مهاجرت کاری اکوادور

مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور

مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور

مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور پیچیدگی خاصی ندارند ولی بهتر است پیش از اقدام راجع به آن ها اطلاعات بیشتری به دست آورد. البته اکوادور کشوری جهان سومی است که بیش از 60% جمعیت آن نزدیک خط فقر زندگی می کنند و 22% آن ها فقیر هستند. به علاوه به دلایل مختلف از جمله وضعیت نظام قضایی آن، همسایگی با کلمبیا و غیره سطح امنیت اجتماعی اکوادور نیز پایین است. همه این دلایل سبب شده به جز برخی افرادی که تابعیت سایر کشورهای حوزه آمریکای جنوبی را دارند، مابقی افراد علاقه زیادی برای اخذ اقامت اکوادور نداشته باشند. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور اطلاعاتی ارائه گردیده است.

 • شرایط کار در اکوادور چیست؟
 • هزینه های مورد نیاز برای رسیدن به کار در این کشور چقدر است؟
 • آیا می توان از اکوادور به عنوان مقصد مناسب کار در آمریکای جنوبی یاد کرد؟
 • فرایند مهاجرت کاری به این کشور چه مدت طول می کشد؟
 • آیا می توان بدون مدرک زبان در اکوادور کار کرد؟

آشنایی با مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور

یکی از اولین مسائلی که علاقه مندان به کشور اکوادور باید مد نظر داشته باشند این است که اخذ ویزای کار در اکوادور مستلزم جلب نظر کارفرمایی در این کشور و امضای قرارداد کاری است. در واقع تنها کسانی موفق می شوند ویزای کاری اکوادور را به دست بیاورند که در کنار تمامی شرایط از جمله تحصیلات دانشگاهی، سابقه کاری و غیره، از یک کارفرمای اکوادوری نیز پیشنهاد شغلی (job offer) داشته باشد. به علاوه مهاجران ضروری است که ویزای کاری غیرمهاجرتی اخذ نمایند مگر این که زمانی که تصمیم می گیرند در اکوادور کار کنند، اقامت دائم این کشور را داشته باشند. برخی از مهم ترین مدارکی برای اخذ ویزای کاری اکوادور مورد نیاز می باشند عبارت هستند از:

 • قرارداد کاری با کارفرمای اکوادوری
 • مجوز کارفرمای مربوطه در خصوص استخدام نیروی کار خارجی
 • رزومه
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و سایر مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده است
 • مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی (ترجیحا اسپانیایی)
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
 • پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • دو کپی برابر اصل رنگی از پاسپورت به علاوه عکسی که اخیرا از فرد گرفته شده و پس زمینه سفید دارد
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا visa fee

هزینه بررسی مدارک ویزا یا visa fee برای کشور اکوادور در حال حاضر برای یک ویزای 6 ماهه 230$ (دلار آمریکا) است. هزینه بررسی درخواست یا application fee در اکوادور 30$ (دلار آمریکا) می باشد و هزینه ای که باید برای بررسی گواهی تمکن مالی پرداخت گردد نیز 40$ (دلار آمریکا) است. البته ذکر این نکته ضروری است که گواهی تمکن مالی ارائه شده به سفارت اکوادور باید به زبان اسپانیایی نوشته شده باشد.

حداقل حقوق برای اخذ ویزای کاری اکوادور

گواهی تمکن مالی مد نظر برای ویزای کاری اکوادور همان میزان حقوقی است که در قرارداد کاری مربوطه در نظر گرفته شده است که طبق قوانین فعلی اکوادور باید ماهیانه حداقل 600$ (دلار آمریکا) باشد. البته مطابق آمارهای اعلامی در سال 2022 خود شهروندان اکوادور کم ترین میزان حقوقی که در ماه دریافت می کنند 340$ (دلار آمریکا) می باشد. ولی اگر یک فرد خارجی بخواهد ویزای کاری این کشور را بدست آورد باید حداقل ماهی 600$ (دلار آمریکا) حقوق دریافت کند. هزینه زندگی در اکوادور نیز ماهیانه بین 750$ تا 900$ (دلار آمریکا) می باشد اما با صرفه جویی در هزینه ها، مثلا با اجاره اشتراکی منزل با یک یا چند نفر دیگر، می توان هزینه های ماهیانه در این کشور را به ماهی 600$ (دلار آمریکا) نیز رساند. نمودار ذیل برای نشان دادن هزینه های زندگی در اکوادور و نحوه تقسیم آن ترسیم شده است:

نحوه تقسیم بندی هزینه های زندگی در اکوادور

مقایسه مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور و اتریش

همان طور که پیش تر اشاره شد برای استخدام خارجی ها در اکوادور سختگیری هایی اعمال شده است در حالی که نرخ بیکاری در این کشور تنها 4.90% است. این در حالی است که با مهاجرت به اکوادور نه سطح زندگی فرد تغییر عمده ای خواهد داشت نه وی می تواند از امکانات رفاهی خوبی استفاده کند. چراکه همان طور که اشاره کوتاهی شد اکوادور نه به لحاظ اقتصادی و نه به لحاظ اجتماعی امنیت خوبی ندارد. البته خوشبختانه واحد پول رسمی در اکوادور دلار آمریکا می باشد به همین دلیل در شرایط کاهش ارزش پول کشورها در مقایسه با دلار و یورو، مردم اکوادور آرامش خیال بیشتری خواهند داشت.

این در حالی است که از سوی برخی از کشورهای دنیا سختگیری های کم تری برای صدور ویزای کاری صورت می گیرد. از آن جمله می توان به اتریش و آلمان اشاره نمود. مثلا اتریش کشوری توسعه یافته و زیبا است که نرخ بیکاری آن تنها 4.2% می باشد و نیاز عمده ای به استخدام نیروی کار خارجی دارد. به همین دلیل است که این کشور یک سیستم امتیازبندی طراحی نموده و به کسانی که حداقل امتیازهای مربوط را به دست آورند، ویزای جستجوی کار می دهد. مواردی که بابت آن افراد می توانند امتیاز اخذ نمایند عبارت هستند از:

 • سن
 • مدرک زبان
 • سابقه کاری
 • مدرک تحصیلی

به علاوه کسانی که موفق شوند ویزای جستجوی کار اتریش را به دست آورند این شانس را دارند تا پس از پیدا کردن شغل و 10 سال اقامت در اتریش، پاسپورت این کشور را به دست آورند. البته ذکر این نکته ضروری است که اتریش دوتابعیتی بودن را نمی پذیرد در نتیجه خارجی هایی که پس از 10 سال شرایط لازم را داشته باشند و بخواهند تابعیت این کشور را به دست آورند باید ابتدائا از ملیت قبلی خود ترک تابعیت کنند.

مقایسه مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور و اتریش

معرفی سطح درآمد مشاغل مختلف در اکوادور

برخی از مشاغل طرفداران زیادی دارند و در جدول ذیل راجع به متوسط درآمد ماهیانه آن ها در اکوادور توضیحاتی ارائه گردیده است:

عنوان شغلیمتوسط درآمد ماهیانه
حسابدار940$ (دلار آمریکا)
خلبان2280$ (دلار آمریکا)
دستیار پرواز900$ (دلار آمریکا)
مسئول کنترل ترافیک هوایی1490$ (دلار آمریکا)
مهندس هوا و فضا1630$ (دلار آمریکا)
مهندس معمار1550$ (دلار آمریکا)
مهندس عمران1190$ (دلار آمریکا)
مهندس برق1260$ (دلار آمریکا)
مهندس مکانیک1310$ (دلار آمریکا)
دندانپزشک3050$ (دلار آمریکا)
متخصص تغذیه2560$ (دلار آمریکا)
پرستار1090$ (دلار آمریکا)

البته جدول بالا نشان دهنده متوسط درآمد ماهیانه مشاغل مذکور در اکوادور در سال 2022 است. منتهی هر 19 ماه 1 بار بنا بر قوانین اکوادور باید 7% به سطح حقوق افراد افزوده گردد تا قدرت خرید آن ها در مقابل تورم و غیره کاهش پیدا نکند. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است برای علاقه مندان به مهاجرت به اکوادور اطلاعاتی در خصوص مدارک مورد نیاز ویزای کار اکوادور ارائه گردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *