مهاجرت تحصیلی مجارستان

معرفی کالج پچ در مجارستان

Rate this post

معرفی کالج پچ در مجارستان موضوعی است که به دلیل پر طرفدار بودن این کشور بین ایرانی ها، مد نظر خیلی از افراد است.

در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به علم مهاجرتی و دانش زبان خود، به ارائه اطلاعاتی در این خصوص پرداخته اند که امید است مطالعه آن برای شما همرهان همیشگی ما، مفید باشد.

معرفی کالج پچ در مجارستان

 کالج علوم پزشکی پچ، در شهر پچ واقع شده است.  این شهر به دلیل آداب و رسوم خاص آن منطقه و شرایط نسبتا آرامی که دارد به پایتخت فرهنگی این کشور معروف است.

این کالج، یکی از کالج های بین المللی و برتر در مجارستان و همچنین در اروپا می باشد که زیر شاخه دانشگاه علوم پزشکی، شهر پچ و دانشگاه علوم پزشکی پچ و کالج پچ می باشدفضای فرهنگی این کالج باعث شده است که دانشجویان مختلفی از اقصی نقاط جهان جهت تحصیل در رشته پزشکی به این دانشگاه روی آورند.

کالج پچ به علت پویایی و شرایط مناسب تحصیلی ای که دارد، باعث شده تا رتبه برتری در کنار دیگر کالج های بین المللی کسب کندشهر توریستی پچ به علت کوچک بودن، باعث شده که فضای آرامی برای تحصیل شما عزیزان که قصد ادامه تحصیل در مجارستان را دارید فراهم کند.

شهر پچ در کشور مجارستان

 دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف جهت گذراندن دوره آموزشی پزشکی به شهر پچ روی آورندشهر توریستی پچ در فاصله ی 200 کیلومتری بوداپست (پایتخت کشور مجارستان) قرار گرفته استمخارج و هزینه زندگی در شهر پچ مقرون به صرفه می باشد که باعث کمک به تحصیل دانشجویان می شودشهر پچ دارای محیطی آرام است و شرایط مناسب فرهنگی و توریستی را برای داوطلبان فراهم می کند شهر پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان است دانشجویان دوره های آموزشی خود را در محیطی پویا طی میکنند، که این امر موجب یادگیری هر چه بیشتر می شود.

طریق اخذ پذیرش در کالج پچ در مجارستان

داوطلبی که قصد ادامه تحصیل در کالج پچ را دارد، ضمن مطلع شدن از هزینه ها و مقررات این کالج باید مدارکی را در فرم اخذ دانشجو آمده است، ارائه دهد.

 از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  ارائه مدرک دیپلم که مورد تصویب کشور و مدرسه مبدا بوده است
  •  کسب نمرات بالا در دروس  زیست شناسی، شیمی، و فیزیک
  •  طی کردن دوره پیش دانشگاهیی در کالجهای معتبرو کسب مدرک قبولی

دروس مورد نیاز رشته پزشکی در کالج پچ

دروس پیش نیاز و پایه پزشکی را که به عنوان بخشی از دروس رشته پزشکی می باشد را می بایست طی کنید.

به عبارتی دیگر، این دروس به شما داوطلب گرامی تدریس می شود. این دروس به شرح زیر می باشد:

شیمی،  زیست شناسی،  زبان مجاری،  زبان انگلیسی، زبان تخصصی پزشکی،  فیزیولوژی، و دستور زبان انگلیسی

دوره های آموزشی کالج پچ

1.دوره عادی : دروس شیمی، زیست شناسی، زبان مجاری، زبان انگلیسی، زبان تخصصی، فیزیولوژی، دستور زبان انگلیسی به مدت 5 ساعت در روز تدریس می شود.

2.دوره فشرده : علاوه بر آموزش دروس شیمی، زیست شناسی، زبان مجاری، زبان انگلیسی، زبان تخصصی، فیزیولوژی، دستور زبان انگلیسی و داوطلب می بایست تا حدی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

نکته ای که خوب است به آن توجه کنید، این است که قبل از ورود به دانشگاه و همچنین قبل از شروع ترم می توانید به صورت کاملا اختیاری در دوره کوتاه آموزشی (4 هفته) شرکت کنید.

یک دوره آموزشی زبان انگلیسی 4 ماهه به طور مجزا در تابستان برگزار می شودهزینه دوره آموزشی زبان برابر با هزینه کمک آموزشی می باشد یعنی حدود 8000 دلار.

هزینه های تحصیل در کالج پچ به چه صورت است؟

در جریانات معرفی کالج پچ در مجارستان خوب است که نگاهی بر هزینه تحصیل درکالچ پچ داشته باشیم. بر این اساس دانشجو باید بدانید که آیا از بوجه مالی کافی برخوردار است که در کالج مذکور تحصیل کند؟

شما میتوانید با هزینه کمتر در این شهر تحصیل کنید که یکی از مزیت های بسزای این کالج محسوب می شوداین هزینه ها به شرح ذیل می باشد:

·         هزینه تحصیل در کالج پچ، 8000 یورو

·         هزینه صدور پذیرش جهت تحصیل در کالج پچ، 100 یورو

·         هزینه های ثبت نام در کالج پچ، 350 یورو

·         هزینه های بیمه در کالج پچ، 20 یورو

·         هزینه خوابگاه، 300 یورو

·         هزینه دوره آماده سازی 4 هفته ای، 1200 یورو

 آیا می توان در کالج پچ خوابگاه گرفت؟

کالج پچ از امکانات رفاهی و مناسبی  من جمله در خصوص خوابگاه، برخوردار می باشد.

مزیت های دیگر نیز عبارتند از اینکه  دارای امکانات مناسب و مجزایی جهت اسکان دانشجویان می باشد و بعد از پذیرش به راحتی می توانند اقدام به اقامت در خوابگاه کنند. به علاوه هزینه های  مربوط به خوابگاه باید قبل از شروع دوره ها پرداخت شود. همچنین دانشجویان می توانند جهت اقامت و تحصیل در کالج پچ در آپارتمان های شخصی اقامت گزینند. این مبالغ برای تامین مسکن و سکنی گزیدن اندکی کمتر از پایتخت این کشور می باشد.

دوستانی که قصد تحصیل در دانشگاه پچ در مجارستان را دارند، ممکن است سوالاتی را در ذهن خود داشته باشند، به عنوان مثال: این که آیا کالج پچ می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل باشد یا خیر؟ برای تحصیل در کالج پچ یه شرایطی باید داشته باشیم؟ هزینه های تحصیل در کالج پچ به چه صورت است؟ کالج پچ در کدام شهر از کشور مجارستان واقع شده است؟

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معرفی کالج پچ در مجارستان و اخذ اقامت و همچنین پاسخ به تمامی پرسش های شما در جهت موضوعات مهاجرتی با وکلا و مختصصان حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =