ویزای تحصیلی

معرفی دانشگاه سائوپائولو برزیل

معرفی دانشگاه سائوپائولو برزیل

کشور برزیل دارای دانشگاه­ های معتبر زیادی است که در این مقاله به معرفی دانشگاه سائوپائولو برزیل برای متقاضیان خواهیم پرداخت. دانشگاه سائوپائولو یک دانشگاه دولتی در کشور برزیل و بزرگترین و معتبرترین دانشگاه این کشور می­ باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد شرایط اخذ پذیرش دانشگاه سائوپائولو و معرفی این دانشگاه به متقاضیان است.

بررسی و معرفی دانشگاه سائوپائولو برزیل

دانشگاه سائوپائولو شامل آموزش، پژوهش و توسعه در تمام عرصه­ های علوم است که در سال 1934 تاسیس شده است. این دانشگاه، در سال­ های اخیر دپارتمان ­های جدیدی تأسیس کرده و با ثبت نام بیش از 90000 دانشجو، یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در آمریکای جنوبی می ­باشد.

دانشجویان دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل، پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه، به عنوان مدیر اجرایی در 500 شرکت بزرگ، مشغول به کار شده ­اند و به همین دلیل این دانشگاه، رتبه 19 کاریابی پس از تحصیل در دنیا را در اختیار دارد. در رابطه با معرفی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل ذکر این نکته لازم است که دانشگاه سائوپائولو از نظر پژوهشی، بزرگترین موسسه تحقیقاتی کشور برزیل می­باشد و بیش از 25% از مقالات علمی محققان برزیلی، در کنفرانس ­ها و مجلات معتبر منتشر شده ­اند که این مقالات متعلق به این دانشگاه می­ باشد.

معرفی تاریخچه دانشگاه سائوپائولو برزیل

بعد از شکست انقلاب مشروطه، شهر سائوپائولو احتیاج به اصلاحات اساسی داشت و در سال 1933 گروهی از بازرگانان، مدرسه رایگان جامعه شناسی را تأسیس کردند و در سال 1934، فرماندار آن زمان به نام Armando de Sales Oliveira، دانشگاه سائوپائولو را بنیان گذاری کرد. پروفسورهای خارجی مانند کلود لوی اشتراوس و فرناند برودل از کشور فرانسه، امیلیو ویلمز از کشورآلمان، دونالد پیرسون از کشور ایالات متحده، جاکومو آلبانیز و جوزپه اونگارتی از کشور ایتالیا و غیره موسسات زیادی مطابق با استانداردهای جدیدی از آموزش و پژوهش ایجاد کرده و نسل جدیدی از دانشمندان را در کشور برزیل به وجود آوردند. این دانشگاه پایه و اساس خود را از اساتید و محققان از سرتاسر دنیا اخذ نمود که به اشخاص زیر می­ توان اشاره کرد:

 • دیوید بوهم از کشور ایالات متحده آمریکا
 • فرانسوا شتله و جرارد لوبرن از کشور فرانسه
 • آناتول روزنفلد و هاینز دیتر هایدمن و فریتس از آلمان

معرفی تاریخچه دانشگاه سائوپائولو برزیل

مبدأ دانشگاه سائوپائولو برزیل

دانشگاه سائوپائولو از ترکیب موسسه ها، مدارس و دانشکده­ های نظیر مدرسه فلسفه، علوم و نام ­ها تشکیل شده است که در لیست زیر نیز می توان به برخی از مدارش و دانشکده ها نیز اشاره کرد:

دانشکده ها و موسساتسال تاسیس
دانشکده حقوق سنتیتاسیس در سال 1827
موسسه نجوم، ژئوفیزیک و علوم جویتاسیس در سال 1886
مدرسه مهندسی پلی تکنیکتاسیس در سال 1893
مدرسه قدیمی داروسازی و دندان پزشکیتاسیس در سال 1898
دانشکده کشاورزیتاسیس در سال 1901
دانشکده پزشکیتاسیس در سال 1912
دانشکده دام پزشکیتاسیس در سال 1919

همچنین در سال 1934 دانشکده تربیت بدنی تأسیس شد که اولین مدرسه دولتی تربیت بدنی در این کشور بود و بعدها به قسمتی از دانشگاه پیوست. در سال 1934 دانشکده مهندسی سائو کارلوس تأسیس شد و در سال­ های بعد، چند واحد پژوهشی دیگر نیز تأسیس و به عنوان یک دانشکده پزشکی دوم در شهر ریبرائو پرتو در سال 1952 واقع شدند.

