مهاجرت تحصیلی انگلستان

معرفی دانشگاه منچستر

معرفی دانشگاه منچستر

قدرت علمی دانشگاه منچستر با توجه به رتبه بین المللی آن بر کسی پوشیده نیست که بر آن اساس معرفی دانشگاه منچستر را در دستور کار خود قرار دادیم. دانشگاه منچستر در فرم جدید خود سابقه ای کمتر از بیست ساله دارد. در ادامه این گفتار، ضمن معرفی دانشگاه منچستر از شرایط تحصیل در این دانشگاه خواهیم گفت.

شهر منچستر یکی از شهرهای مهم کشور انگلستان است که در شمال غرب این کشور قرار گرفته است. این شهر تا آغاز قرن هجدم میلادی، با 1600 سال قدمت، یک روستای کوچک و کم جمعیت بوده است. اما امروزه و به کمک عصر صنعتی، منچستر پس از لندن به دومین شهر بزرگ کشور انگلستان تبدیل شده است. آب و هوای شهر منچستر در بیش تر روزهای سال یک آب و هوای بارانی است. منچستر از لحاظ جمعیت با 545500 نفر، پنجمین شهر پرجمعیت کشور انگلستان است. شهر منچستر یکی از مشهور ترین شهرهای فوتبالی جهان است و 26 استادیوم فوتبالی در این شهر وجود دارد. با این وجود، موسسات علمی این شهر نیز، اهمیت علمی آن را به شدت افزایش داده اند.

معرفی دانشگاه منچستر و تاریخچه آن

فرم اولیه دانشگاه منچستر در سال 1824 در شهر منچستر کشور انگلستان تاسیس شد. این دانشگاه در سال های 1851، 1880، 1956 و 1966 دچار تحولات عظیم ساختاری شد. سرانجام در سال 2004 و در پی ادغام چندین واحد آموزشی در شهر منچستر، دانشگاه منچستر بوجود آمد. در تالار افتخارات دانشگاه منچستر، 25 جایزه نوبل در رشته های مختلف تحصیلی دیده می شود.

بیش ترین جایزه نوبل بدست آمده در این دانشگاه مربوط به دو رشته ی شیمی و فیزیک است. علاوه براین می توان به نام های بزرگ تاریخ دانشگاه منچستر نیز اشاره کرد:

  • آلن تورینگ: ریاضی دان؛
  • ارنست رادرفورد: فیزیک دان؛
  • هنری روسکو؛
  • آرتور لویس؛
  • جان اوونز؛
  • کریستابل پانکورست؛
  • توماس هوکسلی؛
  • کاتلین درو؛
  • کاترین کیشولم؛
  • ساموئل الکساندر.

همانطور که گفته شد، فرم جدید دانشگاه منچستر در سال 2004 شکل گرفته است. در حال حاضر تعداد دانشجویان دانشگاه منچستر به 36765 نفر می رسد که 13850 دانشجوی آن خارجی است. همچنین تعداد کارکنان این دانشگاه به 2730 نفر می رسد که 785 نفر از آنها را خارجی ها شکل می دهند. در سال گذشته نیز 13740 دانشجو در این دانشگاه دوره جدید تحصیلی را آغاز کرده اند. دانشگاه منچستر در حال حاضر از 4 دانشکده مختلف تشکیل شده است:

دانشکده بیولوژی پزشکی و سلامت؛دانشکده علوم انسانی؛ دانشکده اقتصاد؛ دانشکده علوم و مهندسی.

رشته های موجود در شاخه هنر، برترین رشته های این دانشگاه از نظر رتبه بندی های بین المللی هستند. از امکانات برجسته این دانشگاه می توان به کتابخانه، باشگاه های ورزشی پیشرفته و خوابگاه دانشجویی اشاره کرد.

خوابگاه دانشگاه منچستر

به زبان ساده می توان گفت که یکی از مشکلات تحصیل در اروپا عدم دسترسی به خوابگاه دانشجویی است. دانشگاه منچستر اما بیش از 8000 اتاق برای اقامت دانشجویان خود در نظر گرفته است. زمانی که فردی به سایت دانشگاه مراجعه می کند، دریافت خوابگاه را تضمین شده معرفی می کند. دسترسی به خوابگاه دانشجویی، هزینه های زندگی در منچستر را به شدت کاهش می دهد. برای برآورد هزینه های زندگی خود، مقاله هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان را نیز حتما مطالعه کنید.

در خوابگاه های دانشگاه منچستر، هزینه ی دسترسی به اینترنت و دسترسی به منابع به صورت مجزا محاسبه نمی شود. بر اساس اطلاعات سال تحصیلی 2018-2019 هزینه اقامت در خوابگاه به شرح زیر است:

اتاق چند نفره با بهرمندی از امکانات مشترک: 100 پوند در هفته؛

اتاق چند نفره با بهرمندی از امکانات ویژه: 142 پوند در هفته؛

اتاق یک نفره با امکانات مشترک: 142 پوند در هفته؛

اتاق یک نفره در خوابگاه های تک جنسیتی: 138 پوند در هفته.

امکان دسترسی به خوابگاه های خصوصی نیز وجود دارد که هزینه های بیش تری در بر خواهند داشت.

شهریه دانشگاه منچستر

یکی از بخش هایی که در معرفی دانشگاه منچستر باید ارزیابی شود، شهریه دانشگاه است. شهریه دانشگاه در واقع شامل هزینه ثبت نام، عضویت در اتحادیه ورزشی و کتابخانه است.هزینه های تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و مقطع دیگر دانشگاهی اندکی تفاوت دارد. در جدول زیر هزینه های تحصیل در دانشگاه منچستر در مقطع پیش دانشگاهی را بیان کرده ایم.

رشته های تحصیلی شهریه
مهندسی و علوم پایه 18000 پوند
علوم زیستی 23000 پوند

 

جدول زیر نیز نشان دهنده هزینه تحصیل در مقاطع دانشگاهی است.

رشته های تحصیلی شهریه
رشته های غیر آزمایشگاهی 18500 پوند
رشته های آزمایشگاهی( علوم و مهندسی) 23000 پوند
رشته های تجارت در مقطع کارشناسی ارشد 18500 تا 24500 پوند

توجه داشته باشید که هزینه های ذکر شده یک نمونه کلی است. برای آنکه بخواهید اطلاعات کاملی از شهریه هر رشته بدست آورید، باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. شما همچنین با مطالعه مقاله بورسیه تحصیلی در انگلستان می توانید از شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی آگاه شوید.

معرفی دانشگاه منچستر

رتبه علمی دانشگاه منچستر

در معرفی دانشگاه منچستر باید رتبه علمی آن را نیز بررسی کنیم. بر اساس گزارش USN، دانشگاه منچستر هفتمین دانشگاه برتر در کشور انگلستان است.

این در حالی است که QS این دانشگاه را در رده ششم برترین دانشگاه های کشور انگلستان قرار داده است. براساس گزارش این دو موسسه، دانشگاه منچستر به ترتیب در رده 58 و 31 جهان قرار گرفته است. بر این اساس می توان گفت که دانشگاه منچستر در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. فارغ التحصیلان این دانشگاه همواره در میان نخبگان علمی قرار خواهند گرفت. آن ها از همین طریق می توانند ویزای کاری انگلستان و بسیاری از کشور های جهان را به راحتی بدست آورند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

دانشگاه منچستر نه تنها یکی از برترین دانشگاه های انگلستان بلکه جهان است. دانشجویان این دانشگاه قادر خواهند بود تحصیلات خود را در بهترین دانشگاه های جهان ادامه دهند. همچنین فرصت های شغلی مناسبی در اختیار این افراد قرار می گیرد.

از همین رو در این مقاله به معرفی دانشگاه منچستر به عنوان یک دانشگاه نمونه در جهان پرداخته ایم. پیش از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه منچستر، مقاله مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را مطالعه فرمایید. می توانید اطمینان داشته باشید که مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا پایان مسیر مهاجرت در کنار شما خواهند بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =