مهاجرت تحصیلی اندونزی, مهاجرت تحصیلی فیلیپین

مقایسه تحصیل در فیلیپین و اندونزی

مقایسه تحصیل در فیلیپین و اندونزی

با مقایسه تحصیل در فیلیپین و اندونزی متوجه این نکته مهم می شویم که با وجود ارزان بودن هزینه تحصیل در فیلیپین اما کیفیت آموزشی در اندونزی بالاتر است. مبین این واقعیت مهم نیز رتبه های بالای دانشگاه های کشور اندونزی است. علاوه بر این شما با تحصیل پزشکی در دانشگاه اندونزی از سوبسیدهای دولتی یا BOPTN (کمک عملیاتی به دانشگاه های دولتی) نیز برخوردار میشوید. اما از نکات مثبت هر دو مقصد تحصیلی فیلیپین و اندونزی می توان به ارائه برنامه های تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی اشاره نمود. بنابراین شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در این دو کشور نیازمند ارائه مدرک زبان (آیلتس یا تافل) هستید.

  • شرایط تحصیل در دو کشور فیلیپین و اندونزی به چه صورتی است؟
  • هزینه تحصیل در کدامیک از کشورهای فیلیپین یا اندونزی پایین تر است؟
  • آیا امکان تحصیل بدون مدرک زبان در فیلیپین یا اندونزی وجود دارد؟
  • برترین دانشگاه های فیلیپین و اندونزی کدامند؟
  • آیا دانشجویان خارجی حق کار در فیلیپین و اندونزی را دارند؟

کشورهای فیلیپین و اندونزی دو کشور قدرتمند آسیایی با یک اقتصاد نوظهور شناخته می شوند که فرصت های فراوانی برای مهاجران فراهم می کنند. از جمله این فرصت ها تحصیل در فیلیپین و اندونزی است. فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های فیلیپین و اندونزی آسان بوده و دانشجویان برای تحصیل در این دو کشور نیازمند اخذ ویزای تحصیلی (ویژه فیلیپین) و ویزای اجتماعی/فرهنگی یا Sosial/budaya (ویژه اندونزی) می باشند. جهت تکمیل اطلاعات خود درباره شرایط اخذ این دو ویزا، مشاوره های لازم را از کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ نمائید.

مقایسه شرایط تحصیل در کشورهای فیلیپین و اندونزی

فیلیپین دارای یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در قاره آسیا است که در رتبه 46 رنکینگ های قدرت سیستم آموزش عالی QS قرار می گیرد. این مقصد تحصیلی در واقع فرصتی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه ارزان را فراهم و سالانه حدود 5000 دانشجوی خارجی را به سوی خود جذب می کند. از مهمترین دانشگاه های فیلیپین می توان به دانشگاه های فیلیپین (UP)، دانشگاه آتنو دمانیلا، دانشگاه دلاسلا (DLSU) و دانشگاه سانتو توماس اشاره کرد. دانشگاه های فیلیپین برنامه های تحصیلی خود را در قالب 3 دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان ارائه می کنند.

پارامتر فیلیپین اندونزی
تعداد موسسات آموزش عالی 2300 موسسه 3000 موسسه
تعداد دانشگاه های رتبه بندی شده در نظام رتبه بندی دانشگاهی جهان QS 4 دانشگاه 9 دانشگاه
برترین دانشگاه دانشگاه فیلیپین (رتبه 367 جهانی) دانشگاه اندونزی (رتبه 296 جهانی)
زبان تحصیلی انگلیسی انگلیسی
شرایط پذیرش ارائه دیپلم متوسطه، توصیه نامه و قبولی در آزمون ورودی ارائه دیپلم متوسطه، ریزنمرات، مدرک زبان و ارایه نمره قبولی در GRE یا GMAT برای دانشجویان ارشد مدیریت
مدرک زبان مورد نیاز آزمون IELTS با نمره حداقل 6.6 آزمون IELTS با نمره حداقل 6.5 تا 7.0
مهلت پذیرش ژوئن و نوامبر 2022 فوریه و ژوئن 2022

در اندونزی هر دوی دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور تحت نظارت وزارت آموزش ملی می باشند. از مهمترین دانشگاه های اندونزی می توان به دانشگاه اندونزی (UI)، موسسه فناوری باندونگ (ITB) و دانشگاه گاجا مادا اشاره نمود. شما برای تحصیل در اندونزی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی اندونزی موسوم به ویزای اجتماعی/فرهنگی یا Sosial/budaya می باشید.

مقایسه هزینه تحصیل در فیلیپین و اندونزی

بی تردید دو مقصد تحصیلی آسیایی یعنی فیلیپین و اندونزی بیشتر به خاطر امتیازاتی همچون هزینه تحصیلی ارزان، تحصیل به زبان انگلیسی، فرآیند آسان جذب دانشجو و غیره مورد توجه دانشجویان خارجی قرار می گیرد. اما در این بین شاید به جرات بتوان گقت که امتیاز هزینه تحصیل ارزان در فیلیپین و اندونزی جزء بزرگترین محرک های تحصیلی دانشجویان متقاضی محسوب می شود. بنابراین شما به زاحتی می توانید ارزانترین دانشگاه های پزشکی را در فیلیپین و اندونزی پیدا کنید. اما در یک مقایسه منطقی می توان به این نتیجه قطعی دست یافت که هزینه تحصیل در فیلیپین ارزانتر از اندونزی می باشد:

پارامتر فیلیپین اندونزی
میانگین شهریه سالانه رشته های غیر پزشکی 1000$ (دلار) برای دانشگاه های دولتی

1200$ تا 1500$ (دلار) برای دانشگاه های خصوصی

متفاوت بین 3000$ تا 6100$ (دلار)
میانگین شهریه سالانه رشته های پزشکی 476.43$ تا 1756.85$ (دلار) در یک دانشگاه علوم پزشکی دولتی متفاوت بین 546$ تا 1000$ (دلار) با سوبسیدهای دولتی یا BOPTN (کمک عملیاتی به دانشگاه های دولتی)

مقایسه هزینه تحصیل در فیلیپین و اندونزی

مقایسه هزینه زندگی در فیلیپین و اندونزی

در زمینه هزینه زندگی دانشجویی نیز آمارها و داده های موجود حکایت از این امر دارد که هزینه زندگی دانشجویی در فیلیپین ارزانتر از هزینه زندگی در اندونزی است. به دانشجویان در حال تحصیل در اندونزی توصیه می شود که برای پوشش هزینه های زندگی خود در این کشور حداقل بودجه سالانه ای در حدود 8600$ (دلار) به همراه داشته باشند. اما در فیلیپین، شما برای تامین خرج و مخارج زندگی خودتان شامل هزینه غذا، حمل و نقل و سایر مخارج نیازمند بودجه سالیانه در حدود 4200$ تا 6000$ (دلار) می باشید. جدول زیر به وضوح نشانگر جزئیات روزانه هزینه های زندگی در دو کشور فیلیپین و اندونزی در سال 2022 می باشد:

آیتم ها هزینه ها در فیلیپین هزینه ها در اندونزی
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 2.97$ (دلار) 1.82$ (دلار)
مک میل در رستوران مک دونالد 2.97$ (دلار) 3.27$ (دلار)
1 لیتر شیر تازه 1.60$ (دلار) 1.28$ (دلار)
1 عدد نان تازه 500 گرمی 1.07$ (دلار) 1.12$ (دلار)
1 کیلو برنج 0.99$ (دلار) 0.93$ (دلار)
1 کیلو گوشت مرغ 3.62$ (دلار) 3.21$ (دلار)
1کیلو گوشت گاو 5.70$ (دلار) 8.44$ (دلار)
هزینه حمل و نقل ماهانه 9.90$ (دلار) 13.08$ (دلار)
بلیط یک طرفه 0.20$ (دلار) 0.29$ (دلار)
هزینه قبوض شرکت های خدمات شهری برای آپارتمان 85 متر مربعی 102.31$ (دلار) 74.12$ (دلار)
اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر 292.50$ (دلار) 289.28$ (دلار)

مقایسه شرایط زندگی در فیلیپین و اندونزی

با بررسی شرایط زندگی دانشجویی در فیلیپین و اندونزی متوجه نکات مهمی می شویم. اولا هزینه زندگی در فیلیپین حدود 3.96% و در اندونزی حدود 5.16% پایین تر از هزینه زندگی در ایران است. در ثانی با وجود هزینه پایین زندگی در این دوکشور آسیایی، اما شاخص قدرت خرید مردم نیز به همان اندازه پایین است. بنابراین، این دوکشور از شرایط تعادل کار و زندگی مناسبی برخوردار نمی باشند. از همین رو می توان چنین استنباط کرد که شاخص کیفیت زندگی در فیلیپین (85.38) و اندونزی (97.44) با اندکی اختلاف از هم در حد متوسطی قرار دارد. واقعیتی که جدول زیر مبین آن است:

پارامتر فیلیپین (Philippines) اندونزی (Indonesia)
شاخص قدرت خرید 23.49 25.08
شاخص امنیت 57.84 54.16
شاخص بهداشتی 67.47 60.51
شاخص آب و هوا 60.81 74.15
شاخص هزینه زندگی 37.54 37.08
شاخص قیمت ملک نسبت به درآمد 24.60 18.95
شاخص آلودگی 74.28 66.56
شاخص زمان عبور و مرور ترافیکی 44.63 43.11
شاخص کیفیت زندگی 85.38 97.44

گاه شرایط اقامت پس از تحصیل در یک کشور ممکن است برای فردی مناسب باشد در نتیجه توجه کردن به این شاخص ها می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد و به همین دلیل است که در جدول فوق به بررسی این موضوع پرداخته ایم. در صورتی که تمایل به زندگی در هر نقطه از جهان دارید، بهتر است شاخص های مختلف زندگی در آن را مورد بررسی قرار دهید.

مقایسه شرایط کار حین تحصیل در فیلیپین و اندونزی

دانشجویان بین المللی در فیلیپین قانونا مجاز به کار در این کشور می باشند. دانشجویان در واقع همراه با ویزای تحصیلی خود، مجوز کار دانشجویی را هم دریافت می کنند. پس دانشجویان جهت انجام کار نیمه وقت نیازی به درخواست جداگانه ویزای کار فیلیپین ندارند. اما باید توجه کرد که دانشجویان خارجی تا زمان شروع دوره تحصیلی خود مجاز به کار دانشجویی در فیلیپین نمی باشند. از جمله مشاغل دانشجویی در فیلیپین می توان به مشاغل فریلانسری همانند تولید محتوا و مشاغل آموزش آنلاین اشاره نمود.

اما شرایط در کشور اندونزی کمی متفاوت است. بنا بر قوانین اندونزی دانشجویان خارجی در اندونزی حق کار نیمه وقت را ندارند. بنابراین کار دانشجویان خارجی در اندونزی مستلزم داشتن ویزای کار جدای از ویزای تحصیلی آنها می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از پرسنل وکلا و کارشناسان حقوقی و مهاجرتی مجرب و زبده آماده پاسخگوئی به هموطنان عزیز درباره شرایط انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف جهان می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *