مهاجرت کاری لهستان

مشاغل مورد نیاز لهستان

مشاغل مورد نیاز لهستان

برای افرادی که مهاجرت به لهستان را انتخاب می کنند آگاهی از مشاغل مورد نیاز لهستان به جهت اخذ ویزای کار در این کشور امری بسیار واجب است. با توجه به این که هزینه زندگی در لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است مهاجرت به این کشور از گزینه های پر طرفدار افراد متقاضی مهاجرت می باشد. از طرفی  شما می توانید با توجه به اولویت های مشاغل در لهستان انتخاب بهتری را برای یافتن شغل در این کشور داشته باشید و در صورت داشتن مهارت کافی نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کنید. با توجه به آمار اعلام شده از این کشور لهستان با کمبود نیروی متخصص مواجه است. هر ساله شرکت های های تجاری لهستان لیستی از کمبود نیروهای کاری خود اعلام می کنند. با توجه به این آمار لهستان در رشته های فنی و مهندسی نیاز بالایی به متخصصین خارجی دارد.

کشور لهستان در جمع برترین کشورهای اروپای شرقی قرار دارد اما بسیاری از نیروی کار این کشور به دلیل مشکلاتی نظیر نرخ بیکاری در این کشور، راهی کشورهای غربی اروپا می شوند تا بتوانند شغل مناسبی برای خود بیابند. در صورت تمایل به کار در اروپا می توانید از مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

رتبه بندی مشاغل مورد نیاز لهستان

در کشور لهستان در زیرگروه های مهندسی میزان استخدام به ترتیب در رشته های مهندسی کامپیوتر در جایگاه اول مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی در جایگاه دوم و مهندسی ارتباطات و اطلاعات و مهندسی ساختمان به ترتیب در جایگاه های سوم و چهارم قرار دارند. اگر در این مشاغل مهارت و تخصص کافی را کسب نموده اید شانس بسیار زیادی نسبت به سایر رشته ها برای اخذ پذیرش کاری در این کشور خواهید داشت. بعد از رشته های فوق رشته های پزشکی، پرستاری و مامایی از سایر مشاغل مورد نیاز لهستان به شمار می آیند.

دستمزد مشاغل مورد نیاز در لهستان

با توجه به این امر که لهستان با کمبود نیروی کاری متخصص مواجه است، مهاجرت کاری به لهستان امری اجتناب ناپذیر است و مهاجران لهستانی که جزو نیروها و افراد متخصص در این کشور محسوب می شوند حقوق بالایی را دریافت می کنند. میزان حقوق متخصصین در این کشور با توجه به نوع رشته کاری و میزان مهارت و سابقه کاری متفاوت است، اما کمترین میزان حقوق دریافتی در این کشور به صورت ماهانه 700 یورو می باشد و در آمد مردم لهستان در حدود 800 تا 1000€ (یورو) در طول یک ماه است. میزان ساعت کاری در لهستان همانند بسیاری از کشورهای دیگر به صورت میانگین 40 ساعت در هفته می باشد که این زمان 5 روز کاری را شامل می شود.

اگر رشته تخصصی شما در لیست رشته های مورد نیاز لهستان نبود می توانید به مدت یکسال در سایر رشته ها اقدام به کار نمایید، سپس برای پیدا کردن فرصت های شغلی بهتر اقدام کنید. برای اطلاع از آخرین مشاغل مورد نیاز در لهستان و اخذ فرصت شغلی می توانید به سایت های کاریابی این کشور رجوع کنید و یا با بررسی مجلات و روزنامه های لهستان از اخرین شرکت های نیازمند نیروی کار اطلاع یابید. پس از یافتن شغل مورد نظر باید به زبان لهستانی رزومه ای برای شرکت مربوطه ارسال نمایید سپس در صورت پذیرش رزومه و انجام اقدامات لازم از سوی کارفرما  شما می توانید با مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.

دستمزد مشاغل مورد نیاز در لهستان

هزینه زندگی در کشور لهستان

در کنار میزان درآمد در کشور لهستان می بایست به هزینه های زندگی در این کشور نیز اشاره داشت. اگرچه میزان درآمد در این کشور به نسبت کشورهای پیشرفته غرب اروپا چندان قابل مقایسه نیست، اما هزینه های زندگی در این کشور نیز به همان نسبت کمتر است. برای مثال هزینه زندگی در سطح خوب در شهر ورشو کشور لهستان، برای یک فرد مجرد در حدود 400 تا 500€ (یورو) در ماه است و یک خانواده چهار نفره برای گذران زندگی به حدود 1500 تا 1700€ (یورو) نیاز خواهند داشت. البته هزینه های اعلام شده جدا از هزینه های مربوط به اجاره مسکن در این شهر است. هزینه اجاره یک واحد مسکونی در شهر ورشو در حدود 300 تا 1100€ (یورو) است که به متراژ و محل قرار گیری مسکن مورد نظر متقاضیان بستگی دارد.

این مسئله به خوبی نشان می دهد که در یک خانواده لهستانی معمولا دو نفر از اعضای خانواده به ناچار باید دارای شغل باشند تا توان پرداخت هزینه های زندگی خود را داشته باشند. نرخ بیکاری 5% در کشور لهستان می تواند بسیاری را به کاریابی امیدوار کند اما اخذ یک فرصت شغلی در این کشور بدون تسلط به زبان لهستانی بسیار دشوار است.

با توجه به مطالب گفته شده و شرایط ایده آل زندگی در کشور لهستان در صورتی که در یکی از رشته های گفته شده تخصص کافی را دارید و یا دارای حداقل مدرک کاردانی می باشید و یا به دنبال کار ضمن تحصیل در لهستان هستید مهاجرت به این کشور می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد در صورت وجود هرگونه سوال و یا کسب اطلاع در خصوص هزینه زندگی در لهستان می توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *