مهاجرت به کشور مجارستان

مشکلات زندگی در مجارستان

مشکلات زندگی در مجارستان

در سالیان اخیر میزان مهاجرت به مجارستان و تقاضا برای ورود افزایش یافت، بنابراین تصمیم گرفته ایم مشکلات زندگی در مجارستان را بررسی نمائیم. کشور مجارستان به عنوان یک کشور اروپایی مقصد بسیاری از مهاجرت های اخیر بخصوص از ایران بوده است. از همین رو در بخش ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم بر بررسی مشکلات زندگی در مجارستان گرفته شده است.

 • مهم ترین معایب زندگی در مجارستان چیست؟
 • آیا زندگی در مجارستان انتخابی نادرست است؟
 • زبان مجاری چه دشواری هایی را برای شهروندان خارجی ایجاد می کند؟
 • شرایط بازار کار مجارستان چگونه است؟

کشور مجارستان در مرکز قاره اروپا قرار گرفته و بعنوان یک کشور توسعه یافته شناخته می شود. شهر بوداپست بعنوان پایتخت کشور مجارستان، با جمعیتی 1.5میلیون نفری در شمال این کشور قرار گرفته است. مردم کشور مجارستان به زبان مجاری صحبت می کنند و در همسایگی اتریش زبان آلمانی رایج است، کشور مجارستان از نظر وسعت با 930 کیلومتر مربع، صد و نهمین کشور بزرگ جهان است. اگرچه مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست اما واحد پول این کشور فورینت است.

مهاجرت به مجارستان در 2023

مجارستان یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی در سال های اخیر توسط ایرانیان بوده است. کشور مجارستان نیز راه های مختلفی را برای پذیرش مهاجران به کشور خود در نظر گرفته است. وجود دانشگاه های معتبر، هزینه کم زندگی و تحصیل و فرصت های شغلی موجب افزایش تمایل به مهاجرت شده است. از جمله مهم ترین روش های مهاجرت به کشورهای مختلف در سال 2023 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق اشتغال
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

در مقاله مربوط به مهاجرت به مجارستان شرایط هر یک از انواع مهاجرت را به طور کامل تشریح کرده ایم.

بررسی مشکلات زندگی در مجارستان

زمانی که قصد مهاجرت به کشوری را دارید، باید به اندازه کافی در رابطه با شرایط آن مطالعه کنید، متاسفانه در بسیاری از مقالات تهیه شده، تنها می توان نکات مثبت را در رابطه با یک کشور بدست آورد. اما همواره نکات منفی هستند که ممکن است افراد را با دشواری هایی در آینده روبرو کند، در همین راستا بررسی مشکلات زندگی در مجارستان اولین هدف ما از تهیه این نوشتار است. مهم ترین مواردی که می توان در رابطه با مشکلات زندگی در مجارستان به آن اشاره کرد در زیر آمده است:

 • زبان مجارستان
 • وضعیت مالیات در کشور مجارستان
 • وضعیت آب و هوایی
 • سبک زندگی در کشور مجارستان

در ادامه این مقاله به تشریح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

بررسی مشکلات زندگی در مجارستان

زبان مجاری از مشکلات زندگی در مجارستان

یکی از بزرگ ترین مشکلات زندگی در مجارستان، فراگیری و فهمیدن زبان رسمی این کشور است، زمانی که از بوداپست خارج می شوید، به ندرت قادر خواهید بود فردی مسلط به زبان انگلیسی بیابید. با این وجود این امکان وجود دارد که حتی در محیط بیمارستان نیز یک پزشک انگلیسی زبان نیابید، از طرف دیگر فراگیری زبان مجارستانی نیز کار چندان ساده ای نخواهد بود.

از سوی دیگر، درصد قابل توجهی از جامعه توریستی مجارستان را آلمانی زبان ها تشکیل می دهند. یعنی اگر خارج از بوداپست سکونت دارید، تنها زبان انگلیسی به شما کمک نمی کند و می بایست به زبان آلمانی یا مجاری نیز آشنایی داشته باشید. فراگیری زبان کشور مجارستان در کشورهایی نظیر ایران نیز بسیار دشوار و دور از دسترس است، دانشجویانی که با زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل می کنند مشکلی در محیط دانشگاه نخواهند داشت.

