده.

هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط کار در اندونزی و یا سایر کشورهای مورد نظر همه روزه با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.