دیکتاتوری نظامی در دانشگاه سائوپائولو

در سال 1960 دانشگاه سائوپائولو به مرور زمان، بعضی از واحدهای خود را به دانشگاه شهر آرماندو سالس الیویرا در سائوپائولو انتقال داد و در سال 1963 دانشکده قلب دانشگاه سائوپائولو بنیان گذاری گردید. پس از سال 1963 مؤسسات و مدرسه­ های جدید، ایجاد شدند و مدارس روزنامه نگاری، ارتباطات و هنر در سال 1966 تأسیس شد. در همان سال­ ها، بعضی از قسمت­ های قدیمی این دانشگاه به دانشکده مستقل و یا موسسات تبدیل شدند که به شرح زیر می باشند:

 • موسسه علوم زیست پزشکی ICB
 • موسسه علوم زمین IGC
 • موسسه علوم زیستی IB

در سال­ های 1970 و بخشی از 1980، برخی از منتقدان معتقد بودند که دانشگاه سائوپائولو دچار تغییر فکری در زمینه ­های تولید دانش و کیفیت منابع انسانی شده است. در طول دهه گذشته، این دانشگاه، نقش اساسی در بحث و انتشار ایده­ های مهم سیاسی که به دموکراسی در کشور کمک کرده است، گرد هم آوردن بسیاری از روشنفکران چپ مانند شخصیت­های زیر می­باشد:

 • فلورستان فرناندز
 • بوریس فاستو
 • پل خواننده
 • آنتونیو کاندیدو

پذیرش از دانشگاه سائوپائولو برزیل

در دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل برای پذیرش، متقاضیان می­ بایست در امتحان ورودی تحت عنوان vestibular که یک امتحان رقابتی است، شرکت نمایند. آزمون ورودی، از سوی بنیاد دانشگاه سائوپائولو مهیا و برگزار می ­گردد و از مقررات مصوب از سوی شورای مطالعات کارشناسی، پیروی می ­نماید. این آزمون در طول 1 هفته و سالی یک بار، معمولاً در ماه ­های نوامبر، دسامبر یا ژانویه، در این کشور برگزار می­ گردد. به سبب رایگان بودن دانشگاه ­های دولتی، رقابت سختی برای پذیرش در دانشگاه سائوپائولو وجود دارد. دور دوم امتحان به صورت کتبی می باشد و به موضوعات تعیین شده نظیر سوالات مفهومی در فیزیک، شیمی و ریاضیات و برای مهندسی، تاریخ، ریاضی و جغرافیا برای قانون و به همین ترتیب، اختصاص دارد. متقاضیان یک امتحان چند گزینه ه­ای در مورد دروس زیر می­ بایست بدهند:

 • شیمی
 • فیزیک
 • ریاضی
 • زیست شناسی
 • جغرافیا
 • تاریخ

دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل هیچگونه بورسیه تحصیلی به دانشجویان بومی و دانشجویان خارجی اعطا نمی ­نماید و بودجه دانشگاه توسط دولت تأمین می­گردد. روند پذیرش به صورت امتحانات قبل از انتخاب و امتحانات خاص می ­باشد و دانشجویانی که در موسسات خارجی قبول می­ شوند در این دانشگاه قادر خواهند بود برای یک یا دو دوره تحصیلی اقامت داشته باشند. متقاضیان خواستار مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل می­ باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می ­باشد، می­توانند شما را در این امر یاری دهند. ویزای تحصیلی برزیل از جمله برترین راه های اخذ اقامت و تابعیت این کشور محسوب می گردد که اشخاص متقاضی نباید از آن چشم پوشی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *