مهاجرت به کشور سنگاپور, مهاجرت به کشور سوئد

مقایسه زندگی در سنگاپور و سوئد

مقایسه زندگی در سنگاپور و سوئد

کسب اطلاعات جامع و مفید در باب مقایسه زندگی در سنگاپور و سوئد راهکاری مناسب برای تصمیم گیری به درست ترین شکل ممکن می باشد. همانگونه که استحضار دارید افراد زیادی در سال های اخیر با اخذ اطلاعات پیرامون انواع کشورهای آسیایی و اروپایی اقدام به مهاجرت و زندگی در این سرزمین ها نموده اند. در راستای همین امر متقاضیان می توانند با تفکیک دو کشور در زمینه های گوناگون و مقایسه شرایط زندگی در آن ها، مقصد درستی را به عنوان هدف خود برگزینند. کشورهای سوئد و سنگاپور نیز اگرچه هر کدام دارای ضوابط خاص خود می باشند، همواره مورد توجه علاقه مندان از اقصی نقاط دنیا بوده اند. در ادامه این مقاله که با همت تیم تحقیق و ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری و تنظیم شده است قصد داریم به تفصیل جزئیات زندگی در سوئد و سنگاپور را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مقایسه شرایط کلی سنگاپور و سوئد

سنگاپور درواقع سرزمینی جزیره ای بوده و در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. مساحت سنگاپور بسیار ناچیز بوده و کمتر از شهر تهران می باشد. اگرچه به علت موقعیت خاص جغرافیایی سنگاپور، این کشور دارای هیچگونه مرز خشکی با سایر سرزمین های جهان نمی باشد، از نزدیک ترین همسایگان آن می توان به مالزی اشاره کرد. در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی، ضوابط موجود در سنگاپور کمی متفاوت بوده و به رغم شرایط نسبتا خوب اقصادی این کشور، مهاجرت به سنگاپور تنها برای مدت زمانی کوتاه و به صورت موقتی پیشنهاد می گردد؛ علت این امر را می توان شرایط نسبتا پیچیده یافتن کار ایده آل در این کشور و همچنین مزیت های متعدد دریافت ویزای موقت سنگاپور دانست. اغلب مبادلات اقتصادی سنگاپور با کشورهای تایوان، کره جنوبی و هنگ کنگ صورت پذیرفته و به فراخور این موضوع دارای یکی از بالاترین امتیازها در شاخص آزادی اقتصادی می باشد.

تغییرات نرخ بیکاری سنگاپور

شرایط زندگی در سوئد اما دارای تفاوت های بارزی می باشد؛ مساحت کشور سوئد بسیار بیشتر از سنگاپور بوده و به فراخور این موضوع افراد مسیر آسان تری در راه دستیابی به فرصت های ایده آل شغلی پیش روی خواهند داشت؛ همچنین تحصیل در دانشگاه های معتبر سوئد از دیرباز جزء موضوعات پرمخاطب در بین علاقه مندان بوده است. برخلاف سنگاپور که دارای 4 زبان رسمی مالایی، چینی، انگلیسی و تامیل است، اغلب شهروندان این کشور اروپایی به زبان سوئدی صحبت می کنند. سوئد در شمال اروپا واقع شده و با شروع قرن 19 میلادی توانست به پیشرفت های چشمگیری در زمینه های اقتصاد و آموزش دست یابد. در مقایسه با سنگاپور، کشورهای آلمان، فرانسه و دانمارک شرکای تجاری سوئد بوده و دریافت ویزای بلند مدت و اقامت در سوئد با توجه به امکانات و سطح رفاهی مطلوب شهروندان این سرزمین از شرایط مطلوب تری برخوردار می باشد.

مقایسه زندگی تحصیلی در سنگاپور و سوئد

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های سنگاپور باید مطلع باشند باشند که ویزای تحصیلی این کشور دارای اعتبار 12 ماهه بوده و در پایان هر سال اشخاص ملزم به تمدید آن می باشند. اگرچه سرمایه گذاری و تحصیل در سنگاپور با توجه به دلایلی چون درصد کم مالیات وضع شده و کیفیت مطلوب ارائه آموزش در مراکز گوناگون، جزء محتمل ترین شیوه های مهاجرت و زندگی در این کشور می باشند همچنان معایب متعددی حول شرایط تحصیل در دانشگاه های این سرزمین به چشم می خورد. مهاجران بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه های سنگاپور از شرایط تحصیل رایگان در 6 دانشگاه دولتی این کشور برخوردار نبوده و با توجه به شهریه 2000$ الی 12000$ (دلار آمریکا) تعیین شده برای رشته های مختلف اشخاص اغلب دریافت ویزای تحصیل در سایر کشورها با پرداخت رقم مشابه و استفاده از مزایای بیشتر را در اولویت خود قرار می دهند.

دانشگاه های برتر سنگاپور رتبه در جهان دانشگاه های برتر سوئد رتبه در جهان
National University of Singapore 11 Karolinska Institute 40
Nanyang Technological University 12 Uppsala 87
Singapore Management University 479 Lund University 98

اگرچه سنگاپور دارای 34 دانشگاه است، افراد برای تحصیل در کشور سوئد با توجه به تنوع رشته های موجود می توانند با ثبت نام در تعداد بسیار بیشتری از دانشگاه های معتبر این کشور مبادرت ورزند. هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئد حداقل 8000$ و حداکثر 25000$ (دلار آمریکا) اعلام شده است. همچنین فارغ از بورسیه های اعطا شده از سوی موسسات مختلف، هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در شهرهای اصلی سوئد نظیر استکهلم 830$ (دلار آمریکا) برآورد می گردد. در ادامه به بررسی مدارک مشترک لازم جهت دریافت ویزا در کشورهای مذکور پرداخته ایم:

  • پاسپورت معتبر
  • سوابق تحصیلی همراه ریز نمرات
  • مدارک پزشکی
  • مدرک زبان
  • انگیزه نامه و توصیه نامه

مقایسه زندگی تحصیلی در سنگاپور و سوئد

مقایسه سطح زندگی در سوئد و سنگاپور

دریافت اقامت دائم و تابعیت کشورهای مختلف همواره در زمره اهداف اصلی متقاضیان قرار داشته است؛ در این زمینه کشور سوئد شرایط بهتری را فراهم آورده و اشخاص از طرق مختلفی قادر به نیل به این عنوان هستند؛ برای نمونه دریافت اقامت دائم کشور سوئد با سرمایه گذاری، از طریق وارد کردن 135000€ (یورو) به بازار سرمایه این کشور ممکن می باشد.همچنین از سایر شیوه های اخذ تابعیت ازدواج با اتباع سوئدی می باشد که در این صورت پس از سپری شدن حداقل 4 سال از سکونت زوج مذکور در خاک سوئد، شرایط اخذ تابعیت این کشور برای آنان فراهم می باشد. این امر درحالی است که مهاجرین حاضر در سنگاپور با گذشت 2 سال از موعد ازدواج خود قادر به دریافت اقامت خواهند بود.

توزیع هزینه های زندگی در کشور سوئد

متوسط درآمد شهروندان سوئدی 5300€ (یورو) در سال 2020 اعلام شده است و این درحالی است که طبق بررسی های صورت گرفته میانگین حقوق افراد در سنگاپور 4780€ (یورو) می باشد. هزینه زندگی در شهرهای نه چندان بزرگ سوئد 670€ (یورو) و در شهرهای اصلی سنگاپور چون پایتخت این کشور 430€ (یورو) است. همچنین در مقایسه سطح کیفی زندگی در این دو کشور می توان چنین اظهار داشت که سوئد با توجه به رتبه 8 در مقایسه با سنگاپور که موفق به اخذ رتبه 6 شده است، دارای جایگاه مطلوب تری می باشد. در پایان شما عزیزان قادر خواهید بود برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران توانای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *