مهاجرت به کشور آمریکا

مصاحبه لاتاری آمریکا

مصاحبه لاتاری آمریکا

پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا نوبت تکمیل فرم DS-260 ، تحویل مدارک لازم، واریز هزینه و نیز انجام مصاحبه لاتاری آمریکا می رسد. متقاضیان در این مرحله برای اطلاع از زمان و مکان انجام مصاحبه خود بایستی مجددا به سامانه لاتاری آمریکا یعنی www.dvlottery.state.gov مراجعه کرده و از پنل خود باخبر شوند. همچنین آنها برای بررسی شرایط و مدارک لازم جهت انجام مصاحبه نیز بایستی به سایت سفارت آمریکا رجوع کنند.

لاتاری یا برنامه ویزای تنوع نژادی DV-Lottery ساده ترین و آسانترین شیوه از روش های قانونی برای اخذ گرین کارت ایالات متحده محسوب می شود. چرا که برای ثبت نام در این برنامه متقاضیان نه نیازی به هزینه ثبت نام دارند نه نیازی به ارائه مدرک زبان و نه نیازی به تخصص یا مهارت دارند. بلکه آنها با حداقل شرایط می توانند در این برنامه مهاجرتی ثبت نام کنند. کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه اطلاعات تکمیلی در این باب حاضرند تا امسال هموطنان عزیز را در لاتاری آمریکا ثبت نام کرده و آنها را حتی در صورت برنده شدن تا آخر این پروسه مهاجرتی راهنمائی کنند.

لاتاری؛ فرصتی طلایی برای اخذ گرین کارت آمریکا!

شاید تا به حال اسم لاتاری به گوشتان خورده و یا کسی پیش شما حتی به صورت گذرا در مورد آن صحبت کرده و شما نیز قصد اطلاع از جزییات آن را دارید. و همواره این سوال در ذهنتان است که اصلا لاتاری و هدف از آن چیست؟ طبق قوانین ایالات متحده، اتباع خارجی برای اخذ اقامت آمریکا (Green Card) سه راه پیش رو دارند که شامل کار به عنوان اسکیل وورکر، ازدواج با تبعه آمریکایی و نیز لاتاری آمریکاست. مسلما از بین روش های مذکور نیز روش لاتاری گرین کارت آمریکا به این دلایلی که در زیر می آید روشی بسیار آسان و سریع جهت اخذ گرین کارت آمریکاست:

دلایل اخذ لاتاری گرین کارت آمریکا

شرایط برگزاری لاتاری آمریکا

در کل، لاتاری آمریکا برنامه مهاجرتی است که همه ساله توسط دولت آمریکا و تحت نظر اداره مهاجرت این کشور برگزار می شود. لازم به ذکر است که مجری برگزاری این برنامه مهاجرتی محبوب و پرطرفدار نیز مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا (KCC) می باشد. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته نیز لاتاری آمریکا 3 مرحله ای است و هر مرحله نیز طیق زمانبندی خاص خود پیش می رود. معمولا این زمانبندی نیز یک پروسه یک ساله را طی می کند تا برندگان لاتاری بتوانند به گرین کارت آمریکا دست یابند. با این حساب ثبت نام کنندگان لاتاری امسال پس از برنده شدن و طی مراحل زیر می توانند تا پایان سال مالی 2022 یعنی نهایتا در ابتدای سال 2023 به گرین کارت خود دست یابند. به همین دلیل نیز طبق قوانین آمریکا، برنامه لاتاری 2021 با عنوان لاتاری 2023 آمریکا نیز نامیده می شود:

مراحل لاتاری آمریکا

اما قبل از اطلاع در خصوص شرایط مصاحبه لاتاری آمریکا بهتر است درباره تاریخ های مهم لاتاری اطلاع داشته باشید. طبق اعلام اداره مهاجرت آمریکا، لاتاری گرین کارت DV-2023 امسال از 6 اکتبر دقیقا برابر با 14 مهرماه سال 1400 شروع شده و در تاریخ 9 نوامبر یعنی 18 آبان نیز به اتمام می رسد. طبق مقررات لاتاری، هیچ گونه زمانی برای تمدید ثبت نام از متقاضیان وجود ندارد. از همین رو سرعت عمل در ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا نیز از جمله ضروریات محسوب می شود. غالبا اعلام نتایج لاتاری امسال نیز در اوایل ماه می سال 2022 یا اواسط اردیبهشت سال 1400 انجام می شود.

اعلام نتایج برندگان لاتاری

شرایط مصاحبه لاتاری آمریکا

اما در این اثنا ممکن است یک سوال مهمی نیز مطرح شود و آن اینکه برندگان لاتاری پس از اطلاع از نتایج خود چه مراحلی را تا زمان اخذ گرین کارت بایستی طی کنند؟ در واقع پس از اینکه متقاضی برنده لاتاری شد او بایستی وارد روند اداری اخذ گرین کارت خود شود. این روند شامل سه مرحله اساسی یعنی تحویل مدارک لازم، پرداخت هزینه درخواست و نیز انجام مصاحبه لاتاری آمریکاست. با وارد کردن شماره شناسه در گزینه بررسی وضعیت متقاضی از وب سایت لاتاری نیز می توان از تاریخ، زمان و محل انجام مصاحبه لاتاری مطلع شد. همچنین لازم است برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم جهت انجام مصاحبه لاتاری نیز به وب سایت سفارت آمریکا مراجعه نمود.

مدارک لازم برای انجام مصاحبه لاتاری آمریکا

پس از اطلاع قطعی از برنده شدن در لاتاری آمریکا و دریافت اطلاعات مهم در زمینه زمان و مکان انجام مصاحبه حالا زمان آن است که متقاضیان بلا تحویل مدارک لازم به سراغ روند اداری اخذ گرین کارت خود بروند. روندی که ابتداء با تحویل مدارک لازم و پرداخت هزینه اخذ گرین کارت شروع می شود. از جمله مدارک ضروری برای تحویل به سفارت قبل از مصاحبه لاتاری آمریکا می توان به موارد مهم ذیل اشاره نمود:

نوع مدرک توضیحات
اطلاعات عمومی مربوط به مصاحبه پرینت شده از صفحه بررسی وضعیت متقاضی
فرم درخواست اخذ ویزای تنوع نژادی آمریکا DV فرم درخواست DS-260 تکمیل شده
پاسپورت ملی معتبر به مدت بیش از 6 ماه
مدارک شناسایی دیگر مثل شناسنامه و کارت ملی
رسید پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا حدود $330 (دلار آمریکا)

مدارک لازم برای انجام مصاحبه لاتاری آمریکا

هزینه لازم جهت انجام مصاحبه لاتاری آمریکا

همان طوری که گفته شد، متقاضیان لاتاری آمریکا پس از اطلاع از برنده شدن خود می توانند با رعایت شرایطی نسبت به انجام مصاحبه خود به عنوان مرحله آخر از لاتاری گرین کارت آمریکا اقدام نمایند. آنها برای کسب اطلاعات بیشتر برای اطلاع از تاریخ و مکان انجام مصاحبه خود می توانند به سایت سفارت آمریکا مراجعه نمایند. همچنین قبل از انجام مصاحبه لاتاری آمریکا نیز ملزم به پرداخت هزینه ویزای تنوع نژادی یا DV visa می باشند که معمولا هزینه آن نیز در حدود $330 (دلار) می باشد.

همه ساله رنکینگ دانشگاه های برتر جهان توسط سایت معتبر QS و دیگر سایت های رتبه بندی جهان منتشر می شود و دانشگاه های آمریکایی نیز همواره در تصاحب رتبه های برتر از هم پیشی می گیرند. با اینکه ممکن است در نگاه اول تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا خیلی گران و پر هزینه هم به نظر برسد اما نمی توان به این سادگی از کیفیت برتر آموزشی دانشگاه های آمریکا غافل شد. مضاف بر اینکه در آمریکا امکان هم امکان کار دانشجویی و هم اخذ بورسیه برای کلیه دانشجویان خارجی هم فراهم است. پس برای کسب اطلاعات کامل درباب شرایط اعزام دانشجو به آمریکا 2022 می توانید از مشاوره های برتر کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.