مالیات و آب و هوا از مشکلات زندگی در مجارستان

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در کشور مجارستان وجود دارد، بالا بودن مالیات در این کشور است. کشور مجارستان با 27%مالیات بر ارزش افزوده پس از کشور هند بیشترین سطح مالیات در جهان را دریافت می کند، همچنین میزان مالیات بر درآمد در کشور مجارستان در حدود 15% است. اگرچه هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان کم است و زندگی در این کشور به صورت ماهیانه بین 400€ تا 700€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت، مالیات بالا می تواند شرایط سختی ایجاد کند.

از دیگر مشکلات زندگی در مجارستان می توان به عدم ثبات وضعیت آب و هوایی اشاره کرد. تشخیص وضعیت آب و هوایی در کشور مجارستان به طور کلی بسیار دشوار و گاها غیر ممکن است. ممکن است که یک روز گرم در کشور مجارستان آغاز شود و با بارش باران و سرما به پایان رسد، همین غیر قابل پیش بینی بودن هوا می تواند مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کند.

فرهنگ زیستی در مجارستان

در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان در رابطه با هزینه کم زندگی گفته ایم اما شرایط به همین سادگی نیست. اغلب شهروندان کشور مجارستان زندگی پر مشغله ای را پشت سر می گذارند، بسیاری از نیروهای کار در مجارستان ناچار هستند برای تامین نیازهای مالی پس از ساعات اداری نیز کار کنند. هر چند دانشجویان بین المللی که تخصصی در یک زمینه خاص دارند راحت تر به کار می رسند. سبک زندگی مردم مجارستان به گونه ایست که علاقه بسیار زیادی به شب زنده داری و گردش های شبانه دارند که برای کسانی که سبک زندگی شاد و پر سر و صدا را ترجیح می دهند ایده آل است اما اگر طرفدار سکوت و آرامش مطلق در ساعات پایانی روز هستید، کشور اتریش گزینه بهتری برای شماست.

مزایای زندگی در مجارستان

کشور مجارستان یکی از مهم ترین کشورهای مهاجرپذیر در قاره اروپاست. بسیاری از شهروندان خارجی برای مهاجرت به اروپا کشور مجارستان را بعنوان مقصد انتخاب می کنند، دلیل اصلی را می توان در بازار کار مناسب و هزینه های کم زندگی در این کشور جستجو کرد. در نمودار ذیل حداقل و حداکثر درآمد افراد در مجارستان با توجه به شرایط سال 2023 بیان شده است:

حداقل و حداکثر درآمد افراد در مجارستان

با این وجود علاوه بر نکته های مثبت، مشکلات زندگی در مجارستان نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرد، در حقیقت این نکات منفی هستند که چگونگی زندگی شما در کشور مجارستان را رقم خواهند زد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع یا سایر مسائل می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

6 دیدگاه برای “مشکلات زندگی در مجارستان

 1. کیانا گفت:

  سلام وقت بخیر
  امکان تحصیل در اتریش بعد از دوره زبان مجارستان هست؟
  برای دوره ی کارشناسی بدون شرکت در کنکور

  1. داوری گفت:

   سلام
   طبیعتا بعد از خوندن دوره زبان میتونید در کشور اتریش و بدون کنکور در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید

 2. Aseman گفت:

  چه کارهای دانشجویی وجود دارد؟من به زبان آلمانی مسلطم آیا میتونم کاری به زبان آلمانی پیدا کنم؟
  ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام
   کارهای دانشجویی کارهایی در کالج ها یا دانشگاه ها و یا در زمینه خدمات خواهد بود
   و بایستی به زبان مجاری تسلط پیدا کنید

 3. مرتضی گفت:

  سلام. آیا به کار دانشجویی هم مالیات تعلق میگیره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله مالیات از کار شما کم میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *