مهاجرت تحصیلی آرژانتین, مهاجرت تحصیلی مکزیک

مقایسه تحصیل در آرژانتین و مکزیک

مقایسه تحصیل در آرژانتین و مکزیک

بسیاری از متقاضیان ایرانی علاقه دارند در دانشگاه های آمریکایی ادامه تحصیل دهند و دانشگاه های کشور آرژانتین و مکزیک گزینه های خوبی برای متقاضیان محسوب می شوند. برای کسب اطلاعات در رابطه با دانشگاه های آرژانتین و مکزیک، کارشناسان ما در این نوشتار به مقایسه تحصیل در آرژانتین و مکزیک می پردازند. کشور آرژانتین در آمریکا جنوبی و کشور مکزیک در آمریکای شمالی واقع شده است در هر دو کشور دانشگاه های معتبری وجود دارد، متقاضیان باید با بررسی و امکانات دانشگاه های آرژانتین و مکزیک بهترین دانشگاه را با توجه به شرایط خود برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

مقایسه شرایط تحصیل در دانشگاه های آرژانتین و مکزیک

مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین و کشور مکزیک یکی از رایج ترین روش های مهاجرت می باشد، دقت داشته باشید که از طریق مهاجرت تحصیلی نمی توانید اقامت دائم در این کشورها را تجربه کنید و باید پس از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنید. همچنین در صورت ازدواج رسمی و ثبت شده با فردی با تابعیت یکی از کشورهای نامبرده شده می توانید اقامت دائم کشور مورد نظر را کسب کنید. در ادامه به مقایسه تحصیل در آرژانتین و مکزیک می پردازیم.

پارامتر کشور مکزیک کشور آرژانتین
زبان تحصیل زبان اسپانیایی و زبان انگلیسی. ممکن است از متقاضی خواسته شود برای ارزیابی مهارت زبان در آزمون در نظر گرفته شده شرکت کند زبان اسپانیایی و زبان انگلیسی. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آرژانتین را دارند باید گواهی مهارت زبان اسپانیایی ارائه کنند به این منظور باید در آزمون ارزیابی که در طول سال 2 بار در دانشگاه های خاص برگزار می شود شرکت کنند.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات+ توصیه نامه+ گواهی تمکن مالی + انگیزه نامه + مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان اسپانیایی ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات + مدرک معتبر زبان اسپانیایی یا زبان انگلیسی + رزومه تحصیلی + انگیزه نامه + توصیه نامه + گواهی تمکن مالی
طول مدت تحصیل مقطع کارشناسی: 4 سال مقطع کارشناسی: 4 سال
مقطع کارشناسی ارشد: 2 تا 3 سال مقطع کارشناسی ارشد: 2 سال
مقطع دکتری: 3 سال مقطع دکتری: 4 سال
رشته های پزشکی: 6 سال رشته های پزشکی: 5 سال
بورسیه تحصیلی امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور مکزیک وجود دارد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. بورسیه تحصیلی Educational Loan Fund بورسیه تحصیلی مناسب برای دانشجویان ایرانی است.

مقایسه هزینه های تحصیل در آرژانتین و مکزیک

مقایسه هزینه های تحصیل در آرژانتین و مکزیک 2022

از دغدغه های مهم و اساسی متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند می تواند به هزینه های تحصیل اشاره کرد. هزینه های تحصیل در آرژانتین در 2022 با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی آرژانتین رایگان است اما در دانشگاه های خصوصی خیر و در برخی از این دانشگاه ها باید سالانه تا 12000$ (دلار آمریکا) بپردازند. هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه های خصوصی آرژانتین بین 15000$ تا 20000$ (دلار آمریکا) است. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور آرژانتین سالانه بین 400$ تا 600$ (دلار آمریکا) است، برای بررسی دقیقتر هزینه های زندگی در این کشور پیشنهاد می شود به مقاله هزینه زندگی در آرژانتین را مطالعه کنید.

هزینه های تحصیل در کشور مکزیک نیز با توجه به دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است، هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک سالانه بین 378$ تا 818$ (دلار آمریکا) است، دانشجویان واجد شرایط می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در دانشگاه های مکزیک ادامه تحصیل دهند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی مکزیک سالانه بین 1636$ تا 16400$ (دلار آمریکا) است. برای زندگی دانشجویی در کشور مکزیک باید ماهانه مبلغی بین 450$ تا 700$ (دلار آمریکا) در نظر داشته باشید. با مطالعه مقاله هزینه زندگی در مکزیک از ریز هزینه های زندگی در این کشور آگاه می شوید.

معرفی دانشگاه های آرژانتین و مکزیک

جهت مقایسه دانشگاه های این دو کشور می توان گفت در این کشور 1500 دانشگاه و موسسه آموزش عالی وجود دارد که از این تعداد تنها 3 دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران است. در کشور مکزیک نیز دانشگاه های معتبری وجود دارد، لازم به ذکر است که دانشگاه های معتبر رنکینگ بالایی در سطح دانشگاه های آمریکا لاتین و دانشگاه های جهان دارند به طوری که رتبه آن ها زیر 500 و در برخی از رشته های تحصیلی زیر 150 است. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های مکزیک نیز مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. در ادامه به معرفی بعضی از دانشگاه های آرژانتین و مکزیک می پردازیم.

دانشگاه های مکزیک دانشگاه های آرژانتین
دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو دانشگاه بوئنوس آیرس
دانشگاه تکنولوژی دو مونتری دانشگاه آسترال آرژانتین
دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک دانشگاه UCA
دانشگاه اتونوما متروپولیتن دانشگاه ITBA
دانشگاه آیبروامریکانا دانشگاه آسترال در بوئنوس آیرس
انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو دانشگاه ملی دکردوبایا

با مطالعه این نوشتار اطلاعاتی در خصوص مقایسه تحصیل در آرژانتین و مکزیک کسب کردید، متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند می توانند برای انجام اقدامات لازم و دریافت مشاوره با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3  +  3  =