مهاجرت به کشور موناکو

مشکلات زندگی در موناکو

مشکلات زندگی در موناکو

با توجه به اینکه پادشاهی موناکو قوانین جدیدی جهت تسهیل در امور مهاجرپذیری وضع نموده، قصد داریم همراه با شما مشکلات زندگی در موناکو را بررسی نماییم. کشور نو ظهور موناکو در کنار سرزمین های تایلند و قطر دارای پایین ترین نرخ بیکاری می باشد و همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از متقاضیان کار در کشورهای اروپایی با در نظر گرفتن قوانین اشتغال در موناکو، به این کشور سفر نمایند. نرخ مالیات وضع شده بر درآمد فردی در کشور موناکو 19% می باشد که یکی از مشکلات زندگی در این کشور است؛ در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شما به بحث پیرامون دغدغه ها و مشکلات عمده زندگی در شهرهای موناکو خواهند پرداخت.

  • محدودیت های زندگی در موناکو چیست؟
  • آیا می توان موناکو را مقصدی خوب برای زندگی دانست؟
  • هزینه های زندگی در موناکو چگونه است؟
  • شرایط کار در موناکو چگونه است؟
  • آیا موناکو کشوری مناسب برای دریافت اقامت است؟

شرایط مهاجرتی به کشور موناکو

کشور موناکو در همسایگی کشورهای ایتالیا و فرانسه قرار داشته و ریشه های بسیاری از فرهنگ و سنت های قدیمی این دو کشور در بین مردم این سرزمین به چشم می خورد. زیرا موناکو در سال 1860 متحد ایتالیا به حساب می آمد و پس از جدایی از این کشور، قانون اساسی آن همچنان پیرو اصولی است که در فرانسه تنظیم می شود. نخستین قانون اساسی موناکو در سال 1911 به تصویب رسید و بیش از یک دهه است که موناکو در میان کشورهای اتحادیه اروپا جای دارد. کشور موناکو لقب بهشت گردشگران را به خود اختصاص داده است که این امر به دلیل وجود تفریحات فراوان در این کشور است که اغلب آن ها گران قیمت می باشند. زبان رسمی مردم موناکو فرانسوی است و زبان دوم شهروندان این کشور انگلیسی می باشد.

علی رغم اینکه کشور موناکو دارای بیش از 35 بانک معتبر و موسسات مالی دولتی متعدد می باشد، اغلب افراد به سرمایه گذاری در بخش های خصوصی روی آورده و انواع فعالیت ها چون صادرات لباس و پوشاک توسط شرکت های خصوصی ثبت شده توسط مهاجرین خارجی در این کشور بسیار به چشم می خورد. اگرچه تحصیل در دانشگاه های موناکو نیازمند هزینه بسیار کمتری نسبت به همسایگانی چون فرانسه می باشد، به علت سطح نسبتا پایین کیفیت تدریس در موسسات عالی این کشور، اشخاص میل چندانی به اخذ ویزای تحصیلی موناکو ندارند.

سبک زندگی شهروندان از مشکلات زندگی در موناکو

حدود 13 هزار نفر از ساکنین موناکو را سرمایه داران و افراد دارای ثروت میلیاردی تشکیل می دهند؛ بدین سبب بخش قابل توجهی از تفریحات در موناکو هزینه زیادی در پی داشته و سبک زندگی مردم این کشور به سوی سرمایه داری سوق پیدا کرده است. علی رغم امنیت موجود در شهرهای موناکو، به علت سیاست گذاری های پادشاهی این کشور ، موناکو فاقد ارتش هوایی و دریایی می باشد. حداقل هزینه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در کشور موناکو و اخذ اقامت دائم از این طریق، 1000000€ (یورو) می باشد و این امر خود گویای چگونگی هزینه های جاری در این کشور استو در مجموع می توان زندگی در کشور موناکو را برای افراد با درآمد ماهیانه بالا، مطلوب دانست اما سایر اقشار توانایی دست یابی به سطح رفاه مورد نظر خود را نخواهند داشت.

سبک زندگی شهروندان از مشکلات زندگی در موناکو

هزینه های جاری از مشکلات زندگی در موناکو

همان طور که مستحضر هستید، نرخ تورم در کشورهای اروپایی اصلی ترین فاکتور جهت سنجش چگونگی رونق اقتصادی و وضعیت کیفی زندگی مردم می باشد. در سال 2022 نرخ تورم در کشور موناکو تنها 1% اعلام شد و این موضوع که چگونه با پایین بودن نرخ تورم همچنان تجربه زندگی مرفه در موناکو آسان نمی باشد جای بحث دارد.

عنوان هزینه مبلغ بر حسب یورو
یک دست لباس تابستانی 55€
بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی 27€
یک وعده غذا در رستوران 32€
اجاره ماهیانه مسکن دارای یک خواب 6700€

مشاغل گوناگون در موناکو همچون سایر کشورهای اروپا دارای درآمدهای متفاوت می باشند؛ متوسط سواد علمی شاغلین در انواع کسب و کارهای موناکو بسیار بالا بوده و جستجو جهت یافتن فرصت شغلی مناسب، اخذ ویزای کاری موناکو و دریافت تابعیت از این طریق 10 سال زمان خواهد برد. میانگین درآمد ماهیانه افراد در موناکو 4680€ (یورو) اعلام شده است در صورتیکه این رقم در فرانسه فراتر از این مقدار می باشد.

مقایسه متوسط درآمد در موناکو و فرانسه

با توجه به موارد ذکر شده می توان چنین اظهار داشت که زندگی در موناکو و تشکیل خانواده در این کشور درصورتیکه فرد در جایگاه شغلی خوبی قرار نداشته و از حقوق بالایی برخوردار نباشد، تصمیم به جایی نیست. تولد فرزند در موناکو نیز هزینه های خاص خود را دارد؛ شایان ذکر است که برخورداری از حقوق شهروندی موناکو برای فرزندان با تابعیت این کشور از مزیت های آن به حساب آمده و طبق اصل خون، نوزادانی که از والدین اهل موناکو به دنیا می آیند، قادر به اخذ تابعیت این سرزمین و داشتن حق رأی در آن خواهند بود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ازدواج با فردی از اتباع موناکو و دریافت تابعیت این کشور نیازمند پروسه ای 3 ساله خواهد بود.

محدودیت وسعت از مشکلات زندگی در موناکو

طبق تحقیقات به عمل آمده در سال 2017 کشورهای توسعه یافته در هر دهه ملزم به گسترش 350000 مترمربع از اراضی خود و تبدیل زمین های بایر به مکان های مناسب جهت سکونت و گردشگری می باشند. موناکو تنها 2.2 کیلومتر مربع مساحت داشته و این موضوع موجب گشته تا بسیاری از فرصت های پیشرفت در زمینه های گوناگون از این کشور گرفته شود. به عنوان مثال تعداد افراد شاغل در فعالیت هایی چون کشاورزی و دامداری بسیار محدود بوده و تنها شهروندان حاضر در شهرهای اصلی موناکو ویل و مونت کارلو قادر به استفاده از جدیدترین امکانات رفاهی بوده و دارای زندگی لوکس می باشند. از دیگر مشکلات زندگی در موناکو می توان به نبود فرودگاه در هیچ یک از شهرهای این کشور اشاره کرد؛ این امر موجب شده است تا مهاجران فرودگاه های موجود در سایر کشورها را که دارای کمترین فاصله با پایتخت موناکو می باشند، برگزینند:

  • نیس
  • ژنو
  • تورین
  • مارسی

در پایان شما عزیزان میتوانید با در نظر داشتن مزیت های زندگی در موناکو و همچنین مشکلات ذکر شده، بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید؛ همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشورت های بسیار مفید به شما در این زمینه می باشند.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *