مهاجرت به کشور کره جنوبی

مشکلات زندگی در کره جنوبی

مشکلات زندگی در کره جنوبی

اگرچه کره جنوبی یکی از مدرن ترین و پیشرفت ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا محسوب میشود، مشکلات زندگی در کره جنوبی نیز مورد توجه است. در سال های اخیر و پس از اعلام آتش بس میان کشورهای کره جنوبی و شمالی، هموطنان بسیاری اقدام به مهاجرت به این کشور نموده و علت اصلی این امر را می توان در وجود فرصت های شغلی بسیار در شهرهای اصلی کره از قبیل پوسان، سئول و ایچون دانست. هم اکنون بیش از 1 میلیون مهاجر در کشور کره جنوبی اقامت دارند که 24% آن ها شهر سئول را به عنوان مقصد خود برگزیده اند.

علی رغم اینکه بسیاری از مشکلات کره جنوبی علی الخصوص در حوزه بهداشت و درمان و ارائه خدمات پزشکی و سلامت حل شده است، همچنان نواقص موجود در قوانین اساسی این کشور و فرهنگ سنتی رایج میان شهروندان، بسیاری از مهاجرین را به ستوه می آورد. عدم پذیرش آسان مهاجرین از سوی ساکنین کره و دشواری مسیر ارتباط برقرار کردن با آن ها به عنوان فردی خارجی یکی از این موانع می باشد؛ به گونه ای که مهاجرین بین المللی باید به زل زدن کره ای ها و نگاه های غیر طبیعی آنان عادت داشته باشند. در ادامه این نگارش کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دغدغه های اصلی تر و مشکلات عدیده زندگی در کره جنوبی همراه شما عزیزان خواهند پرداخت.

 • چرا امکان دریافت بورسیه در کره جنوبی کم است؟
 • تفاوت های فرهنگی در این کشور چگونه است؟
 • محدودیت های دریافت ویزا در این کشور چیست؟
 • هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟

اجاره مسکن از مشکلات زندگی در کره جنوبی

کره جنوبی دارای جاذبه های بی شماری بوده و آب و هوای نیمه کوهستانی این کشور موجب شده است تا افراد زیادی در فصل های بهار و پاییز به این سرزمین سفر نمایند. یکی از اصلی ترین مشکلات افراد جهت اقامت در این کشور، کنار آمدن با شرایط نه چندان مطلوب مسکن در شهرهای کره جنوبی است. هزینه ماهیانه اجاره مسکن در برخی محله های محبوب چون Itaewon و مناطقی از شهر سئول با هزینه های مسکن در ایالات متحده آمریکا برابری می کند؛ این درحالی است که فضای آپارتمان های موجود در سئول بسیار محدود بوده و افراد زیادی مجاب به سکونت در آپارتمان هایی با متراژ 30 متر مربع می گردند. افراد جهت اجاره آپارتمانی با یک خواب در شهرهای اصلی این کشور آسیایی به طور متوسط ملزم به پرداخت ماهیانه 510€ (یورو) می باشند. در ادامه به مقایسه هزینه اجاره مسکن کره جنوبی و هند می پردازیم:

مقایسه متوسط هزینه اجاره مسکن در کره جنوبی و هند

دشواری کار از مشکلات زندگی در کره جنوبی

کشور کره جنوبی یکی از متراکم ترین کشورهای آسیایی بوده و با توجه به مساحت صد هزار کیلومتر مربعی، جمعیت کره جنوبی بیش از 51 میلیون نفر می باشد و این رقم مهر تاییدی است بر شلوغی ها، ازدحام و ترافیک موجود در سئول و سایر شهرها. پر واضح است که در چنین شرایطی تنها افراد متخصص و دارای تبحر کافی قادر به یافتن فرصت های شغلی ایده آل و متناسب با زمینه فعالیت خود خواهند بود. در سال 2022 کشور کره جنوبی با افزایش نرخ بیکاری مواجه بوده و درصد جوانان بیکار این کشور در حال حاضر به 11% رسیده است؛ این امر درحالی است که همین نرخ در سال گذشته 7% اعلام شده بود.

از سایر مشکلات اشتغال در کره جنوبی، پایبندی و عمل به تعهداتی است که طبق قوانین این کشور برای کارمندان و کارگران مقرر شده و این ضوابط با سایر کشورهای آسیایی دارای تفاوت هایی نیز می باشد. برای مثال عموم افراد در کره جنوبی در طی هفته بیشتر 50 ساعت به کار مشغول هستند درحالیکه این رقم در کشورهای همسایه 35 الی 40 ساعت می باشد. فشار کاری و رقابت در مشاغل گوناگون کره جنوبی بسیار زیاد بوده و می توان این موضوع را دلیلی بر مصرف بالای مشروبات الکلی در این سرزمین نیز دانست؛ به شکلی که طبق آمار، کره ای ها در این مقوله جزء 3 کشور آسیایی بیشترین مصرف کنندگان سوجو هستند.

دشواری کار از مشکلات زندگی در کره جنوبی

مشکلات زندگی و اقامت موقت در کره جنوبی

موارد بسیاری از معایب و نواقص موجود زندگی در کره جنوبی، موجب گشته اند تا افراد میل چندانی به اخذ اقامت دائم در این کشور را نداشته و سکونت چند هفته ای در این کشور برای آنان کفایت کند؛ یکی از این مشکلات دشواری یادگیری زبان رایج در کره جنوبی است. اگرچه بسیاری از افراد معتقدند زبان مردم کره جنوبی و ژاپن دارای وجه تشابه های بسیاری می باشد، در واقعیت این دو زبان از نظر نگارش و دستوری کاملا متفاوت بوده و هر یک سختی های مربوط به خود را دارا دارند.

درصورتیکه افراد به زبان کره جنوبی مسلط نباشند، با مشکلات متعددی در زندگی روزمره خود روبرو خواهند شد زیرا درصد کمی از مردم این سرزمین توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارا می باشند. فرهنگ غذایی کشور کره و غذاهای دریایی رایج در این سرزمین از دیگر مشکلات مهاجرین است که اشخاص برای وفق دادن خود با آن ها به چند هفته زمان نیاز دارند. تحصیل در کره جنوبی به علت فشار بالایی که دانش آموزان و دانش جویان این کشور متحمل می شوند، دارای فضایی پر استرس است. از دیگر معایب زندگی در کره جنوبی می توان به نرخ بالای خودکشی در این کشور اشاره کرد. به گونه ای که کره جنوبی در بررسی تعداد خودکشی زنان و مردان طی سال، دهمین جایگاه در جهان را به خود اختصاص داده است. در ادامه به بررسی جایگاه کشورهای جهان در این زمینه می پردازیم:

نام کشوررتبه در جهان از نظر تعداد خودکشی شهروندان در سال
روسیه3
قزاقستان7
کره جنوبی10
اوکراین14

محاسن زندگی در کره جنوبی

علی رغم تمامی معایب ذکر شده، کره جنوبی دارای نقاط مثبت بسیاری جهت زندگی در رفاه و آسایش می باشد؛ امنیت موجود در کشور مضاف بر سطح بالای کیفی ارائه آموزش های تحصیلی، هزینه های پایین حمل و نقل و صنعت پیشرفته به اثبات رسیده در شرکت های هیوندای، سامسونگ و غیره از بارزترین ویژگی های مثبت این سرزمین شرق آسیایی می باشند. در پایان شما عزیزان قادر خواهید بود از طریق تماس تلفنی با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یا مراجعه حضوری به دفتر این موسسه اطلاعات بیشتری در این زمینه اخذ نمایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مشکلات زندگی در کره جنوبی

 1. کیانا گفت:

  میشه خوبیاشم بگین

  1. داوری گفت:

   مزایای اون رو در مقاله کره جنوبی مقصدی جذاب برای مهاجرت مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *